6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


GLOSA: FSB v rozkladu

23.12.2020

Velká západní média, v jejich pachových stopách pilně operující naše média mainstreamu a hlavní americké telelevizní stanice uveřejnily největší senzaci na konec roku, kdy Alexej A. Navalnyj odhalil prostým telefonátem ze svého mobilu (v jego trubku pozvonil) se svým údajným vrahem, že to byla ruská Federální služba bezpečnosti, která usilovala o jeho život. Až tak jednoduché to v tajných službách je.

Tak si to představte. Málem otrávený pašák Navalnyj jednoduše, ačkoli v tajných operacích neškolen, napálil prominentního agenta z toxikologického týmu FSB, ruské tajné služby. Ten si totiž, prosťáček jeden, myslel, že telefonuje se svým nadřízeným ohledně selhání akce proti Navalnému a ne s Navalným. A tak ve 45minutovém telefonátu na sebe všechno vykecal a Navalnyj to pustil do světa, protože ví, že západní média jsou plná rusofobních novinářů, kteří sežerou úplně každou ptákovinu.

Proboha, může to Navalnyj a média, která mu to zbaštila, myslet vážně, že by nějaký vyškolený agent hodný toho jména žvanil o pokažené akci do mobilu? A to tři čtvrtě hodiny, jako když nějaká dorota ze shopping centra klápe se svými kamarádkami o nejnovějších, flitry posetých keckách (pardon, „sneaks“)? Dělá si legraci, dělají si legraci?

Ne, bohužel ne a my jim to máme všechno sežrat. Tohle nechcete ani číst, ale nedá se nic dělat. Navalnyj je prostě baron Prášil roku. Anebo je to jinak: v západních zpravodajských centrálách mohou bouchat špunty, protože ruské tajné služby jsou úplně v řiti.

Tomu už se vyrovná jen senzační příjezd ruského špiona do Prahy za účelem zavraždění několika pražských lokálních politiků s primátorem Zdeňkem Hřibem v čele.