4.3.2021 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

GLOSA: Cena pro Erdogana

Kdyby existovala cena za otevírání očí vůči realitě muslimského světa nebo cena za podrážení vstřícného vztahu k němu, zasloužil by si ji Recep Tayyip Erdogan. Západ včetně Francie dává důvody ke kritice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Hraj 29.10.2020 19:31

Francie je liberálně demokratická (míněno opravdu liberální a demokratická), Macron je vůdčí silou (nejspíš celého západu) ve snaze identifikovat a řešení problému muslimského extrémismu, Trump je naproti tomu dětinský a narcisistní a má to společné s Erdoganem (čti: je to v podstatě také takový sultán samovládce) ...

Běžte do háje, pane Petráčku!

H. Lukešová 29.10.2020 19:34

Vím je to ohrané klišé několikrát zde opakované, ale zopakuji ho ještě jednou, liberální demokracie má společného s demokracií asi tolik jako lidová demokracie s demokracií..........

T. Hraj 29.10.2020 19:52

Ano, ale pan Petráčka toto "klišé" zřejmě nikdy neslyšel. O liberální demokracii tak hovoří bezelstně v původním smyslu slova.

V. Kučer 29.10.2020 19:27

Obyvatelstvo muslimských států stále přibývá, je stále nesnadnější je uživit a tak jim musí jejich vládci předhodit nějakého nepřítele.

T. Zlesa 29.10.2020 19:16

Na Twitru jsem zhlédl příspěvky pod karikaturou Erdogana ve slipech v časopise Charlie Hebdo. Tolik karikatur Macrona jsem v živitě neviděl, ani žádného jiného politika. Všechny od arabských a tureckých autorů. Emoce tam jsou vybičovány hodně. To se jen tak nespraví.

Psal jsem tu i minule, cesta z toho je pro francouze jen v přijetí zákonů na potlačení hlasatelů víry a jejich aktivních pomocníků. Poučit se mohou u našich bolševiků na jejich akcích v 50 letech.:-/

K. Křivan 29.10.2020 20:33

NE " potlačení hlasatelů víry" ale potlačení hlasatelů islámu. Islám není víra jako každá jiná, ale odvěký ́, 1400 let starý krvavý nepřítel naší evropské kultury a civilizace.

Islám nespadá pod "svobodu nábožanství".

V. Podracký 29.10.2020 17:46

Situace ve Francii je neřešitelná a je to pro nás odstrašující případ jak dopadá země, která vymírá, a obyvatelstvo, které se nenarodilo, nahrazuje přistěhovalci, kteří jsou neitegrovatelní. Copak takový národ může dál existovat, když má dnes 19% muslimů a 30% muslimských dětí ve školách. Zanikne ať se brání nebo ne. Leda by muslimy vyhnali.

T. Hraj 29.10.2020 19:45

"odstrašující případ", říkáte. Jakou lekci si ale máme odnést a jak konkrétně jednat? Celospolečenská debata na toto téma nijak zvlášť neprobíhá. Palčivost otázky asi není dostatečná (až bude, bude již pozdě).

odpověď je dle mého dvojí:

1) pojmenování problému - Tím je islám a jeho nekompatibilita s demokracií (a vůbec svobodou jednotlivce, jako východiskem uspořádání západní společnosti) ve spojení s jeho politickými ambicemi (pro něj definičními).

2) opatření - udržení kontroly nad imigrační politikou výhradně v rukou státu a aplikace velmi striktních podmínek udílení pobytu lidem ze zemí islámské kultury (žádné občanství, žádný trvalý pobyt ba dlouhodobý jen výjimečně)

J. Pokoutný 29.10.2020 17:03

S tím "po trumpovsku dětinsky a narcistně" bych byl opatrný - ačkoliv to "demokraté" usilovně popírají, je Trump jako president úspěšný, jak v ekonomické obrodě země, tak v zahraniční politice. Naopak za podstastně delší vládu Erdogana se Turecko dostalo leda tak do sešupu a tak jeho prezidentovi nezbývá než protahovat svaly, aby se Turci semknuli. A bohužel, bruselská věrchuška mu to umožňuje.

H. Lukešová 29.10.2020 16:41

Bývalý malajský premiér Dr. Mahathir Mohamad prohlásil, že muslimové mají „právo zabíjet miliony Francouzů“ za nerespektování a nedostatku úcty k muslimskému prorokovi Mohamedovi......dále prohlásil, "muslimové mají právo být naštvaní a zabíjet miliony Francouzů kvůli masakrům z minulosti.........

P. Han 29.10.2020 18:32

Mahathir Mohamad je cvok. V zemi, kde má cca 50% muslimů (a etnických Malajců) a zbytek jsou Číňani, kteří jsou buddhisti, taoisti, konfucionisti nebo křesťani, Indové (hinduisti, křesťani a sikhové) a dalších 10% nejrůznějších etnik a náboženství, se nadvlády islámu nedočká, ani kdyby se mu podařilo změnit ústavu. Kromě toho Malajci sice drží státní správu, ale Číňani hospodářství. To jsou jen takové výkřiky islamisty, který už není premiérem. Malajsie není Turecko.

H. Lukešová 29.10.2020 19:03

Četla jsem zajímavý článek od autora, izraelského Araba Khaled Abu Toameh (raději nebudu skloňovat) a ten psal o Číně, Ujgurech a palestinských Arabech. Čína krutým a drastickým způsobem mučí Ujgury (muslimy) i křesťany, zavírá je do koncentračních táborů na převýchovu, nejedná se samozřejmě o vyhlazovací tábory smrti, ale podmínky můžou být podobné klasickým KT jako byl Dachau. Ujgurům je odepírán spánek, jsou biti, musí konat nelidské těžké práce, dostávají minimální příděly jídla, někteří z nich jsou sterilizováni atd. No známé koncentrační tábory.

To všechno palestinský prezident Mahmúd Abbás ví, muslim a neprotestuje proti týrání muslimů, Číňanům nadbíhá, schvaluje všechny její kruté činy, metody, velmocenskou politiku a to jen proto, aby získal od Číny souhlas ke svému jednání, získal si ji na svou stranu. Také Abbásovo konání mu "přináší ovoce", celý čínský tisk je na straně palestinských Arabů, v OSN hlasuje Čína pro veškeré protiizraelské rezoluce,

Mahmúd Abbás pro svůj sobecký prospěch hodil přes palubu miliony svých souvěrců, muslimů. Holt není muslim jako muslim. Tato hrozná fakta napsal jednom ze svých článků. Khaled Abu Toameh píše také to Gatestone Institut.

H. Lukešová 29.10.2020 19:15

Zde je odkaz............

https://www.israel.cz/lang_cs/aktualita/3/14152/

L. David 29.10.2020 15:05

Pokud by Mikron myslel svůj záměr vážně, musel by nejprve postavit dostatečně velké koncentráky, pak vyhlásit stanné právo se zákazem jakýchkoliv veřejných projevů islámu, a nakonec do těch koncentráků pozavírat všechny muslimáky, kteří zákaz poruší.

Myslí snad někdo, že je to reálné, že se na něco takového zbabělí a zpohodlnělí Francouzi zmohou? Já si myslím, že si raději nadále nechají tou satanskou svoločí podřezávat krky!!!

J. Anděl 29.10.2020 14:11

Dobrý článek. S některými diskutéry níže sdílím nedůvěru k otevřeným očím západní levice, ale rozlišoval bych ještě praktickou politickou levici a levicové progresivní aktivisty.

Praktická politická levice - na rozdíl od aktivistů! - potřebuje voliče.

H. Lukešová 29.10.2020 14:15

Ano. Praktický levičák je u nás Jaroslav Foldyna, ten představuje starou dobrou sociální demokracii, která nezapomněla na původ, která kdysi hájila dělníky, řemeslníky, živnostníky a lidi s méně životního štěstí...ale byl z dnešní moderní progresivistické ČSSD vyloučen, dnešní ČSSD je moderní progresivistická neomarxistická strana, hájící moderní výstřelky gender šílenství, islámskou migraci, dnešní ČSSD zapomněla na původní své voliče. No a praktický levičák Foldyna našel místo u Okamurovy SPD, která ovšem punc nacistické strany.

J. Anděl 29.10.2020 14:22

Chápu. Takhle jsem to ale nemyslel.

I ta modernistická progresivistická neomarxistická strana ČSSD je strana praktických politiků a potřebuje voliče. A pokud jich nebude mít moc, nebude mít moc ve vládě, nebo vůbec nebude v parlamantu.

A je možné, že jim to nad propastí zapomnění docvakne a o tom možná píše pan Petráček.

Aktivistům, kteří se nesnaží dostat do parlamentu, nic docvakávat nemusí, těm stačí Víra a Požadavky.

J. Pokoutný 29.10.2020 17:05

Těmi praktickými politiky v ČSSD ale nemyslíte Dienstbiera, Maláčovou a spol., že ne?

J. Anděl 29.10.2020 19:29

Myslím tím kohokoliv, kdo pro to, aby si mohl koupit něco k jídlu a zaplatit nájem, potřebuje být zvolen ve volbách.

Na rozdíl od kohokoliv, kdo jen vykřikuje své požadavky, demonstruje, hashtaguje a obecně prudí a má dojem, že svět má vůči němu povinnosti.

J. Anděl 29.10.2020 19:34

Takže co se týče Dienstbiera, Maláčové atd. - netuším, jestli jsou to praktičtí lidé, ale dělají prakticky politiku a budou-li jí dělat úplně mizerně, přijdou o svou práci a budou muset dělat něco jiného.

Momentálně to s preferencemi ČSSD růžově nevypadá.

H. Lukešová 29.10.2020 19:48

Co se mě týká, já se nejvíce děsím Pirátů, ti jsou typičtí progresivní neomarxisté, tuze antisemitští a roztahují se všude, velmi atraktivní pro ty nejmladší a to je zlé. Zatímco ČSSD má pořád ve své straně, jak píšete, praktické politiky, tak Piráti mají jen ultraliberální progresisty.

R. Gramblička 29.10.2020 12:17

"Ta představa je natolik absurdní, že snad pomůže otevřít oči i dosud promuslimské západní levici."

tahleta autorova představa je dosti naivní. Slepě věřící jen tak něco nepřesvědčí

J. Jurax 29.10.2020 16:36

Na otevření očí promuslimské západní levice bude třeba řádově víc muslimy povražděných občanů jejich států než je vražděno dnes.

V. Novák 29.10.2020 11:46

https://www.lidovky.cz/svet/pri-utoku-nozem-u-kostela-v-nice-byl-zabit-clovek-na-miste-je-nekolik-ranenych.A201029_095335_ln_zahranici_litsp

Nejspíš zase nějaký "Rus čečenského původu"...

H. Lukešová 29.10.2020 12:03

Ano, četla jsem, je to úděsné. Novofrancouzi se snaží, seč můžou..., ale jestli Macron uhne a nechá se zastrašit a přestane s očistou Francie od těchto korektně řečeno islamistů, bude to již definitivní konec francouzské Francie.

R. Gramblička 29.10.2020 12:18

přestane s očistou? on ani nezačal... :-P

J. Jurax 29.10.2020 17:11

Tenhle byl prý z Maghrebu, to fakt není Rusko ... ale třeba byl v Rusku aspoň jako turista ... :-)

L. Severa 29.10.2020 10:12

Muslimové považují korán za nedotknutelný. Před časem zde pan Frýbort uváděl některé citace a poukazoval na jeho netoleranci až k nabádání násilí vůči nemuslimům. Nikdo se ovšem nad tím nepozastavuje, stejně jako když Hitler vydal v roce 1925 Mein Kampf a následovaly bojůvky a násilnosti které pak již nebyly k zastavení. Ty násilnosti již islám v dostatečné míře předvedl a předvádí. Hitlerovi to také procházelo...

M. Krátký 29.10.2020 9:37

za mě za 1*** a k tomu R^R^R^. Nesmíme ale zapomínat, že nedonošenej Macron hraje na city před volbami !!!!!!

H. Lukešová 29.10.2020 9:54

No bylo by velmi dobře, kdyby se Macron pochlapil a zakročil proti džihádistům a vrátil Francii Francouzům, otázkou však kolik je muslimů, kteří respektují zákony a hodnoty Francouzské republiky a kolik ne, obávám se, že většina muslimů staví šariu nad sekulární zákony Francie a další otázkou je, jak to chce udělat?

Část území Francie je již "ztracené území" a jak píše Éric Zemmour, a jakým způsobem, chtějí-li Francouzi zachránit svou zemi, budou ztracená území dobývat zpět? Mám velké obavy, že k záchraně Francie by byla potřebná občanská válka mezi původním bílým obyvatelstvem a mimoevropskou náplavou a bude mít většina francouzských Francouzů chuť, sílu a odvahu vybojovat si svou zemi zpět.