Neviditelný pes

GLOSA: Co liberálové nepochopili

10.7.2018

Sýrie byla před nástupem „arabského jara“ civilizovanou, tolerantní zemí, která chránila všechny náboženské směry. Pak ale evropští a američtí liberálové usoudili, že je potřeba „diktátora“ Asada svrhnout…

Politici nepochopili, že ty takzvané „demokratické síly“ nejsou vlastně demokratické, ale prostě islamistické. Jejich cílem není nastolit v Sýrii demokracii, ale chalífát. Prostě těm islamistům, jak se říká, „ sežrali hada“. A tak Obamova Amerika začala dodávat islamistům zbraně a ve stejném trendu pokračovali i naivní evropští liberálové. Praktický výsledek této akce vidíme dnes. Sýrie je rozvrácená a poničená. 

Jistě, Asad musel čelit postupující agresivitě islamistů. Tak se s nimi moc nemazlil, zavíral je do kriminálů a tam docela určitě docházelo i k porušování lidských práv. Otázka ale zní: Je možné zacházet se zločinci jinak? Je Guantánamo zločinem, anebo nezbytností? Liberální dobroserové se moc obávají o lidská práva bezohledných vrahů, kteří žádné zábrany necítí. Jistě, ti liberálové, a my konzervativci to budeme určitě vidět jinak. Rusové nahlíželi na situaci odlišně. Pragmaticky a bez předsudků. Proto stáli od počátku krize na Asadově straně. Oni totiž vnímali, že islamisté jsou nebezpečná pakáž. A že Rusům šlo o základny a vliv na Blízkém východě? Samozřejmě, o to jde velmocím vždy. Rusům, stejně jako Američanům. 

Ideologické, liberálně levicové vnímání politiky rozvrátilo Libyi, ohrozilo Egypt, přineslo chaos do Iráku a téměř zničilo prosperující Sýrii. Kdo je tedy rozvracečem světového míru a pořádku? Každý ať si udělá vlastní názor. 

Jsme ochotni uvěřit, že syrský president Asad, který studoval na evropských universitách, je nějakým barbarským, nekulturním primitivem? Podívejte se prosím na jeho rozhovor s redaktorem české televize – a přemýšlejte.zpět na článek