28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

GLOSA: Díky za tvé svaté, Říme

Český meziválečný básník J.S. Machar napsal m.j. básnické hodnocení legendy o sv. Václavovi a shledal, že se jedná o bezpohlavního, mírně retardovaného člověka, který byl bezvýhradně oddán církvi. Když v závěru básně takto sv. Václava charakterizoval, povzdechl si, "díky za tvé svaté, Říme".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 23.10.2012 0:27

Re: To by asi ten apaticky narod

Bohuzel, ani ti starici ale ani to zrcadlo moc nepomaha. Zrejme na fotbalove idioty a pijaky piva, prvni misto na svete, musi byt neco padnejsiho. Ale nic se nebojte, ono to prijde, az vam Unie pekne zvedne zlaby, az bude spousta nezamestanych a nadirigovany priliv pakaze z Afriky, nadirigovana podpora Eura , potom narod prestane brblat u piva a zacne neco delat, jenze mozna trochu pozde. Zacpavat diru v lodi, kdyz uz je paluba u hladiny, sice jde, ale ten vysledek uz bude nejisty. Nastesti ti zlucoviti starici v tomto marastu neziji. Jenze maji mnohem vetsi zivotni zkusenosti, nez "pantatove Bezouskove a Babicky" a vetsi prehled a take nemaji ucpany mozek fanatickym vlastenectvima presvedcenim o vyjimecnosti ceskeho naroda. Zkusenost jim spise rika opak.

J. Jurax 22.10.2012 21:10

Re: Nevím, proč se zbytečně rozvášňujete.

Požadavek, aby bylo naprosto jasné, i z názvu, co vlastně výrobek je, je v oblasti potravin velmi rozumný

A Vám je z názvu výrobku jasné, co je to Twix, Magnum, donut, brioše, penne, snickers ...

R. Brzák 22.10.2012 12:27

Re: Nevím, proč se zbytečně rozvášňujete.

Pane, nejde o vášně, ale o peníze. Jestliže Vám takovýto důvod k odporu vůči tendenčnímu (viz mnohokrát připomínané burákové, kakaové či jiné takymáslo) rozhodování na úrovni EU o tom, jak se má přejmenovat každá zavedená a kupujícímu známá potravina především ve zjevně diplomaticky slabších zemích v Evropě nestačí, pak sestupte z oblačných výšin a začněte se živit nikoliv manou nebeskou.

P. Zeman 22.10.2012 12:20

Re: To by asi ten apaticky narod

:-D

V. Němec 22.10.2012 12:20

Re: Návrch

Pane Kiliáne pro vás mám také jeden návrh pro EU a to aby byl lidem z dysgrafií/dysortografií zakázán internet nebo lépe aby byli úplně vyřazeni z veřejného života a neuráželi váš jemnocit dále by jste mohl navrhnou zákaz vycházení pro všechny postižené kdo se má na ně dívat že. EU vám jistě vyhoví nedovedete si představit jak tato potíž otravuje život . Kdo nezkusil nemá ponětí přesto vám přeji aby jste nic podobného nezkusil na vlastní kůži

P. Zeman 22.10.2012 12:19

Re: Nevím, proč se zbytečně rozvášňujete.

Jestli považujete všechny lidi za idi0ty, potom chápu, že pro vás má podobné nařízení smysl. Je ale na pováženou přizpůsobovat se těm několika jedincům, kteří nejsou schopni si přečíst na výrobku (pro změnu správně povinné) složení.

J. Tachovský 22.10.2012 11:43

Re: Nevím, proč se zbytečně rozvášňujete.

Ja jako spotrebitel takto byt chranen nechci. Chci kupovat hrejici zarovky a pomazankove maslo, v kterem maslo neni.

R. Gramblička 22.10.2012 11:02

Re: Nevím, proč se zbytečně rozvášňujete.

No jo, to známe, pomaz. máslo, jaký je to hnus a přitom si jej kritik doma maže na chleba. Proč to lidi kupujou, protože jsou blbí? Ne, protože jim prostě chutná. Zajímavé, že než se objevila tato kauza bylo pomaz. máslo košér a zrazu je to hnus! Kromě toho, tady nejde o máslo, tady jde o přístup k věci. Nejsme nesvéprávní, aby nám nějaká rudá sebranka z poza hraníc diktovala co můžeme, musíme či nesmíme.

M. Gavlák 22.10.2012 10:47

Nevím, proč se zbytečně rozvášňujete.

Požadavek, aby bylo naprosto jasné, i z názvu, co vlastně výrobek je, je v oblasti potravin velmi rozumný. A mimochodem, řada společných předpisů účinně chrání spotřebitele. Pomazánkové máslo je chemický hnus nemající s máslem nic společného a je jen dobře, když se to máslem nazývat nesmí. A ty vášně prostě nestojí...

J. Kilian 22.10.2012 8:19

Re: Návrch

návrchem nános míníte ?

J. Kilian 22.10.2012 8:18

Re: Návrch

návrchem   nános míníte ?  :-))

V. Heidlerová 22.10.2012 8:05

Re: To by asi ten apaticky narod

Naštěstí máme (naštěstí asi ne na našem území) hyperaktivní, žlučovité a neposedné staříky poháněné motorem nenávisti a frustrace, kteří nám vždy v pravou chvíli "dobře" poradí a nastaví nám zrcadlo, jak bídný jsme národ. A to tak hojně, že sami nemají čas se do zrcadla podívat na vlastní pokroucenou tvář a charakter.

V. Němec 22.10.2012 7:03

Návrch

Navrhuji aby každý nákup kontroloval komisař EU Euroobčan je přece takoví trouba že neví co je pro něj dobré a další užitek by byl ve vzniku nových pracovních míst zavedením tohoto opatření by vlastně byla EU zaměstnavatelem většiny občanů a proto měla nad nimi větší kontrolu. Jen nevím kdo by to co se nakupuje vyráběl

L. Křivan 22.10.2012 6:31

Existuje i "létající máslo"

anglicky butterfly a lítá to po louce.  Kde jsou bruselští byrokrati aby zjednali pořádek ?

P. Sulc 22.10.2012 1:45

To by asi ten apaticky narod

nenadzvihlo, to by tam musela byt bota, ktera kope do ....... !