27.2.2021 | Svátek má Alexandr


GLOSA: Časovaná bomba?

23.2.2021

Dosud nikdo z těch, kdo se vysmívají Trumpovu „blouznění o ukradených volbách“, nedokázal vyvrátit dokumentaci, kterou shromáždil Michael Lindell a kterou YouTube důsledně maže a mainstreamová média svorně ignorují vytrubujíce, že „nejsou žádné důkazy“.

Přitom z 22 žalob podaných republikány proti nezákonné manipulaci voleb a projednaných soudem (25 dalších na projednání čeká) bylo zatím 17 uznáno za oprávněné. Důkazy tedy existují a nevidí je jen ten, kdo je vidět nechce. A proč před nimi soudy dosud většinou zavíraly oči a odmítaly je projednat? Protože kdyby se skutečně prokázalo, že volby byly zmanipulovány tak neslýchaným způsobem, jak indicie naznačují, byly by Spojené státy, ta sebevědomá bašta demokracie, celému světu pro smích a řada politiků i úředníků by musela nadlouho putovat za mříže. 

Legitimnost současné vlády by byla zpochybněna a stabilita světové velmoci by byla fatálně ohrožena. Daly by se očekávat krvavé nepokoje, mnohem horší, než byly ty loňské. Odhalení podvodu tak kolosálního s účastí domácí i zahraniční by mohlo mít následky vskutku nedozírné, proto se menším zlem zdá zamést nepříjemnou pravdu pod koberec.

Nejvyšší soud začne projednávat stížnosti Trumpových právníků nejdříve na podzim a do té doby, doufají demokraté, vášně opadnou a republikáni se s porážkou postupně smíří. Na jejich místě bych tak optimistický nebyl, republikáni na ně mají už teď pořádnou pifku a budou-li demokraté z podvodu usvědčeni, sotva mohou počítat s nějakou shovívavostí. Dokud nebudou všechny žaloby řádně prošetřeny, Bidenova inaugurace je tečkou za volbami jen zdánlivě.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.