15.1.2021 | Svátek má Alice


Diskuse k článku

GLOSA: Bacha na sliby

Britský premiér Boris Johnson před pár týdny prohlásil, že raději skončí mrtvý v příkopu, než aby poslal do Bruselu dopis se žádostí o další prodloužení lhůty pro odchod Velké Británie z EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 22.10.2019 12:52

No ale Boris to vše řeší metodou chytré horákyně, dopis s žádostí o odklad poslal, ale nepodepsal, a přiložil k němu dopis další, který ovšem podepsal a kde sděluje, že britská vláda žádný odklad nechce. To ostatně už před několika týdny oznámil, i zde se o tom komentátoři zmiňovali. Řekl bych, že lavíruje směrem k demokraticky odsouhlasenému cíli vcelku zručně. Sláva mu.

F. Houžňák 22.10.2019 12:48

Ano, Bacha na ně, známého to tyrana nesčetných ubohých dětí, nucených zápasit s jeho polyfonií na všech těch klavírech a houslích.

P. Pavel 22.10.2019 12:45

Chování agenta bureše, holásek rekapituloval přesně. Jen se obávám, že postupovat podle vzoru ovar si johnson dovolit nemůže.

D. Stirsky 22.10.2019 10:10

Použije-li kdokoli výraz "elita", zbystřím. Je to jedna z desítek floskulí dnešní doby. Jeden pán celkem nedávno neustále nadával na evropské elity. Chtěl jsem vědět, koho či co tím přesně míní. "No přece ty tam nahoře, ty elity, ty elity, ty elity." Zřejmě horlivý čtenář Psa a PL, řekl jsem si. Za mého mládí bylo v křížovkách: "výkvět". A mělo se dopsat "elita". Představte si, jak vznešeně zní anglicismus "elita", ale nahradíte-li jej výrazem "výkvět", hned zjistíte plytkost a nynější tak častou bezobsažnost módního slova elita. Jen na okraj: základ jistě bude v latině, ale elita k nám připlula zcela jistě z anglických textů.

P. Dvořák 22.10.2019 11:01

Elita není floskule. Elita ve smyslu "výkvět" je oxymóron.

M. Valenta 22.10.2019 9:26

To by ovšem Britové ztratili už jednu z posledních věcí kterou mají, úctu k zákonům a tradici, což v Česku už nemame.

V. Církva 22.10.2019 9:14

Pane Holásek halt! To co doporučujete v posledním odstavci, to jaou přece způsoby našeho pana prezidenta. A ten je v tisku jak známo třídní nepřítel č.2. Hned po antidemokratovi, STBákovi, zleději dotací a klimatickému oteplovateli Babišovi X Politik přeci musí dělat jen to co povolují zákony a usnesení parlamentu. V praxi tedy jen tupě vykonávat co se po něm chce.

Pozn: shora uvedené citace neobsahují moje názory ani politické preference.

V. Klepetko 22.10.2019 7:31

Ignorováním zákona by se BoJo nepropracoval k rychlému Brexitu ani náhodou: systém by jej okamžitě srazil k zemi!

Nyní je vše na dobré cestě: formální žádost o odklad je u ledu, věcně je vyjedný s EU kompromis v rámci možného dobrý, Boris má (jak se zdá) jasnou hlasovací většinu a do konce tohoto týdne si potřebnou prováděcí legislativu nechá schválit. Maximálně se to zdrží o pár dní, ale Europarlament je ochoten se sejít a ratifikovat to třeba i 30.10, takže myslím že. ..

Boris bude úspěšný a k 31.10 tu máme Brexit s dohodou!!

R. Tichý 22.10.2019 6:23

Ignorovani zakona-taky jsem podobneho nazoru, ale netusim jak moc by to poskodilo jeho obraz v GBR. Nicmene jeho reseni povazuji za vtipne a elegantni. Mohl na ten odkladaci dopis nechat podepsat poslance -"99 pragovaku" :-)

P. Lenc 22.10.2019 7:29

Jo, ta pragovka sedí přesně.