GAZA: Ohledy musí jít stranou
Ať už se konflikt mezi Hamásem a Izraelem bude vyvíjet jakkoli, je předem jisté, že Izrael bude obviňován z „nepřiměřeného násilí“ a porušování lidských práv Palestinců, jak tomu bylo vždy i v minulosti. Je proto dobře připomenout si několik zásadních skutečností:
1. Dlouho plánovaný a pečlivě připravovaný útok Hamásu na civilní obyvatele kibucu Be’eri a dalších pohraničních vesnic byl proveden způsobem nanejvýš bestiálním v rozporu se všemi konvencemi o lidských právech.
2. S bestiemi se nevyjednává, bestie se likvidují, stejně jako nositelé vztekliny. Lidská práva, kterými sám pohrdá, nemůže si Hamás nárokovat ani pro sebe.
3. Každý, kdo lidské bestie podporuje, poskytuje jim úkryt, území nebo přístřeší, musí počítat s tím, že bude sdílet i jejich osud, ať si je to třeba nemocnice, škola nebo mešita.
4. Pokud jde o „přiměřenost“ izraelské reakce na masové vraždění nevinných obyvatel, žen a dětí, sami útočníci si nastavili laťku pro přiměřenou odplatu. Shovívavost by zde byla stejně nemístná, jako když vrah vlastních rodičů žádá soud o shovívavost, protože je sirotek.
5. Až vám propalestinští novináři či aktivisté budou cpát před oči fotografie zabitých či zmrzačených palestinských dětí, zeptejte se, proč vám předtím neukázali zmasakrované židovské rodiny a batolata.
6. Hamás o mírové soužití s Izraelem nikdy nestál a stát nebude. Vyhlásil naopak zcela jednoznačně, že jeho cílem je zničení židovského státu. Dokud nebude sám zničen, Izrael nebude nikdy v bezpečí.
7. Teroristické entitě, která zcela nepokrytě usiluje o zničení svého souseda, nesmí být přiznána státnost a rovnoprávnost ve společenství národů. Tzv. dvoustátové řešení neboli zřízení Palestinského státu z pásma Gazy a tzv. Západního břehu pod vládou Hamásu není nic než chiméra, z civilizované společnosti se Hamás sám vyloučil.
Říkám to s těžkým srdcem, ale nezbývá než doufat, že Izraeli se i za cenu bolestných obětí vskutku podaří zhoubný nádor na těle lidstva vyříznout, a poskytnout mu v tomto úsilí veškerou myslitelnou podporu. Nacistická genocida se už nikdy nesmí opakovat.