16.5.2021 | Svátek má Přemysl


GLOSA: Časovaná bomba?

23.2.2021

Dosud nikdo z těch, kdo se vysmívají Trumpovu „blouznění o ukradených volbách“, nedokázal vyvrátit dokumentaci, kterou shromáždil Michael Lindell a kterou YouTube důsledně maže a mainstreamová média svorně ignorují vytrubujíce, že „nejsou žádné důkazy“.

Přitom z 22 žalob podaných republikány proti nezákonné manipulaci voleb a projednaných soudem (25 dalších na projednání čeká) bylo zatím 17 uznáno za oprávněné. Důkazy tedy existují a nevidí je jen ten, kdo je vidět nechce. A proč před nimi soudy dosud většinou zavíraly oči a odmítaly je projednat? Protože kdyby se skutečně prokázalo, že volby byly zmanipulovány tak neslýchaným způsobem, jak indicie naznačují, byly by Spojené státy, ta sebevědomá bašta demokracie, celému světu pro smích a řada politiků i úředníků by musela nadlouho putovat za mříže. 

Legitimnost současné vlády by byla zpochybněna a stabilita světové velmoci by byla fatálně ohrožena. Daly by se očekávat krvavé nepokoje, mnohem horší, než byly ty loňské. Odhalení podvodu tak kolosálního s účastí domácí i zahraniční by mohlo mít následky vskutku nedozírné, proto se menším zlem zdá zamést nepříjemnou pravdu pod koberec.

Nejvyšší soud začne projednávat stížnosti Trumpových právníků nejdříve na podzim a do té doby, doufají demokraté, vášně opadnou a republikáni se s porážkou postupně smíří. Na jejich místě bych tak optimistický nebyl, republikáni na ně mají už teď pořádnou pifku a budou-li demokraté z podvodu usvědčeni, sotva mohou počítat s nějakou shovívavostí. Dokud nebudou všechny žaloby řádně prošetřeny, Bidenova inaugurace je tečkou za volbami jen zdánlivě.Zadeček bez opruzenin? Otestujte s námi ochranný krém s měsíčkem
Zadeček bez opruzenin? Otestujte s námi ochranný krém s měsíčkem

Hledáme 15 maminek, které s námi otestují BIO Ochranný krém s měsíčkem na opruzeniny od francouzské značky TIDOO.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.