12.4.2021 | Svátek má Julius


Diskuse k článku

GLOSA: Důležitý kompromis

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MR 4.1.2009 20:43

Nevím proč

ale připomíná mi to vítězství Lisabonské smlouvy, taky je to "úplně" jinak než v ústavní smlouvě a taky "dobrý" kompromis.

Jura Jurax 2.1.2009 22:26

K emisím a globálnímu teplení

Jak známo, nejvíce se na skleníkovém efektu podílí vodní pára. Kysličník uhličitý, metan a ostatní jsou faktory víceméně okrajové. Tedy proti globálnímu teplení jest účinně - a bez podvázání konkurence schopnosti průmyslu - bojovat tak, že se omezí emise vodní páry do ovzduší. Vodní toky se zadeklují, rybníky se opatří slušivými kupolemi a světové oceány se pokryjí tenkou vrstvou nafty, což odpařování omezí o devadesát procent. V Bruseli tohle ekologičtí politici hravě prosadí - vždyť jde o budoucnost lidstva!

Pravda, budou jisté vedlejší efekty - ale s tím si už vyspělá technika jistš poradí. A nastane ekologický ráj. ;-D;-D;-D

ceskej Honza 4.1.2009 20:38

Re: K emisím a globálnímu teplení

Vás návrh je kontraproduktivní. Zabrání-li se vodním parám, musí se zakázat i mytí a koupání. To by melo za následek velkého výskytu hnilobných plynú, které ublízí ekologii jeste více, nez páry.;-)

jeff 2.1.2009 22:19

Eurošamani

Podařilo se tak dosáhnout kompromisu, který zachovává původní ambiciózní cíle v ochraně životního prostředí a přitom nastavuje podmínky, které neomezují průmysl v jeho činnosti a nejsou vůči němu nepřátelské.

to už snad nejsou ani eurokrati, to jsou už přímo eurošamani. Jen aby to jejich kouzlo platilo i na evropské konkurenty, jako USA, BRIC, Japonsko. Pokud ne, tak Evropa skončí u "zelené" rukodílné výroby z počátků  středověku.

Jura Jurax 2.1.2009 22:11

Kruci,

ono je fakt před volbami - z článku jsem se dozvěděl, že byl jakýsi eurobalíček, co má chránit životní prostředí (na tohle mám velice skeptický, názor, a když to jde z brusele tuplem) - o čem to vlastně je článek cudně mlčí -  a hlavně že je nějaký poslanec Vlasák. Ale možná moje chyba, že si nevzpomínám, že bych o něm kdy slyšel.

Magor Milda 2.1.2009 21:56

Trpělivost přináší růže, někdy i pravdu

snad tahle nemoc přejde jako nemoc šílených krav, měli bychom ji nazvat nemocí šílených byrokratů. Bohužel se ale jedná o lidi, takže to kravské řešení, pobít a odvézt do kafilerie nepřichází v úvahu. Brzo se ukáže, že žádné měřitelné účinky nejsou, zato ale velmi markantní náklady, ubereme důchodcům, snížíme dětské přídavky a zvýšíme daně, možná někde zakvákají dvě- tři žáby navíc.

Beldor 2.1.2009 21:28

hehe

Nejlepsi na tom je ze prvni dva cile se splni jednoduse...Tezky prumysl se presune do zemi tretiho sveta a my snizime spotrebu + zvysime ucinnost.Jenom se me to nezda moc ekologicke vzhledem k tomu ze treba v cine na ekologii kaslou uplne;-D;-D;-D

MK 2.1.2009 21:52

Re: hehe

Jste mi vypálil rybník. První, co mě napadlo po přečtení článku,  bylo přesně to, co jste napsal. Evropa bude tak ekologická, až ji ekonomicky převálcuje ekologie prostá ekonomika Číny s Indie. 

Čert nám byl  ty eurokratym  dlužen.

jasan 2.1.2009 20:08

nevazeny pane poslance

cely energeticky balicek je totalne k enonu...  takze Vas uz nikdy volit nebudu.

Karel K 2.1.2009 16:45

No jo, poslanec, to je hezký, ale čemu rozumí?

"Vysvětlení" pana poslance ukazuje, že asi neví, o čem mluví. Článek je ovšem zcela neinformativní a teda zbytečný. A kolik že mu za to platí?

chouan 2.1.2009 15:31

2020: a 3 x 20%

I pětiletému dítěti je z tolika dvacítek jasné, že "klimatický balíček" nemá nic společného s vědou, ale s plánováním padesátých let: JV Stalin, K Gottwald nebo Barosův idol Mao Tse Tung.

Smutné je, že EK to ani nezastírá. Jinak by požadovala snížení emisí o 21,6% nebo zvýšení účinnosti o 22,31%, aby budila dojem přesných čísel.

Nicméně, proč něco předstírat? I kdyby s balíčkem nesouhlasilo 90% obyvatel Evropy, není jim to nic platné.

Pavel 2.1.2009 17:30

Re: 2020: a 3 x 20%

Pokud se ovšem do roku 2020 probudí Etna nebo Vesuv jsou s celým EU plánováním v pr....;-D

MK 2.1.2009 21:55

Re: 2020: a 3 x 20%

A že se probudí, to si pište! O to už se postarají bohové, neb se na tu blbost eurolidí nebudou chtít dívat.

Petr z Tábora 2.1.2009 15:08

zchudneme

Pane poslanče, přednostně by to chtělo  vyčistit  bruselský vzduch. Má i na původně normální lidi  špatný vliv. Ale jak vidím, vy s Vašimi kolegy poslanci to nezařídíte.....  Rv

Snížíme emise skleníkových plynů, což konkurence ve zbytku světa určitě uvítá. Zvýšit energetickou účinnost v Evropě o 20 % při tom, co se už udělalo

je obtížné, takže dojde k přesunům energeticky náročných výrob

jinam.

Zvýšíme podíl obnovitelných zdrojů energií na 20 % =  zchudneme podporou větrníků a solární energie. Cena potravin se zvýší, neboť zemědělci budou pěstovat  energetické plodiny při jejichž výrobě a spalování se uvolňují skleníkové plyny. Jen proboha nerozvíjet jadernou energetiku, vždyť ta je zisková. Možnosti dalších vodních a přílivových elektráren jsou už omezené.

Niky 2.1.2009 14:37

Kdyby si Vlasáku raději držel hubu!

Veřejně prezentovat svou blbost může jenom debil!

Jura Jurax 2.1.2009 22:33

Re: Kdyby si Vlasáku raději držel hubu!

No, náhodou, on pan poslanec usilovnou, mravenčí a pilnou prací snížil pyramidální debilitu celého balíčku o 0,123456 procenta ... ;-P

Ludva 2.1.2009 13:56

Třeba se ochladí,

do roku 2020 je daleko. Někde jsem tady četl, že ještě lepší kšeft, než jsou povolenky na emise CO2, by byly povolenky na sex, tzv. šukačenky. Ale ty už přece dávno existují, patent na ně má církev, zejména katolická. Ta z nich žije už 2 tisíce let.

Tino 2.1.2009 13:36

Kdyby EU dokázala nemožné.

Dejme tomu, že EU dokáže nemožné a sníží celosvětově O2 aspoň o dvacet % Vrátí se planeta do původních tepelných hodnot před stoletím? Ani náhodou! Ještě by musela udělat podstatně víc pro možné ovlivnění klimatu. Pro možné!! To znamená, že není nijaká záruka návratu v klimatickém vývoji.

Zaručeně ovšem EU podváže svými kroky ekonomiku států, zvrátí ve svůj neprospěch světovou ekonomiku a pomůže nebývale svým konkurentům ve všech oblastech. V novodobých dějinách tak bude ve školních lavicích se student učit o historii pádu Evropy zaviněném revolučním ekologistickým hnutím. Také o tom, jak hloupost mas dokázali politici a nadnárodní firmy využít a svobodu jedinců účinně osekat. I o tom, jaké to mělo fatální důsledky pro existenci civilizované Evropy.

Majetek a prosperita se získává dlouhodobě a těžce za velkých obětí pracovitých lidí. To jen socialistická propaganda dělá z majetných nepřátele lidstva. Nemyslím majetných z podvodného konání, mám na mysli majetné, kteří dokáží vytvořit hodnotu a udržet ji dlouhodobě, nebo i posílit. Myslím ty davy lidí, kteří celoživotně staví své rodinné štěstí aniž by dokázali překonat barieru svého sociálního postavení a jsou do smrti zaměstnanci těch daleko úspěšnějších, ovšem sami jsou majetně soběstační a na státu nezávislí. Nemám na mysli parazity společnosti - ti budou kdykoliv a kdekoliv jen těžit bezpracně.

Pád ekonomiky pro ideu zastavení globálních klimatických změn se dotkne jen a především těch, co si to vůbec nezasloužili, protože civilizaci Evropy tvoří. Boj proti O2 a jiným skleníkovým plynům zatím je jen bojem proti pracovitým!

Ludva 2.1.2009 13:52

Re: Kdyby EU dokázala nemožné.

Nechybí Vám náhodou kyslík, tedy "outu" ?

Ladislav N 2.1.2009 16:59

Re: Kdyby EU dokázala nemožné.

Vám ještě z textu nikdy nevypadlo jedno písmenko? Ale Bojovat proti Telefónice - O2 je potřeba, to jo.... ;-)

Ludva 2.1.2009 17:05

Re: Kdyby EU dokázala nemožné.

Je to tam 2x, když si někdo plete CO2 a O2 ......

Ladislav N :-))) 2.1.2009 17:08

Re: Kdyby EU dokázala nemožné.

Ale je to úderný text, to se musí nechat... ;-P

Vojta 2.1.2009 13:33

Těch Vlasáků je tam asi víc

a tak máme na krku další šílenost. Zvýšit energetickou účinnost o 20 % snad neznamená zvýšit tepelnou účinnost energetických zařízení o pětinu. Protože jinak by to byla blbost. V praxi to bude spíš znamenat další odsun energeticky náročných procesů na východ, dokud neztratíme úplně schopnost něco vyrábět. A nejspíš se opět staneme regionem, kde budou žít žáby a mloci, ale lidé nezavadí o práci.

žaba(k) na prameni 2.1.2009 12:59

Vlasáku, Vlasáku, jste úžasnej (...)

Tak europejská ůnyje  sníží emise. Dobře, fajn,

Ale ostatní svět - Čína, Indie, Afrika, a mnoho dalších  na to z vysoka kálí.

Mimochodem, jak donutíte Palestince a Izraelce, aby při používání těch rachejtliček a bombiček neunikaly skleníkové plyny ?? Ani náhodou.

Takže pane Vlasáku, přečtěte si něco z fyziky pro 9. třídy školy základní. Třeba kapitolu o cirkulaci v atmosféře Země.

A pak nebudete slintat nesmysly. Zatím jste jen pouhý magor (řečeno slovy českého knížete, ministra to zahraničí). No třeba taky někdy dostanete rozum....

Dušan Streit 2.1.2009 12:40

Je to nesmysl v jakékoliv podobě

Někdy jsou ty "úspory" i energeticky nákladnější. Co řepka, biolíh, zateplování, ignorace jádra a jiné nesmysly? Jde jen o regulaci a kšeft.

http://streit.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=26370

Tino 2.1.2009 13:00

Re: Je to nesmysl v jakékoliv podobě

Nemáte někdy pocit marnosti, když se snažíte přesvědčit věřícího zeleného? ;-(

promirul 2.1.2009 12:36

EU

Pane Vlasák,to je vaše celoživotní dílo v tom evropském parlamentu?Nezdá se vám to trochu málo?Jinak jsem o vás ještě neslyšel a myslím,že nejsem sám.

Tino 2.1.2009 11:59

Oznámil nám to!

Poslanec Evropského parlamentu nám dal na vědomí, že hlasoval pro legislativní návrh v rámci klimaticko energetického balíčku kompromisně upraveného v rámci chemického průmyslu. Ten původní byl pro nás likvidační a tenhle je kompromisem.

Ó díky velebnosti! Díky že jste nás nedal levně a že jen trochu a ne úplně doplatíme na balíček. Jen dál hlasujte bez nás o nás a co si myslí naši poslanci v to našem Českém parlamentu je v podstatě jedno. Vy jste koneckonců taky delegovaný českými občany, takže tohle dvojvládí srovnají nakonec v naší vládě, kde budou muset skloubit vaše rozhodnutí s našimi vnitřními.

Tahle dvojakost vlád je něco primovního. Až se cosi po-ere, tak jedna i druhá vláda může hodit vinu na tu partnerskou vládu a nikdo nemůže být lidem odsuzovaný za neschopnost. Jestli čeští poslanci vyrobí zmetek zákon, pak je to jedno, protože tu máme zákony EU a ty budou jistit naši neschopnost si vládnout. Jestli se vybere málo na daních, pak je tu EU, která se postará aby bylo vybráno víc. Jestli se zapomene zachránit nějaký monopolní gigant, pak je tu ještě EU, aby jej zachránila a zabránila tak vznikání prostoru pro nové podnikatelské subjekty. Když vznikne nedostatek energie v Zeleném Rakousku, pak jednoduše od nás se nařízením EU přesune jistina energie za zajištěnou cenu. Když třeba v Řecku nesplní plán tržeb za turistiku, pak jednoduše EU přemístí finance a vzniklou mezeru dosype.

Asi zatím přehnané, ale pracuje se na tom v Evropském parlamentu usilovně. Dvojvládí kdysi bylo obrovským nebezpečím pro říše. Dnes je to obrovské vítězství Evropského parlamentu a spol.

mueller 2.1.2009 11:52

To teda nezvladli ani bolsevici,

socialisticky zavazek s tolika dvacitkami najednou. A pak ze se EU netransformuje v RVHP.

chouan 2.1.2009 15:15

Re: A pak ze se EU netransformuje v RVHP.

EU se již v RVHP transformovala! Nyní potřebuje přijmout Lisabonskou smlouvu, aby mohla metamorfovat v SSSR .