30.11.2021 | Svátek má Ondřej


GLOSA: Barbarství

19.6.2020

V úterý 16/6 jsme se dozvěděli, že severokorejský despotický režim uskutečnil něco, čím se opět vyčlenil z civilizovaného společenství. Ke všem zločinům, které klan Kimů páchal a páchá, přibyl další.

Destrukce budovy Mezikorejského styčného úřadu v Kesongu by měla být varující a všem optimistům na Západě otevřít oči. Ukazuje na pravou podstatu tamní verze komunistické diktatury.

Na odpornosti tohoto činu nic nemění skutečnost, že budova stála na severokorejském území. Normálně uvažující lidé nechápou samotné zničení stavby, která začala sloužit svému účelu v říjnu 2018 a do jejíž rekonstrukce Soul podle zpravodajského webu NK News přispěl částkou 8,6 milionu dolarů.

Více než materiální stránka věci vystupuje do popředí způsob uvažování Kimova režimu. Pokud chceme vidět, jak vypadá v praxi heslo „na komára s kanonem“, pak se podívejme na záběry z Kesongu. Ano, aktivisté na Jihu posílali nad území koncentračního tábora jménem Korejská lidově demokratická republika balony s kritickými protirežimními materiály. Reakce byla, jak jinak, barbarská.

Ano, zničení styčného úřadu je projevem barbarství. Jinak se tato akce nazvat nedá a je důležité, aby se politici ve svobodném světě neostýchali toto hodnocení použít. A vedle toho: aby si 16. červen 2020 ve spojení s Kesongem velice dobře zapsali do paměti.

*****************************

Dnes už historický pohled na budovu Mezikorejského styčného úřadu, kterou severokorejší komunisté proměnili v ruiny:

kldr1

Pro oživení paměti

Text kondolence, kterou poslal do KLDR šéf KSČM Vojtěch Filip v prosinci 2011 v souvislosti s úmrtím diktátora Kim Čong-ila:

kldr2

Zdroj: Lidovky.cz/23. 12. 2011

Převzato z blogu autora s jeho svolením.
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.