23.10.2019 | Svátek má Teodor, Theodor


GLOSA: Díky, paní ministryně!

7.10.2017

Norsko, to není jen Barnevernet, ale také třeba ministryně pro migraci Sylvi Listhaugová (od prosince 2015). Za jejího úřadování se podařilo dramaticky snížit přistěhovalectví do této severské země.

Koncem minulého měsíce poskytla rozhovor izraelskému serveru Ynetnews. Řekla nahlas to, co si dlouhodobě myslím i já. Rozdíl mezi námi je ten, že když to uvede členka vlády významné evropské země, má to neskonale větší váhu, než když se stejně vyjádří jeden z bezpočtu českých blogerů.

V principu jde o to, že evropské země jsou v posledních letech cílem islámského teroru. Jsme svědky nesmyslného krveprolití, vražd nevinných lidí. S každou takovou ďábelskou akcí přijde šok, rozhořčení, smutek a slzy, zhnusení a beznaděj. A pak znovu a znovu. Jako by ta šílená válka proti nám, našemu způsobu života a naší civilizaci neměla konce.

Nejsme ovšem první. Ministryně Listhaugová to řekla izraelským novinářům jasně:

Pociťujeme nyní strach, který jste vy zažívali po celá desetiletí. Mnoho lidí teď rozumí situaci, v níž žijete. Vidíme, co se děje ve Švédsku, v Británii a ve Francii.

Jednoznačné, srozumitelné sdělení. Izraelci zažívají peklo teroru dlouhé desítky let. Za sebe dodám: nikoli my, oni byli první. Ne vždy bylo jejich utrpení vnímáno na Západě tak, jak by vnímáno být mělo v souladu s tím, co říká zdravý rozum a v duchu přirozené lidské solidarity. Teprve nyní, když jsme sami obětí téhož zla, mnohé lépe chápeme. Bezpochyby pozdě - ale raději teď než nikdy, dalo by se říci. Dokud se sami nestaneme hladovými, jako sytí hladovým nikdy neporozumíme. Přesně to platí o evropském chápání teroru páchaném nenávistnými arabskými útočníky na nevinných občanech Státu Izrael.

Norská ministryně Listhaugová zaslouží za tento veledůležitý postřeh palec nahoru.

Listhaugová

Ministryně Listhaugová během rozhovoru s novinářským týmem portálu Ynetnews.

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.