Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Čistka na síti

Středeční události na Kapitolu posloužily liberálnímu establishmentu jako dokonalá výmluva pro rozpoutání války proti konzervativcům. Zatím na síti – Twitter, Facebook a Instagram zablokovaly účty prezidenta Trumpa (účty čínských komunistů, íránských ajatoláhů, venezuelského diktátora nebo mluvčího Talibanu samozřejmě fungují nerušeně dál).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VC

Nevím jestli je to dobře ale v poslední době začínám chápat bratry Mašíny, kteří mi vražděním a násilím připadli otřesní. Jenže bezmoc je bezmoc

Ale progresivisti se nemusí bát. Dnes už se nikdo na boj proti komunismu nevzmůže. V Kapitolu byli jenom exhibicionisté.

0 0
možnosti

Já Mašíny neuznávám, ale chápu, že byli ve své osobní válce. Typičtí Češi, kteří držkují a kverulují, ale nezabíjí, to nejsou..;-D

0 0
možnosti
Foto

A61. 76R16e50n77j67a25s51c36u

11. 1. 2021 18:37

Citace;

Twitter a Facebook: popírá, že je vydavatelem a namítá, že je otevřenou platformou, což mu poskytuje ochranu podle článku 230 Zákona o slušné komunikaci (Communications Decency Act). Díky tomu také dostává ze zákona finanční dotace, díky čemuž je tato platforma finančně velmi dobře zabezpečená. Pokud nesplňují pravidla pro otevřené platformy, potom jsou vydavatelé, měli by jim zrušit státní financování a zrušit beztrestnost za vydávání obsahu. Taková jsou pravidla, která byla mnohonásobně překročena.

Čili buď jsou otevřenou platformou se všemi výhodami výměnou za beztrestnost obsahu (tj necenzurovatelnost) a nebo jsou vydavatelé bez výhod poskytovaných státem a ručíci za vydávaný obsah (tj cenzurujici). Oni by, ale rádi obojí a ještě činí nelegální kroky ke zničení jakékoliv konkurence, prostě obyčejní šmejdi typu Goebbels.

0 0
možnosti
Foto

Hrábnout do takového hnojiště se neodvážil ani Trump (bohužel).

0 0
možnosti
Foto

I had a dream : "Erdogan a Palestinská samospráva se začali třást o své účty na Twitteru."

0 0
možnosti
JS

Twitter, Facebook. Google, Amazon neporusili pouze First Amendment (svoboda projevu), ale i protitrustovy zakon (ovladaji monopolne trh a jednaji po spolecne dohode vyradit komkurenci) Ale to uz dnes nikoho v USA nezjima.

0 0
možnosti
Foto

Jistěže zajímá. Ty, v jejichž prospěch to bylo učuněno.

0 0
možnosti
PB

P77e53t89e 87B48r35i72c78h

11. 1. 2021 15:08

20. ledna - inaugurace = výstřel z Aurory

0 0
možnosti
DM

D61a67n42i33e23l 43M84a83c36h

11. 1. 2021 12:52

A zná někdo twitterový účet mluvčího Talibánu?

0 0
možnosti
Foto

A34. 42R67e33n47j14a87s57c40u

11. 1. 2021 12:59

Možná vy, vaše myšlení je obdobné, protože srovnávat Trumpa s talibanci může jen někdo s těžce poškozeným vnímáním reality.

0 0
možnosti
Foto

A18. 93R92e39n30j20a42s65c94u

11. 1. 2021 11:33

To není pokrytectví, oni se svými názory na to co chtějí dělat nikdy netajili (podobně jako Gottwald, když prohlašoval, že se jezdí do Moskvy učit, jak burzoustům zakroutit krky), problém je, že tzv. pravicové elity a komentátoři jim opět nevěřili. USA holt prožívají svůj vítězný únor 1948, jen lidé jako vy si to stále odmítají připustit.

0 0
možnosti
MP

Do amerických záležitostí se zásadně nepletu. Američané (národ, který zplodil Benjamina Franklina) jsou totiž dostatečně chytří, aby se poučili ze své proběhlé minulosti.

Ke zmíněné české minulosti.

Někdejší podněcovaná revolučnost českých mas pracujících nebyla vystřídána revolučností v inovacích, když se ve světě měnila pravidla konkurování. Český reálný socialismus byl tedy nutně nekonkurenceschopný a nutně padnul (čeští komunisté se sice překabátili na kapitalisty, ale moc jim to po listopadu 1989 nešlo). To je hlavní sdělení.

0 0
možnosti
MP

Nejprve cituji z glosy: "... Pokrytectví argumentace technologických gigantů se ukázalo v celé nahotě – „nelíbí se vám naše pravidla? Založte si vlastní sociální sít“. ..."

Parafráze

Síla dnešních velkých technologických firem se již ukazuje v plné nahotě. Je to mnohem větší a efektivní síla než tlachající politici a politologové.

Douška navíc ohledně tzv. českých polistopadových demokratů

Budou odhalováni vnitřní nepřátelé české demokracie. V Česku k takovým ilustrativním nepřátelům, vhodným pro postavení před český revoluční tribunál, bude přiřazen (na Neviditelném psovi intenzivně tlachající) Karel Šebesta (jinak agent Milan Prokop, nebo P. Milan). Tento nepřiměřeně arogantní jedinec který nastudoval ekonomii 19. století, naprosto zanedbal vliv technologického pokroku, zejména ve 21. století.

Všem stejně. K trestu smrti by měl být postaven i Jiří Zlatuška (pozdější rektor Masarykovy univerzity v Brně), který v roce 1990 zabránil růstu konkurenceschopnosti České republiky v oboru umělá inteligence. Jsem stále žijícím svědkem.

0 0
možnosti
VM

Nejen technologických firem, banky, obchodní řetězce, atd..

0 0
možnosti
Foto

T88o28m36á14š 20H86r71a52j

11. 1. 2021 11:01

Google a Apple zrušili možnost stáhnout si aplikaci Parler. Amazon vypověděl Parleru používání serverů (Amazon je největším poskytovatelem cloudového úložiště na světě). Prodejci, právníci, poskytovatelé emailu atd. odmítají spolupráci s Parlerem, protože se bojí trestu od big tech. Mimochodem, Parler byl No1 na Appstore.

Orwell byl žabař bez fantazie.

https://youtu.be/m20JngeQ9Kc

https://youtu.be/MNIxatQ0fKU

0 0
možnosti
VC

To byl. toto by opravdu člověk nevymyslel. To vymyslela a udělala zvířata.

0 0
možnosti
FN

Podstatu současného trendu chápání svobody projevu vystihl už major Terazky: Za hentoho kapitalismu něbola žiadna svoboda a keď někto zakričal "Nech žije Sověcký zves!", tak ho zatvorili. Dněs máme svobodu a keď někdo zakričí"Nech žije Sověcký zvěs!", nik ho nězatvorí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz