16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

GLOSA: Bez policie

Nebude-li spravedlnost, nebude mír. To je jedno z hesel protestů v Minneapolisu i jinde v USA, ba i v Evropě. Je výstižné. Hlavním problémem není zabití černocha George Floyda bílým policistou (takových případů bylo více, a to i v obráceném gardu).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 11.6.2020 21:53

Porovnejte si černochy a Východoasijce. Ty druhé nikdo nepodporoval ale jsou úspěšní a to tak, že hodně!

V. Petr 11.6.2020 21:51

Nět čelověka, nět problema (c) J. V. Stalin

Problém s diktátory je v tom, že nelikvidují většinou ty, co si to zaslouží, ale ty, co si to nezaslouží.

V. Petr 11.6.2020 21:44

Jenže černoši se chovají kmenově, zatímco bílí multi kulti se opájejí "všezahrnujícím lidstvím." To ovšem nemůže fungovat!

V. Petr 11.6.2020 21:42

Hitlerovo rozdělení bylo umělé a tudíž nesmyslné. Moderní neonacisté je už opustili! Vymýšlet si "rasové rozdíly" v rámci etnicky promíšené Evropy je hovadina!

Ještě stupidnější byl Hitlerův přístup k Výchoasijcům.

V. Petr 11.6.2020 21:37

Tady se primárně jednalo o smrt kriminálníka, jehož hodnota byla záporná! Pokud by zůstal naživu, napáchal by ještě mnoho ZLA!

P. Grigar 11.6.2020 20:15

.. no, nemyslím, že by nás považovala za normální lidi. Obzvláště, když jsme mimo její bublinu. Kdo nejde s námi..

P. Grigar 11.6.2020 20:11

..ještě by si tam mohli dát nějaký hudební motiv, třeba Žižkovskou píseň práce.

J. Jurax 11.6.2020 20:02

No, je-li to pravda, pak to vysvětluje její diplomatický řečeno osobité názory.

Ale tady se aspoň dozvěděla, co si myslí normální lidé mimo její facebookovou bublinu.

J. Jurax 11.6.2020 19:58

Teda ti bílí, že. Tvrdit, že by černý právník konal nespravedlivě je rasismus.

J. Jurax 11.6.2020 19:55

Jo, a příspěvek chtějí pětikilo ..

J. Jurax 11.6.2020 19:43

To nastane v chudých, převážně černých regionech. V těch bílých a bohatších vznikne soukromá policie a domobrana.

Kormutlivé vyhlídky.

J. Jurax 11.6.2020 19:39

Ehm ... policista, který snad přispěl k úmrtí zdrogovaného vzpouzejícího se kriminálníka naneštěstí černé pleti při zatýkání "měl v 20 letech svého zaměstnání 19 disciplinárních řízení".

Inu, pak lze vyjádřit podiv nad tím, že byl pořád ještě u policie. Patrně selhala tamní policejní věrchuška; zajímavé v tomto kontextu je, že policejním šéfem v Minneapolis je černoch.

J. Jurax 11.6.2020 19:25

To je možné. Ovšem je to Váš problém.

P. Moravčík 11.6.2020 18:34

Vďaka, to šlo. Fakt, je to na pomilovanie :-).

P. Moravčík 11.6.2020 18:32

Tak to je záhada - je to skutočnosť alebo rasistický výmysel? Môže byť len jedna z možností. Ak myslíte, že rozdiel medzi výkonnosťou a plánovaním euroatlantickej civilizácie (či kultúry) a iných civilizačných (či kultúrnych) spoločností je totožný, tak sme v háji :-).

Rozdiely vznikajú prostredím a okolnosťami, v ktorých spoločenstvá existujú. Dokonca si myslím, že sú zreteľné rozdiely medzi asertivitou v podnikaní, schopnosťou prichádzať s inováciami, novými postupmi, sebapropagáciou medzi Čechmi a Slovákmi. Váš stáročný kontakt s germánskym a náš s maďarským prostredím sa prejavuje na celkovom stave národných spoločenstiev. Ekonomický, sociálny a kultúrny vplyv na Vás, akokoľvek nebol vždy rajskou prechádzkou sa priaznivo prejavuje na terajšom stave českej spoločnosti (a možno aj tých 50% švédskych génov :-)). Úplne iné to bolo s Maďarmi, všimol si to aj Ilja Erenburg na návšteve Slovenska v roku 1923, a tiež to pripisoval vplyvu maďarskej mentality - hlavne slabý vplyv Západu. Aký-taký priemysel bol prakticky len na severe Slovenska, oproti Čechám zanedbateľný. A to sme pomerne blízke národy. Rozdiely medzi Angličanom a napr. Nigérijčanom bol tak priepastný, že o tom netreba hovoriť. A toto sa prenáša ďalej a ďalej, cez mentalitu, životné postoje, kultúrne zvyklosti. Schopnosti národa určuje jeho mentalita, tvarujúca sa po stáročia. Deti sa učia správaniu dospelých, preberajú ich životné postoje. Zmena je pomalá a ťažká a jej potreba musí vychádzať z vôle spoločenstva, nie implantovaním zvonku. Vonkajšok môže a musí slúžiť len ako príklad. Preto existujú rozdiely a len ten, čo nechce, ich nevidí. Dokonca boli zaznamenané rozdiely aj medzi Sefardami a Aškenaziami, napriek silnej duchovnej spriaznenosti.

M. Pivoda 11.6.2020 17:10

První věta článku zní: "Nebude-li spravedlnost, nebude mír. ..."

No ano, zrovna ale tak bychom mohli napsat: Dosáhneme-li stoprocentní spravedlnosti (tzn. všichni budou mít naprosto stejně, a také všichni budou rozhodovat o všem), fakticky tím zastavíme technologický pokrok. A to také znamená, že zastavíme vyhlídky na trvale lepší budoucnost lidstva. Takže je zde dilema. Policii ale budeme potřebovat i v budoucnosti.

Ostatní připomenutí: Koronavirová krize (se stopnutím ekonomiky a růstu HDP) prý odhalila, že dnes už je všeobecně uznávaná vyšší hodnota lidského života, než tomu bylo v minulých stoletích. No ano, ale když hovoříme o lidském životě, pak hovoříme také o životě černých Afroameričanů, nejen bělochů.

P. Grigar 11.6.2020 16:47

..ale sestava je to vskutku excelentní. Zkuste: https://a2larm.cz/2020/06/pokrokovy-minneapolis-liberalni-image-popularniho-mesta-zakryva-ze-se-tu-dari-jen-bilym/

Mají tam takové pěkné výzvy:

Chceme o exekucich psát, ne do nich padat. Podpořte Alarm.

Schovávačka za Fb je moc praktická, když nekorelujete, odmítnou vám přístup a je vymalováno.

P. Grigar 11.6.2020 16:37

..jemináčku, paní Rybnická, vy už jste doma z práce? Tož to mi určitě odpovíte na můj dotaz stran onoho disciplinárního řízení policie minneapolisské. Děkuji předem zdvořile.

P. Grigar 11.6.2020 10:02

..a co máte na mysli pod pojmem disciplinární řízení, paní Rybnická? Prosím o jasnou definici a děkuji předem za odpověď.

M. Pivoda 11.6.2020 16:22

Rychlá akce z pocitu touhy po spravedlnosti?

Současné dilema pracovníků velkých technologických firem (jako je například Facebook) v Křemíkovém údolí v USA: Zůstat v té velké firmě (a technologicky tak dlouhodobě změnit svět k lepšímu), nebo naopak nahlas protestovat a ihned odejít z té velké a vlivné technologické firmy (která asi strategicky vyčkává a veřejně neodsuzuje ukvapené výroky obchodníka Donalda Trumpa)? Vyřeší to dilema podzimní prezidentské volby v USA?

... She told me about her “activist” friends who refuse to leave jobs at Facebook, even if they disagree with the company’s practices. “They came to change the world,” she said, “and stayed to work within the system on issues they cared about.” The same drive that makes these workers care about the consequences of Facebook’s impact on democracy ...

J. Pokoutný 11.6.2020 15:30

Pane Meišnere, za dobu existence islámu putovaly do otroctví až 2 milióny bělochů a před islámem se ve starověku nehledělo na barvu pokožky vůbec. Nenechte se oblbovat hlasateli "pocitové" PRAVDY.

J. Pokoutný 11.6.2020 15:26

Pane Petráčku, místo opakování libtardské mantry jste si měl přečíst sobotní článek p. Tomáše Guttmana, případně si ho zkorigovat s daty FBI a pod. Tohle jsou bláboly o pocitech. Přeji deštivý den, kdekoli se vyskytujete.

H. Rybnická 11.6.2020 15:24

Nevidímm rozdílu pane Moravčíku.

P. Grigar 11.6.2020 14:57

.. no, tohle dívčino zakleknutí zřejmě vypadalo trochu dost jinak. ;-D

P. Moravčík 11.6.2020 14:19

Ja s Vami plne súhlasím, pán Kolman. Len neviem, či ste mi chceli protirečiť alebo doplniť (asi to druhé). Tiež si nemyslím, že Česi sú rasisti (so častejšími prípadmi šovinistami som sa už stretol, ale to je jiné kafe) a k Vášmu druhému odstavcu nie je čo dodať.

V. Kolman 11.6.2020 13:26

Odpověď se pane Moravčíku sama nabízí.

S usměvavými Vietnamci, ani s Číňany (až na vzácné výjimky) žádné problémy nejsou. Naopak, Vietnamské děti patří ve škole mezi premianty a o Vietnamci, který by pobíral "cocálku" jsem také ještě neslyšel.

Proto veškeré řeči o "rasizmu" zlých Čechů (pochopitelně - vzácné výjimky se najdou vždy a všude) považuji za nesmysl, rozšiřovaný neinteligentními lidmi, kteří stále hledají nepřítele, který může za všechno špatné v jejich životě. Zamyslet se nad sebou samými a vyvodit z toho rozumné důsledky není tak jednoduché a pohodlné, jako hodit vinu na kohokoliv jiného a neustále do nekonečna skuhrat o diskriminaci a rasizmu.

P. Hatina 11.6.2020 12:16

Btw, je to pár dní, co na seznamu otiskli povídání jedné dívčiny, co takto "zaklekla" na svého přítele v průběhu muchlování, a taky se málem udusil-naštěstí měl tolik síly že jí shodil. Ale prej mu slíbila že už se bude chovat slušně :)))

T. Hraj 11.6.2020 11:25

Ano, pokud někdo chce nastolit rovnost (ve smyslu equality of outcome), tak to neřešitelné je (naštěstí). V meritokracii ale není třeba, respektive není žádoucí nerovnost "řešit". Schopnější (někdy pouze šťastnější) to prostě dotáhne dále bez ohledu na barvu kůže.

T. Hraj 11.6.2020 11:17

Stačilo by je přestat "podporovat". Nejrůznější sociální programy a pozitivní diskriminace způsobily rozklad rodiny. Více než 70% černošských dětí vyrůstá v neúplné rodině. Ty které mají to štěstí, že mají doma mámu i tátu, jsou v průměru úspěšnější (ekonomicky), než bílé děti z nekompletních rodin!

P. Moravčík 11.6.2020 11:13

Tak nič, musel by som sa registrovať na Facebooku, a to sa mi nechce. Ale podľa postojov pani Rybnickej by som povedal, že Vaša informácia je správna.

T. Hraj 11.6.2020 11:09

Obecně se jedná o ideologii(e) skupinových identit. Ta říká, že člověk je především příslušníkem skupiny a teprve potom jednotlivcem. Je to radikální odklon od základního principu unikátní a bezprecedentně úspěšné kultury, která zrodila země a režimy s nejvyšší mírou svobody a prosperity v celé historii lidstva a do kterých také lidé z jiných kultur po milionech migrují. Totiž kultury západní.