9.8.2022 | Svátek má Roman


GLOSA: Hloupá EU se z chyb nepoučí

7.5.2012

Všichni gramotní lidé na celém světě už dlouho vědí, že přidávání biologické složky do automobilových paliv je fatální omyl. Nejen ekonomický, ale i ekologický. Zákon o povinném přidávání těchto složek do motorového benzínu a nafty byl v Evropské unii prosazen nekompetentním rozhodnutím naprosto nevzdělaných politiků. Kvůli němu se například ve státech Jižní Ameriky a v Indonésii kácejí desetitisíce hektarů nenahraditelných deštných pralesů jen proto, aby se místo nich vysázely plantáže "olejových" palem. Kvůli němu jsou nyní na žlutou barvu alergičtí lidé při cestě autem po České republice neustále v ohrožení a díky němu už má Andrej Babiš (Agrofert) po nepřetržitém mnutí rukou z radosti nad očekávanými obrovskými zisky místo rukou pouhé pahýly.

Evropská unie tak jednoznačně popřela svou enviromentání politiku a navíc svůj omyl (hloupost) odmítá přiznat. Nejhorší na tom však je, že stejným způsobem se tento evropský moloch chová i při řešení všech ostatních evropských problémů současnosti. Jen tenhle "automobilistický" je poměrně srozumitelný i široké veřejnosti.

Evropská unie se stala intelektuálním dinosaurem žijícím odděleně od lidí obdařených tím zásadním a od zvířat nás oddělujícím - "selským rozumem". Tento pojem však v žádném případě nepovažuji za degradující. Je to jen synonymum pro základní logické myšlení, kterýžto pojem by byl pro mnohé jeho "využívatele" příliš odborný.

K největší přednosti úspěšných podnikatelů a manažerů patří jejich schopnost pružně reagovat na nové poznatky a rychle se oprostit i od jimi dříve prosazovaných metod či směrů. Kdo neuznává pravdu vědeckého poznání – je zpátečník. A současná Evropská unie se jeví jako obrovský kolektiv zpátečníků. Hrozné však je, že "hmotnou odpovědnost" za jejich "omyly" neseme osobně my – občané států v EU sdružených. Jen proto, že jsme před lety k této "socialistické squadroně" dobrovolně přidali.VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...