20.9.2021 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

GLOSA: Dobro bez roušky

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Bok 30.7.2021 15:05

No, podle výroku našeho nejvyššího soudu je lidské pravo nakazit nadřazeno lidskému právu byt chráněn před nákazou. Jak je v tom heslu.... Moje rouska chrani tebe, Tvoje zase mě...

P. Hatina 30.7.2021 20:45

Drobná chybička v úvaze, že áno, na to aby člověk mohl někoho jiného nakazit, přece musí být předem sám nakažen. Když ne zcela jistě (zjištěn při testu) , tak alespoň s poměrně vysokou zdůvodněnou pravděpodobností, přesně jak to požaduje soud.

Že by ten bonmot " Moje rouska chranil tebe, Tvoje zase mě.", platil obecně , když je po celé republice nakaženo denně ca 200 osob, to už připomíná spíše podobný bonmot Sazky "stačí si jen vsadit a vyhrát"...;-D

V. Bok 30.7.2021 22:45

No, ještě nedavno jsme meli denně pres 200 mrtvých...

R. Chodovsky 1.8.2021 7:32

A kolik uzdravených?...

Váš jednostranný pohled je dost zvláštní a hlavně zavádějící. Uvědomujete si to?

A. Teply 30.7.2021 14:57

Egoismus je nechat se očkovat (jako mladý a zdravý jedinec):

- očkovaný dále může nákazu přenášet (tj. nikoho dalšího nechrání)

- očkovaný chrání pouze sám sebe před těžším průběhem covid

- očkovaný "sebere" vakcínu někomu potřebnému z méně bohaté země

P. Milan 30.7.2021 21:23

"- očkovaný "sebere" vakcínu někomu potřebnému z méně bohaté země"

Větší pitomost pohledat.

A. Pakosta 30.7.2021 13:11

Pane Petráčku, vazba "brojit čím" je nesmysl. Brojit lze v podstatě jen "proti čemu". A za druhé - proč Vás v případě těch pochodů překvapuje, že LG-BeTkám všechno projde? Kdokoli by je za cokoli napomenul, má na krku obvinění z podněcování nenávisti vůči lesbám a buznám.

Ś. Svobodová 30.7.2021 10:33

Předpokládám že krom porouchaných jedinců ochotných darovat své obě ledviny, bude většina lidí ohledně svého zdraví egoisty. Některý si proto nechá dát vakcínu a jiný ne. Snaha v dnešním globalizovaném světě donutit celoevropskou populaci k očkování na chorobu se smrtností 0,3%, mi připadá jako mocenská hra bez reálných dopadů pro lidstvo jako takové. Cosi podobného jako evropská snaha o uhlíkovou neutralitu.

J. Jirka 30.7.2021 12:20

>... mocenská hra bez reálných dopadů pro lidstvo jako takové<

Zatím... :-/

Ś. Svobodová 30.7.2021 13:07

Měla jsem na mysli nereálnost cíle (vymýcení koronavirů, planeta bez CO2 apod...). Jinak reálné dopady těchto nereálných cílů samozřejmě jsou a budou a rozhodně ne pozitivní.Rv

J. Vintr 30.7.2021 13:07

Pokud by se náhodou ukázalo, že mají pravdu ti odborníci, kteří varují před dlouhodobějšími vážnými následky, tak to bude průšvih (to správné slovo nepíšu kvůli cenzorům), jaký ještě lidstvo nezažilo. A možná i poslední, který zažije. Vystavit pro nic za nic miliardy lidí takovému riziku, byť by bylo jen zcela nepatrné, je šílený zločin.

Ś. Svobodová 30.7.2021 13:15

Odkazuji na myšlenky knihy Meze růstu vydanou v 70.tých letech Římským klubem, od kterých nikdy neustoupil. Není od věci připomenout, že jména členů se váží se jmény politických lídrů celého světa, vč. našeho prvního prezidenta Havla, Zemana a kandidáta Drahoše.

J. Jirka 30.7.2021 14:32

Jacques Attali, poradce Françoise Mitterranda, v roce 1981 řekl:

"Jakmile člověk překročí věk 60 až 65 let, už společnosti nic nepřináší, takže je pro ni drahý. Domnívám se tedy, že v samotné logice průmyslové společnosti již nebude cílem průměrnou délku života prodlužovat, ale zajistit, aby v rámci své konkrétní životní délky lidé žili co nejlépe, ale tak, aby zdravotní výdaje na to byly z hlediska celospolečenských nákladů co nejmenší."

Dovoluji si jen připomenout, že ve stejné době v tehdejším Československu neměli lidé starší 65 let nárok na dražší lékařské výkony (třeba dialýzu), ani na hůře dostupné nebo zahraniční léky.

L. Turek 1.8.2021 6:15

Zmiňujete následky infekce covidem, tzv. long covid? Ty existují, víc než se dalo čekat, a zatím jejich dopady nevíme.

Takže je líp, nechat se naočkovat a nevystavit se možným následkům infekce kovidem.

Dlouhodobé následky očkování zatím nebyly prokázány.

Ale dobrá část neočkovaného lidstva tu infekci nepřežije.

A. Pakosta 30.7.2021 13:13

R^R^R^

P. Vychodil 30.7.2021 14:07

dobrý závěr, který ovšem vychází z nesprávných premis...totiž z předpokladu, že lidé se (při dnešním konzumním způsobu života) zajímají aktivně o své zdraví (koukněte jen na ta stáda belhajících tlustoprdů, teenagerů,..jejich rodiče na ně kašlou...za našich dob by byla tak taková individua ve škole šikanována, vyřazena naprosto z kolektivu...že si to mladší nedokáží vůbec představit,

další nesprávný předpoklad je ten, že lidi myslí svým vlastním mozkem...nemyslí, mají ipady, sluchátka, možná vnímají, co jim do uší vnucuje mainstream...lidstvo debilní, nedokáže se soustředit, digitální demence (mimochodem kniha) je na postupu

a další předpoklad, který mne napadá, je víra, že lidé dneska rozumí anebo jsou schopni pochopit něco složitějšího než jen informaci, že dnes je ve slevě párek...výuka matematiky je záměrně potlačována, kolik lidí ví, co znamená značka % ? ještě nedávno jsem z dlouhé chvíle sledoval pořady "nikdo není dokonalý" s Krampolem...dneska, jak by to asi vypadalo ?

V. Bok 30.7.2021 15:14

No, souhlas. Me se povedlo z obou deti udělat sportovce, dnes uz jen rekreační a to nejsem vubec sportovne nijak zvlášť založen. Co se v mládí naučíš... Z toho co clovek v mladi natrenoval, se da zit jeste mnoho let...

Ze by ovsem sport zvysoval dobu dožití, to tedy bohužel ne... Ale zivot je se sportem tak nejak dost dlouho snazší.... Ale stáří tim nezastavime.

L. Turek 30.7.2021 20:23

Hmmm, jestli ty škrabací losy z pošty mají pravděpodobnost větší než 0.3%, že na ně vyhrajete víc než 20 Kč?

M. Boháček 30.7.2021 10:05

Ja nie som v angličtine dostatočne zdatný na to, aby som si informácia o patentoch overil. Vie mi niekto informácie vo videu potvrdiť/vyvrátiť? Ďakujem.

Zdravím všechny.

Dnes Vám přináším nový exkluzivní rozhovor s dr. Davidem Martinem, odborníkem na patentové právo, ve kterém na faktech poukazuje na to, že celá covid pandemie byla předem naplánovaná, a že „covid vakcíny” jsou biologickou zbraní. V tomto rozhovoru poskytuje doplňující info, které nezaznělo v předchozím jeho rozhovoru s německým právníkem dr. Fullmichem.

https://otevrisvoumysl.cz/exkluzivne-dr-martin-odhaluje-jak-covid-pandemie-byla-naplanovana-jak-covid-vakciny-nejsou-vakcinami/

P. Vychodil 30.7.2021 12:49

jsem to nedávno u jiného pramene zkoušel, ale asi bych musel být odborníkem na viry...asi není v našich silách potvrdit/vyvrátit každý Martinův argument...na druhé straně neřekl nic, co by bylo nelogické, za hranou...či co by z jiných stran nepotvrzovaly jiné zdroje...

Z. Lapil 30.7.2021 13:24

Poslyšte, neberte ten článek moc vážně. Ten člověk tam tvrdí, že se kdosi konkrétní od r. 1994 snaží vyvinout virus, proti kterému by pak vyráběl vakcíny. O takhle geniálních hrdinech psal naposledy Verne, nebo u nás ještě Troska, ale ti by ten kiks s časem rozhodně neudělali. Že je součástí patentu i jakási poznámka o viru umělém? Znáte právníky, nedáte to tam, konkurence to tam mít bude a až někomu zdrhne pokusná myš dírou do výlevky (nebo stačí, aby to tvrdila konkerence), tak jste s celou vakcínou v... jaksi... v konkursním řízení.

A že neexistuje nic jako akceptovatelná úmrtnost? Samozřejmě, že existuje. Každý, kdo sedá do auta, akceptuje skutečnost, že možná bude mezi těmi zhruba 500 mrtvými ročně, kteří měli na českých silnicích smůlu a byli u toho, že někdo něco - včetně jich samých - šeredně zvoral.

Mně to celé přijde dost jako blábol, i když se snažím odhlédnout od googlovského(?) překladu americké televizní senzačnosti, kterážto kombinace z toho dělá text pro Čecha (i Slováka) těžko přijatelný už jaksi vizuálně.

Pravda, patentový úřad už se dopustil i toho, že přestal přijímat další přihlášky, jelikož vše bylo vynalezeno, ale že by smrtící biologickou zbraň patentoval jako vakcínu? Nejspíš se staly i divnější věci, ale momentálně mě žádná nenapadá :-).

P. Vychodil 30.7.2021 14:25

hele, dám ti dobrou radu, Boháčku...

nevěř ničemu, co slyšíš a jen polovině toho, co vidíš...

to tě udrží při zdravém rozumu a doufám, že i při zdraví...

ty máš rozum v pořádku, zříš, neptej se slepých na cestu...

ale každopádně je nutno vésti ofenzívu vůči zpitomělým ovčanům pro jejich, ale i naše dobro, i když jsou proti nám...

M. Boháček 30.7.2021 10:03

...už je banální úvaha o tom, že čím více lidí bude očkovaných, tím blíže budeme ke kolektivní imunitě, morálním vydíráním?- autor je blbec, ktorý ignoruje známe fakty. kolektívna imunita je asi tak reálna ako kolektívna imunita proti chrípke.

V Izraeli je preočkovaných vyše 60% populácie Pfizerom. Delta variant je vysoko infekčný, ale slabší ako bežný chrípkový vírus. Našťastie, pretože z hospitalizovaných ľudí, s ťažkým priebehom kovidu, je 58% plne očkovaných dvomi dávkami Pfizeru. ---- Of the 143 hospitalized patients, 58% were vaccinated, 39% were not at all, and 3% were partially vaccinated.

A úmrtnosť na kovid za dané obdobie je 20 ľudí. Z toho bolo 15 plne očkovaných. (rok predtým to bolo v Izraeli za dané obdobie 237 mŕtvych na kovid). ---- So far this month, 20 people have died of the virus, compared to nine people last month and 237 in July 2020. Fifteen of the 20 people who died this month were fully vaccinated.

https://www.jpost.com/health-science/coronavirus-in-israel-what-do-we-know-about-the-143-hospitalized-people-674508

alebo:

V Indonézii s nárastom očkovania stúpa počet pozitívnych prípadov. V Indonézii minulý rok nebola taká vlna ako teraz, keď sa očkuje. So zintenzivnením očkovania narastá počet nových prípadov aj úmrtí, na také úrovne ake neboli nikdy pred očkovaním. Skutočne očkovanie pomáha? --- zdroj: MUDr. Radoslav Čičala /FB --- atď, atp.

Autor Petráček je za svoje provakcinačné príspevky na neotestvanými chemickými látkami buď platený, alebo je fanatik, ignorujúci realitu.

J. Jirka 30.7.2021 12:19

"Delta variant je vysoko infekčný, ale slabší ako bežný chrípkový vírus."

Co je to proti tomuhle:

Devět lidí z deseti je nakaženo virem Herpes. Zpravidla vládne všeobecné povědomí o tom, že herpesviry se týkají pouze oparů, jak na rtech, tak případně na intimních místech. Nicméně rodina herpetických virů je kupodivu poměrně rozvětvená a hojně rozšířená po celém světě, naši zemi nevyjímaje. Například u herpetické pneumonitidy (postižení plic) je smrtnost u neléčených osob až 80%.

R. Langer 30.7.2021 12:24

Tak daleko kovidioti ještě nedospěli. Ti ještě nestačili rozeznat ani rozdíl mezi očkováním na chřipku a proti TBC. ;-)

L. Turek 1.8.2021 5:57

Víte to nejlíp.

A není to náhodou bolševická svině?

M. Boháček 30.7.2021 9:56

A v ČR ako? kontrolujú kvalitu respirátorov? Či vás tiež nútia nosiť nekontrolovaný čínsky bordel na tvári?

Úrad priznal, že respirátory sú nezdravotnícke a ani nekontroluje ich kvalitu

Úrav verejného zdravotníctva priznal, že vo väčšine respirátory nie sú zdravotnícke pomôcky a ani to nevyžaduje. Priznal aj, že respirátory nekontrolujú a predpokladajú, že spĺňajú európske normy.

Čo píše úrad:

„Takto označené respirátory prešli posúdením notifikovanej osoby, to znamená, že je predpoklad, že spĺňajú požiadavky kladené na respirátory ako osobné ochranné prostriedky podľa nariadenia (EÚ) 2016/425, avšak posúdenie nebolo vykonané v plnom rozsahu podľa technickej normy EN 149: 2001 + A1: 2009, ale len čiastočne podľa RFU 02.075,“ vysvetľuje ÚN

https://www.info.sk/sprava/186987/uvz-sr-spresnil-ktore-respiratory-maju-ludia-nosit-v-interieroch/

https://www.facebook.com/groups/2977194032501841/posts/3092574367630473

J. Jirka 30.7.2021 12:27

26.8.2020 - Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) nejprve bránil kvalitu a výhodnost nákupu roušek a dalších ochranných prostředků z Číny. Pak ale od konce března nechával otestovat každou dodávku. Téměř třetina propadla.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/cesko-se-chysta-na-soud-kvuli-nekvalitnim-rouskam-z-ciny-40334414

No, a protože Čína reklamaci neuznala, tak bylo od 25.2.2021 nařízeno povinné používání respirátorů, o nichž se neoficiálně i oficiálně vědělo, že jsou nekvalitní.

A je to...

J. Jirka 30.7.2021 9:19

Ministerstvo zdravotnictví novým mimořádným opatřením opět nařídilo povinnost používání respirátorů ve vnitřních prostorách a MHD.

Podle soudu ale většinu dříve zmiňovaných nedostatků ve svém opatření neodstranilo.

Ministerstvo podle NSS systematicky ignoruje verdikty soudu... uvedl soudce Petr Mikeš.

Pokud si dobře pamatuji, NSS vyhlásil, že pokud bude stát i nadále trvat na používání ochrany dýchacích cest bez řádného zdůvodnění, zruší opatření s okamžitou platností. Tak uvidíme, zda mají soudci NSS koule... :-)

Ale domnívám se, že roušková povinnost bude zrušena okamžikem dohody o ceně, za kterou stát odkoupí od rouškové mafie všechny nadále neprodejné roušky a respirátory.

J. Vintr 30.7.2021 13:15

Pokud jsem to pochopil, tak soudce požadoval řádné zdůvodnění nařízení nosit náhubky ve vnitřních prostorách. Místo jakéhokoliv zdůvodnění přišlo ministerstvo jen s "úlevou" pro ty, kteří budou mít potvrzení od lékaře, že jim respirátor vadí. Pak jim soudruzi z ministerstva milostivě povolí, že můžou mít "jen", roušku a dokonce, ve výjimečných případech, můžou být zcela bez náhubku. Pokud ten soudce za něco stojí, tak jim tohle musí hodit na hlavu.