Neviditelný pes

GLOSA: Absolutní selhání Evropské unie

11.3.2020

Evropská unie absolutně selhala v ochraně vlastních obyvatel! Řecko nezvládá nápor migrantů, kteří se snaží překonat řecko-tureckou hranici. To, co předvádějí Turci, je totiž daleko za hranou a považuji to za absolutní zrůdnost.

Turečtí úředníci nejenže organizují převážení ekonomických migrantů autobusy k řeckým hranicím a dávají jim tipy, kde najdou nejvhodnější nelegální přechod. Oni jim navíc rozdávají nůžky na prostříhání děr v plotech s ostnatými dráty. Turečtí vojáci se dokonce snaží strhnout hraniční plot! A co víc, na řeckou policii, která se snaží ochránit hranice, Turci pouštějí prostřednictvím dronů a granátů slzný plyn!

Co dělá EU? Co dělá NATO? Co dělají a především dosud udělaly vlády všech zemí Schengenu kromě toho, že poslaly pár vojáků na řecké hranice?! A abych nezapomněl - především poslaly kamiony humanitární pomoci uprchlíkům! Není teď ale opravdu důležitější chránit Evropany? Na tuto situaci měla být Evropa dávno připravená a musela ji předvídat. Turecko přece tímto krokem hrozilo dlouhodobě. Přece v tom Řecko nemůžeme nechat samotné! Jde o nás všechny. Už teď je pozdě a několik vojáků vyslaných na pomoc Řecku to vážně nespraví.

V Turecku čeká na 3,5 milionu nepřizpůsobivých migrantů na to, aby si podrobili naše území. Turecko jim v tom velmi aktivně pomáhá a neštítí se opravdových prasáren. Opravdu nepodnikneme žádné zásadní kroky k tomu, abychom jim v tom zabránili?

Autor je slovácký senátor

Převzato z profilu.zpět na článek