28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

GLOSA: 1000 právníků brání Izrael

Na podzim loňského roku obdržela šéfka zahraničního oddělení EU Catherine Ashtonová petice s podpisy 1000 právníků z celého světa. Autorem petice je dr. Alan Baker a petice obsahuje dva hlavní body.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 18.4.2014 6:26

Jsem Australan.....

....česko-moravského původu, křestan, neobřezaný, ale jsem PLNĚ na straně státu Israel a Židů ! V Israeli jsem byl před více než pětatřiceti lety jako turista, ale potom, v South West Africe jsem dostal třičtvrtě litru krve, od Jihoafrického Žida, spoludobrovolníka u security firmy. Mohu přísežně prohlásit, že pokud vím, nikdy mi žádný Žid neublížil, neokradl, ani neošidil, právě naopak ! Je zajímavý konglomerát těch "židobijců", ve většině složený z nácků a z bolševiků !

K. Jež 17.4.2014 19:55

V každém případě Izraelci vyhlazují Palestince

Naprosto programově. A jako každý správný vyvolený a nadřazený národ si to samozřejmě i právně zdůvodní. ::))

H. Lukešová 17.4.2014 22:43

Re: V každém případě Izraelci vyhlazují Palestince

Vážně? A na to jste přišel jak? Palestinští Arabové mají přírůstek obyvatelstva, ne úbytek. Při genocidách lidí asi ubývá a nepřibývá jich.

Izrael se pouze brání terorismu, to dělají Američani a všichni normální lidé.

K. Jež 17.4.2014 23:36

Re: V každém případě Izraelci vyhlazují Palestince

Čtěte a studujte. Kdo to jsou Izraelci, židé, kdo jsou Palestinci, jak žijí. Jaké to je, když několik generací vašich předků žije někde, má dům a obdělává si kousek půdy a přijede pár Izraelců  a řeknou, sbal se a odejdi, nebo tě zastřelíme a srovná váš dům se zemí buldozerem. Pak možná pochopíte jak se stane, že si někdo omotá tělo výbušninou. Zvláště, když nemá stíhačky, tanky, vrtulníky, buldozery ap. Existují i necenzurované dokumenty. Palestina je stále problém   tak se jmenuje třeba dokument je na našem nejstahovanějším serveru.  No a pak na nějaké ty souvislosti přijdete taky.  nebo si myslíte spolu s některými jednoduchými lidmi, že Palestince a jiné Araby baví se vyhazovat do vzduchu ? Ono je to totiž tak, že Izrael je náboženský stát a jejich jaksi určením je araby zlikvidovat.

J. Rechnovský 17.4.2014 11:46

Jsou to ale paradoxy...

Israel je snad nejlevicovější demokracií na světě. Když pominu kibucy a mošavy, např. jen v Israeli nejezdí v sobotu vlaky z důvodu svátku nebo zde naleznete státní monopol na linkovou autobusovou dopravu. Přesto se každý pravověrný levičák kropí vodkou, jen když slyší název Israel...

Č. Milota 17.4.2014 15:10

Re: Jsou to ale paradoxy...

Tak! A teď to vysvětlete pilné blbce, která svými skřeky dělá Státu Izrael a Židům spíše medvědí službu. :o) Ale opatrně, jinak Vás (pod stropem levitující mongoloidní "holubice") napráská v administraci NP. Nepomůže Vám ani židovská maminka a dlouhodobý pobyt v Izraeli a Egyptě. S poslední větou si dovolím nesouhlasit. Jsem úspěšný podnikatel, dnes už rentiér. Své levičácké sociální cítění jsem si zachoval, na charitu platím velmi zajímavé částky. Vodkou se nekropím, občas ji piji, pokud není nic zajímavějšího.

J. Rechnovský 17.4.2014 16:03

Re: Jsou to ale paradoxy...

Pane Miloto, já taky občas přispěji na charitu, někdy jí i přímo organizuji, ale rozhodně se za levičáka nepovažuji. Pěkný den

Č. Milota 17.4.2014 16:12

Re: Jsou to ale paradoxy...

Já to také od Vás nechci, proč také. Máte svůj názor, což se v přelétavém názorovém spektru na NP je docela výjimečné. Příjemné odpoledne.

H. Lukešová 17.4.2014 15:24

Re: Jsou to ale paradoxy...

Zřejmě jste nepostřehl, že v Izraeli vládne pravice, kterou levičáci ve světě i v Izraeli nazývají "fašisty". Bibi není žádný levičák, ani Naftali Benet není levičák...A obecně izraelská levice postrádá veškeré vlastenectví, stojí při palestinských Arabech, proti vlastní zemi.

E. Sevrát 17.4.2014 15:42

Re: Jsou to ale paradoxy...

Pravice-levice,to jsou dnes pojmy bez hlubšího významu.Tak to řekl i Karel Recyklát, ty doby jsou dávno pryč. Ale, že Židé mají obecně větší vztah k "levici" (tedy pokud to chcete takto rozlišovat) je pravda.V USA např. většina volí demokraty,kibuce atd. jsou typicky levicovou záležitostí,řada Židů byla v různých státech v komunistických stranách apod.Jsem si vědom,že na jejich postoji se podepsal nacismus a i to,že třeba v USA byli ve stejné druhořadé kategorii jako černoši. A možná ta "levice" v Izraeli vychází z těchto tradičních názorů a hodnot,tedy že by měl být svět spravedlivější pro všechny, tedy i pro Palestince.

Jinak Vám přeji Kopretino,hezké a klidné prožití Velikonočních svátků.

H. Lukešová 17.4.2014 15:45

Re: Jsou to ale paradoxy...

Jistěže, máte pravdu, většina Židů jsou levicových, ovšem záleží jak. Mezi levicí a ultralevicí je rozdíl.

Moc děkuji za přání, pane Sevráte. Také Vám přeji krásné a poklidné Velikonoce, hlavně hodně zdraví a štěstí.

E. Sevrát 17.4.2014 16:22

Re: Jsou to ale paradoxy...

Taktéž, děkuji a opatrujte se.

J. Rechnovský 17.4.2014 15:57

Re: Jsou to ale paradoxy...

Hanko, máte nepochybně velký rozhled, ale tady jste úplně mimo. Rozdělení Israelského politického spektra na pravici a levici je jen velmi okrajově ovlivněno postojem k sociálním otázkám, jako je tomu třeba v Evropě. Hlavním diferenciátorem je zde postoj k Israelsko-Arabskému konfliktu a také postoj k náboženským problémům.

Jinými slovy mícháte hrušky a jablka...;-)

H. Lukešová 17.4.2014 16:44

Re: Jsou to ale paradoxy...

Ano. Máte pravdu, hlavním sporem mezi levicí a pravicí je vztah k palestinským Arabům. A ten má levice naivní a pomýlený. Mír musí chtít uzavřít OBĚ strany a já se obávám, že si palestinští Arabové kladou nesplnitelné podmínky (návrat palestinských uprchlíků do Izraele). 5 milionů Arabů by Stát Izrael zničilo a to demograficky.

Přeji Vám krásné Velikonoce.

J. Rechnovský 17.4.2014 18:32

Re: Jsou to ale paradoxy...

Víte v Israeli je v každém městě cítit napětí a nervozita. Podle mne souvisí s permanentním, podvědomím očekáváním nějakého násilí. Je pak na konkrétním člověku jaké si z toho zvolí východisko... No, ale to už jsme odešli daleko od tématu.

Krásné Velikonoce i Vám.

V. Ondys 17.4.2014 8:38

:))))))))))) Izrael leží levičákům v žaludku především kvůli

možnosti pro komouše dobrovolně žít i lopotit se ve venkovských komunách za vlastní a neterorizovat či zotročit ostatní prostřednictvím totalitního státu!

Č. Milota 17.4.2014 15:13

Re: :))))))))))) Izrael leží levičákům v žaludku především kvůli

Fíhááááá! Něco jste z komun nepochopil nebo jste absolutní blb. Doporučuji delší návštěvu Izraele a hovořit s lidmi.

V. Ondys 17.4.2014 21:40

Re: :))))))))))) Izrael leží levičákům v žaludku především kvůli

To je sice vod Vás hezký, ale možná byste mi mohl ušetřit cestu i čas, kdybyste nebyl línej psát! A možná byste sklidil podobnou reakci sám od jiného, co se pokládá :)))))) "Fihááááá!" za stejně zasvěceného!

L. David 17.4.2014 7:59

Copak politiky s pokřiveným myšlením zajímá nějaké právo ?

Nebo nějakých 1 000 právníků ?

Když oni přece VĚDÍ, že za všechno můžou Židi !

P. Lenc 17.4.2014 8:42

Re: Copak politiky s pokřiveným myšlením zajímá nějaké právo ?

Smutné, ale přesné.

E. Sevrát 17.4.2014 10:30

Re: Copak politiky s pokřiveným myšlením zajímá nějaké právo ?

Máte pravdu, při počtu právníků ve světe je to opravdu směšné číslo. A vzhledem k tomu,že jich je asi většina židovského původu, tak je to spíše Fan club Izraele. A obecně,co právník to názor, jistě i v Rusku by se našlo 1 000 právníků, kteří by zcela logicky,historicky,právně atd. zdůvodnili, že připojení Krymu k Rusku je zcela OK. Opět obecně, právníci jsou vedle politiků největší svoloč, která za prachy udělá a řekne cokoliv. Obtížný hmyz.

R. Gramblička 17.4.2014 13:21

.....

souhlas

H. Lukešová 17.4.2014 0:16

Jenže Astonka je pod vlivem multikulti politkorektníků

A ti, jak známo, jsou stejní jako náckové, bolševici a islamisté. Můžou se lišit v dílčích otázkách, ale v míře antisemitismu, antiamerikanismu a odporu k NATO jsou na jedné lodi. Luis Farackham (černoch, muslim, Černý národ Islámu), David Duke (bílý nácek), Hamas, Al Kaida, Hizballáh (arabské, islamistické organizace a v Česku strana KSČM (např. mladá komunistka multikulti Kateřina Konečná je pro razantní postoj proti Izraeli), Májíček, trockista, co gratuloval roku 2006 Hizballáhu k vítězství nad Izraelem... Všichni do jednoho jsou na stejné lodi, u nás Náš směr, Národní odpor, White Power...všichni jedno jest!

H. Lukešová 17.4.2014 0:21

Re: Jenže Astonka je pod vlivem multikulti politkorektníků

Jo ještě Haló noviny, také multikulti plátek non plus ultra, no a teď si za Boha nemůžu vzpomenout a proto nemůžu ani vygůglit jméno černocha, antisemity (Doudiene? /gůgl nenapoví a nenapoví.-)/ černoch, dělá si legraci z holocaustu, nácek a pak že černoši nemůžou být náckové, můžou, podporuje ho paní Le Penová...). Nesvatá aliance...

S. Netzer 17.4.2014 7:51

Re: Jenže Astonka je pod vlivem multikulti politkorektníků

Víte, Kopretino, co je galimatyáš?

Ten černoch (poloviční, jeho matka je bretonka) se jmenuje Dieudonné M´bala M bala.

S. Netzer 17.4.2014 7:55

Re: Jenže Astonka je pod vlivem multikulti politkorektníků

A komunisti jsou asi zrovna tak multikulti, jako nacisti. Pletete si multikulti s proletářským internacionalismem.

S. Netzer 17.4.2014 8:40

Re: Jenže Astonka je pod vlivem multikulti politkorektníků

Ta osoba se jmenuje ASHTON.

ASTON je Ondřej Neff.

J. Lepka 17.4.2014 9:25

Re: Jenže Astonka je pod vlivem multikulti politkorektníků

Paní Netzer, až vy potlačíte své averze, nastane ráj na zemi.

S. Netzer 17.4.2014 9:51

Re: Jenže Astonka je pod vlivem multikulti politkorektníků

Až budete mít něco k věci, tak mě můžete klidně oslovit, Lepko.

J. Berger 17.4.2014 11:00

Re: Jenže Astonka je pod vlivem multikulti politkorektníků

Už sám fakt, že jakýkoliv komunista či komunistka je proti Izraeli je důvodem být pro něj. Nehledě na hamásské rakety atd.  Lady Ashton byla čelnou představitelkou jednoho "mírového hnutí", organizovaného KGB, teď má holt na starosti zahraniční politiku EU... Podle toho ta zahraniční politika taky vypadá...