26.7.2021 | Svátek má Anna


GLOSA: I nemluvňata jsou prý rasisty

7.7.2021

Tohle snad nikdo nemůže myslet vážně!

Osm tisíc zaměstnanců hollywoodského obra Walt Disney prochází školením, aby cítili vinu a hanbu za systémový rasismus a bělošské privilegium. A to není vše.

Bylo jim prezentováno, že se u dětí projevují první známky rasismu již ve třech měsících (o čemž tedy velmi silně pochybuji) a čtyřletí bílí caparti už jsou dokonce „zaujati ve prospěch bělošství“ – a já měl a mám za to, že děti tohoto věku mají své úplně jiné dětské starosti…

V Seattlu prý zase bylo oznámeno bílým učitelům, že se provinili „duchovní vraždou na černých dětech“. V jiných částech USA je dětem ve školách tlačena do hlav tvrdá výchova proti rasismu a rodiče si ani nemohou stěžovat – v tom případě jsou nařčeni z rasismu oni sami.

Asi je zbytečné přemýšlet o tom, zda se podobné tendence dostanou k nám, do Evropy. Otázkou je spíše kdy...

Probůh, kde to žijeme? Rasismus odsuzuji a posuzuji každého podle toho, jak se chová, jaký má charakter, jak žije, jak pracuje – zkrátka preferuji naprosto odlišné hodnoty, než je barva pleti. A myslím si, že takto to má nastaveno většina populace.

Možná se mýlím, ale jsem přesvědčen o tom, že právě tahle nesmyslná opatření rasismus naopak vyvolávají. Naprosto zbytečně kastují společnost. Nemyslím si, že by se současní běloši měli stydět za něco, čeho se dopustili jejich prapraprapředkové, kteří již dávno nejsou naživu.

Nebo by si snad měli sypat popel na hlavu, omlouvat se a doživotně poklekávat i obyvatelé všech zemí, jejichž vojevůdci táhli do bojů a válek, při nichž umírali lidé? Nejsem o tom přesvědčen.

Převzato z profilu.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.