25.1.2021 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

GLOSA: Cena pro Erdogana

Kdyby existovala cena za otevírání očí vůči realitě muslimského světa nebo cena za podrážení vstřícného vztahu k němu, zasloužil by si ji Recep Tayyip Erdogan. Západ včetně Francie dává důvody ke kritice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 29.10.2020 5:37

Přesně!

M. Němec 29.10.2020 6:01

Trump makes America great again.

V. Novák 29.10.2020 8:46

A Erdogan Turecko.

H. Lukešová 29.10.2020 9:39

Ale Erdogan pěkně štva arabské státy. Arabové sledují s nevolí, jak se Erdogan snaží znovu stát osmanským sultánem a vládcem všech muslimů, včetně Arabů. A určitá animozita mezi Turky a Araby přece jenom je, Turci se dívali rasisticky na Araby, měli je dlouhou dobu za primitivy, zatímco Arabové sami sebe pro změnu pasují na pravé Mohamedovy následovníky krví (Mohamed byl Arab) a za jediné právoplatné vlastníky odkazu Mohameda, byť samozřejmě se snaží islám rozšiřovat všude, islám je náboženstvím misijním.

V. Novák 29.10.2020 11:45

Což je klika. Arabové Turky nikdy nemuseli, proto měl takové úspěchy Lawrence z Arábie. Stejně jako se nemusejí Turci, Arabové a Íránci - v žádné kombinaci.

Ale je fakt, že za Erdogana a jeho AKP se Turecko neuvěřitelně zvedlo. Viděl jsem to na vlastní oči, jezdíval jsem tam co rok, nejen do Istanbulu, ale i na východ země a ten pokrok oproti 90. létům byl obrovský.

J. Pokoutný 29.10.2020 17:10

Ekonomicky ho poslal na skluzavku a politicky se rozešel s mnohými sunnitskými vládami, když ne s obyvatelstvem. Co na tom vidíte pozitivního?

J. Nevrkla 29.10.2020 7:53

R^

Autor je zřejmě taky postižen nenávistí k republikánům a láskou k k americkým liberálním demokratům. Jsem zvědav, jak to bude ve Francii pokračovat, obávám se, že Francouzi nemají koule a zase vymeknou.

F. Svoboda 29.10.2020 8:57

Myslím, že pan Zaorálek ( viz výše ) pochopil, že porovnání pres. Trumpa je pouze v jedné oblasti jejich konání pouze obrazné.

V. Novák 29.10.2020 9:12

Prosím vás, kde ten zlopověstný Erdogan státně terorizuje a koho zavraždil?

K těm písním... Vzpomínám, jak na mě ve filmu Operace Blesk (Raid on Entebbe) zapůsobila bpjová píseň, kterou zpívají komandos při letu do Entebbe. Pídil jsem se pídil po textu - a on je to zhudebněný žalm 133: "Hine ma tov u-ma na'im ševet achim gam jachad (Jaké je dobro, jaké blaho tam, kde bratři bydlí svorně)". A já si představoval, jak při tom "jachad!" nepřítel zahazuje zbraně v hrůze prchá, tak to bylo zazpíváno.

Zdalipak by se podobně dalo zazpívat "Kde domov můj..."?

H. Lukešová 29.10.2020 9:35

Koho Erdogan terorizuje a zavraždil? Třeba Kurdy v Sýrii a i v této zemi podporuje sunitské džihádisty-kaidisty proti Asadovi, se samotným Asadem je to složitější, na jednu stranu sekulární panovník, ovšem paktující se s Íránem, šítskou islamistickou diktaturou a sítskými teroristy Hizballáh. Ale samozřejmě jsem proti svržení Asada, kdo by převzal vládu po něm? Někdo mnohem mnohem horší.

Tak píseň "Kde domov můj..." není písní válečnou a bojovnou, tak opěvuje krásy země české, ale vojáci by si ji asi nezpívali. Ale naše hymna má blízko k krásné izraelské hymně-"Hatikva" (Naděje), říká se, že Hatikva má část stejných veršů jako naše hymna, i když já jsem je nepostřehla a to si ji pouštím z you tubu každý den.

A film Raid on Entebbe jsem viděla také, stejně tak dokument Kritická situace jsem zhlédla celý a jeden díl se právě věnoval Operaci Entebbe.

J. Jurax 29.10.2020 17:09

No, u nás je spíš tradice chorálu Kdož sú boží bojovníci a zákona jeho ... pravda, naposled zafungoval u Domažlic v roce 1431, což je už dost dávno ... :-)