12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

GLOSA: Břímě bílého muže II

Zastavme toto ničení civilizace, vyzval v neděli papež František. Že by tím myslel vypouštění emisí? Či snad ochranu nenarozených životů po vzoru Polska? Ale kdež.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 9.12.2021 9:38

Volba Františka Blbého papežem byla chybou.

J. Hajský 9.12.2021 9:29

Konání papežů a katolické církve v průběhu dějin (zkáceně):

Papež žehnal křížovým výpravám

Nejkatolitější španělské veličenstvo posílalo mořeplavce vzaždit, okrádat a zotročovat původní obyvatele Ameriky

Papež žehnal svaté inkvizici v mučení a upalování tak zvaných kacířů

Polní kuráti (v tom není katolická církev sama) žehnali ve světových i jiných válkách, aby Bůh dal a děla jejich válčící strany pozabíjena co nejvíce nepřátel.

Papež František v tom pokračuje, jen se otočil o 180°. Dždí ohněm a sírou proti bělochům a preferuje bezběrce a jinověrce.

M. Malovec 9.12.2021 9:25

Bůh musí lomit rukama, když jeho nejvyšší ouředník je blševik.

L. Beneš 9.12.2021 9:16

Jihoamerický Ital jistě ví dost, aby věděl.

L. Beneš 9.12.2021 9:14

Práv včera jsem četl někde článek o "úspěšném" podnikání jihočeské diecéze! Peníze mizí jako voda v písku.

L. Beneš 9.12.2021 9:13

Ale katolická církev je přeci chudá! Aspoň u nás. V televizním interview odpověděl představený kláštera v Teplé u ML na otázku, proč neopraví kostel padající na hlavu věřícím v obci Mnichov u ML, jenž spadá do oblasti klášterem spravované. "Nemáme na to peníze" Dotaz: "Vždyť církevní restituce v řádu miliard představují dost peněz" Odpověď: "Peníze z restitucí nejsou určeny na opravy kostelů". Nač tedy jsou určeny? A kdo má kostel opravovat?

H. Lukešová 9.12.2021 9:12

A proto považuji za hrozné, když hlava Církve, která se někdy také podílela na vraždách Židů, znovu schvaluje jejich vraždění a mnohdy islámský džihád podporuje.

L. Beneš 9.12.2021 9:06

Papežové mlčí k vražednému násilí muslimů vůči křesťanům, k vraždění židů týmiž muslimy a jako vždy mlčeli i k vraždění židů z rukou křesťanů.

M. Grundmann 9.12.2021 9:06

Papež patří k typickým západními elitám. Neustále vyjadřuje pocit nadřazenosti bílého muže nad ostatními obyvateli celé planety a jeho zodpovědnost za vše, co se na zemi děje. Bílý muž má povinnost všechny zachraňovat, všem pomáhat a rovněž se vměšovat do vnitřních záležitostí všech zemí třetího světa. Bílý muž má jít příkladem a šířit pokrok mezi zaostalými domorodci kdekoliv na světě. Na papeže bychom se však zlobit neměli, podobné postoje jsou samotným ideovým základem křesťanství. Papež je přece následovníkem apoštolů, kteří šířili podobné názory své mravní nadřazenosti na začátku křesťanství a kteří byli i proto pronásledováni.

Východní Evropa takto rasistická v minulosti nebyla, ale zdejší mladší generace začínají také uvažovat podobným namyšleným způsobem a vyjadřovat svou nadřazenost vůči ostatním. Pýcha je nakažlivá.

L. Beneš 9.12.2021 9:02

Bylo by vhodné sestavit a předložit papeži přehled všech těch "povzbuzujících" událostí souvisejících s invazí tzv. migrantů-imigrantů proudících do Evropy, všechny ty vraždy, násilí, znásilnění i nezletilých dívek, krvavé masakry, teroristické útoky z rukou oněch ušlechtilých ubožáků, kteří i v Itálii předvádějí své brutální a arogantní násilí, takže s trochou pozornosti by je mohla zaznamenat i hlava katolické církve. Obávám se ale, že zatemněná mysl toho schopna není. Ta čísla jsou velmi vysoká a stále rostou. Nejvyšší pastýř si jistě rád přečte seznam také všech vypálených křesťanských chrámů a kostelů včetně té nejznámější pařížské katedrály Notre Dame nešťastnou náhodou zapálené od cigaretového nedopalku odhozeného elektrikářem Ahmedem nebo Mahmúdem na ocelové lešení. Obávám se ale, že by stejně stále blekotal ty své slabomyslné bláboly o křesťanské lásce a o nastavování tváře druhé poté, co políček přistál na tváři první.

R. Meišner 9.12.2021 8:29

není na Zemi pokrytečtějších stvoření než náboženští preláti všeho druhu. a čím vyšší hodnost, tím větší pokrytectví. (vyjímky tvoří pravidlo) tento papež by měl mlčet, mlčet, a znovu mlčet.

K. A. 9.12.2021 8:27

Souhlas s autorem. Teze o soucitu s migranty jsou jen předivo lží, které upletl Západ, aby mohl stavět na odiv svou pokryteckou samolibost. Pomáhá, ale kdyby se dost lidí neutopilo, tak by už dávno zkolaboval! Většina přicházejí ekonomičtí migranti, kteří vědí, že sociální dávky v Evropě převyšují to, co si vydělají doma. Pokud je někdo politický uprchlík, tak má zakotvit v první bezpečné zemi a takovou najde i v Africe nebo Asii.

V. Kučer 9.12.2021 8:13

Křesťané byli nositelé vzdělanosti v barbarské Evropě počátkem středověku, poté vzdělávání lidu brzdili. Změnilo se to až v 18. století když byla církev odstavena od moci a nastala průmyslová revoluce.

J. Pokoutný 9.12.2021 8:10

Zrovna v Jižní a Střední Americe měli tamní komunisté a katoličtí kněží mnohé společné "mechtle".

V. Kučer 9.12.2021 7:59

Jeden z předchůdců současného papeže cestoval po Africe a hlásal milujte se a množte se, František by je měl naopak přesvědčovat že mohou mít pouze tolik dětí kolik jsou schopni uživit podobně jako zodpovědní Evropané.

H. Lukešová 9.12.2021 7:58

tedy....šly vraždit.....

H. Lukešová 9.12.2021 7:52

Co je papež za člověka, který se zastává muslimů a mlčí k brutálnímu pronásledování křesťanů ze strany muslimů? Denně jsou zabity stovky křesťanů rukou džihádistů v oblasti africkém Sahelu.

Dějiště souboje křesťanů s muslimy není jen Evropa, kterou muslimové dobývají, ale zejména také Afrika. Afrických křesťanů se nikdo nezastal.

Jaký má charakter papež František, který se miliskuje s jedním z největších antisemitů palestinským prezidentem Mahmúdem Abbásem, člověk, který rozšiřuje ten nejhorší antisemitismus, člověk, který povzbuzuje povzbuzuje palestinské děti, aby šli vraždit Izraelce, i v případě, že tito mladiství teroristé můžou přijít o život.

Teď Izrael zasáhla vlna palestinských teroristických útoků, včera se jednalo již o sedmý teroristický útok, 14letá palestinská dívka pobodala 26letou izraelskou sousedku v Jeruzalémě, která byla na procházce se svými dětmi. Předevčírem mladý palestinský terorista pobodal ultraortodoxního židovského mladíka.

Muslimští palestinští Arabové utlačují i své křesťanské sousedy, snaží se zadusit jejich víru... Skryté utrpení palestinských křesťanů

https://cs.gatestoneinstitute.org/14893/skryte-utrpeni-palestinskych-krestanu

L. Šimon 9.12.2021 7:50

Vždyť bohatá církev může jít příkladem. Ať Vatikán prodá všechen majetek který vlastní a může začít ve velkém podporovat na územích kde lidé nejvíce utíkají. Z těch prostředků které získají prodejem majetku mohou pomoci stavět továrny, elektrárny, zavlažovací sítě atd. Ale to je moc konkrétní a navíc církev vždycky víc brala než dávala. Proč by to nyní mělo být jinak.

M. Džmuráň 9.12.2021 7:46

Břímě bílého může, to jsou pracovitost, nápaditost, cílevědomost, vynalézavost.

J. Nevrkla 9.12.2021 7:40

Evropa má vinu v tom, že je pro migranty příliš přitažlivým krmelcem.

Z. Lapil 9.12.2021 7:32

Obávám se, že nebýt mnichů po nocích opisujících knihy, zakládajících kláštery kultivujicich svět kolem sebe podle nejnovějších vědeckých poznatků (ne, to není vtip) a provozujících školy ne jen pro bohaté, tak byste... Popravdě nevím, co byste, ale rozhodně byste neplacal nic o zlodějích.

Z. Lapil 9.12.2021 7:22

Tak zrovna v případě papeže se to ví :-).

J. Minarčík 9.12.2021 6:57

Jako křtěný katolik ateista mohu říct jen jedno-vem si je do Vatikánu a živ s peněz co jste nakradli po celém světě,vaši soukmenovci umírají nejen v arabských státech,nezastal;-€ ses jich ani jednou-nepomohl,líbal jsi nohy neznabohům a vrahům-zbabělče.

P. Dvořák 9.12.2021 6:48

Co může člověk chtít od mocenské kreatury, která chodí líbat nohy vrahům.

T. Kohout 9.12.2021 5:55

Ano, byl to velký básník.

T. Kohout 9.12.2021 5:55

Ku..., tak koho?

T. Kohout 9.12.2021 5:53

Mám doma khihu Malta stood alone. A je to právě o WWII ve Středomoří.

Jinak: papež pochází z jižní Ameriky, tak proto jsou mu dějiny Středomoří trochu cizí. Válek tam bylo možná ještě víc, než jinde. Téměř pořád.

R. Vacek 9.12.2021 5:42

Papež neví, že migrantů je víc, než kolik se jich do Evropy vejde. A že je nezodpovědné řešení problému s migranty odsouvat na dobu, až bude Evropa plná. Bránění migrantům ve vstupu je totiž právě to řešení a je jen potřeba zvýšit jeho efektivitu tak, aby neproklouzla ani myš.

R. Langer 9.12.2021 5:36

Jo, jsou vedené vlastní bolševickou blbostí. ;-D

J. Babička 9.12.2021 5:07

Kým ? Prozradte nám to.