25.10.2020 | Svátek má Beáta


GLOSA: Co liberálové nepochopili

10.7.2018

Sýrie byla před nástupem „arabského jara“ civilizovanou, tolerantní zemí, která chránila všechny náboženské směry. Pak ale evropští a američtí liberálové usoudili, že je potřeba „diktátora“ Asada svrhnout…

Politici nepochopili, že ty takzvané „demokratické síly“ nejsou vlastně demokratické, ale prostě islamistické. Jejich cílem není nastolit v Sýrii demokracii, ale chalífát. Prostě těm islamistům, jak se říká, „ sežrali hada“. A tak Obamova Amerika začala dodávat islamistům zbraně a ve stejném trendu pokračovali i naivní evropští liberálové. Praktický výsledek této akce vidíme dnes. Sýrie je rozvrácená a poničená. 

Jistě, Asad musel čelit postupující agresivitě islamistů. Tak se s nimi moc nemazlil, zavíral je do kriminálů a tam docela určitě docházelo i k porušování lidských práv. Otázka ale zní: Je možné zacházet se zločinci jinak? Je Guantánamo zločinem, anebo nezbytností? Liberální dobroserové se moc obávají o lidská práva bezohledných vrahů, kteří žádné zábrany necítí. Jistě, ti liberálové, a my konzervativci to budeme určitě vidět jinak. Rusové nahlíželi na situaci odlišně. Pragmaticky a bez předsudků. Proto stáli od počátku krize na Asadově straně. Oni totiž vnímali, že islamisté jsou nebezpečná pakáž. A že Rusům šlo o základny a vliv na Blízkém východě? Samozřejmě, o to jde velmocím vždy. Rusům, stejně jako Američanům. 

Ideologické, liberálně levicové vnímání politiky rozvrátilo Libyi, ohrozilo Egypt, přineslo chaos do Iráku a téměř zničilo prosperující Sýrii. Kdo je tedy rozvracečem světového míru a pořádku? Každý ať si udělá vlastní názor. 

Jsme ochotni uvěřit, že syrský president Asad, který studoval na evropských universitách, je nějakým barbarským, nekulturním primitivem? Podívejte se prosím na jeho rozhovor s redaktorem české televize – a přemýšlejte.Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.