22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

GAZA: Izrael vítězí i prohrává

Už čtvrtý ozbrojený konflikt v Gaze od roku 2005, kdy se Izrael z okupace enklávy stáhnul. Jedno z nejpřelidněnějších míst na světě (po vzniku Izraele i uprchlický tábor), kde se tísní 1,8 milionů lidí, porodnost také jedna z největších (4,2), růst obyvatel (2,9 %), nezaměstnanost 40 %, vláda teroristické organizace Hamas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Jež 17.8.2014 1:55

Stvoření Izraele byla chyba a svět ji krutě zaplatí !

Státy, které vznik Izraele způsobily ve víře, že se tak židů zbaví se přepočítaly díky podpoře a dodávkám těžkých zbraní Izraeli z ČSSR v první válce díky nimž ji Izrael vyhrál a následně všechny další díky podpoře židovských kongresmanů v kongresu USA. To, co si Izrael dovoluje na mezinárodní scéně je neakceptovatelné a prochází mu to jen díky podpoře z kongresu USA.

P. Sulc 15.8.2014 20:47

Re: Civiliste trpi, chudaci.

Taky pravda.

F. Lesniak 15.8.2014 20:35

Re: Izrael si umí poradit.

Kdo by takové bláboly četl?

J. Pospíšil 15.8.2014 17:07

Odkud?

Poučte prosím přátelé neznalého,který spatřuje jádro problému v jediné věci-odkud berou palestinci tolik raket,kdo je  zásobuje?Odříznout tento kanál a je po problémech!

S. Rehulka 15.8.2014 14:13

Pane Tomský.....

...děkuji Vám za naprosto přesný popis událostí, nejsmutnější na věci je pokrytectví Svobodného (sic!) Světa.

Nevím, kde se stále bere mezi lidmi Evropy tolik těch, kteří mají názory jako nacisté smíchaní s komunisty !

Každopádně, stát Israel má pravdu a tu IDF brání.

J. Cervenka 15.8.2014 14:07

vyvoj neni dobrej

v knize Hosseina "Kite Runner" moudry muz rika synovi :" jsou jen tri zeme na svete kde byt obcanem by jeden mohl byt na to pysny. Amerika, Izrael a Britanie." Vyvoj jde ale spatnym smerem : dnes Britanie je casti zapadu ktery nevidi realitu - tak misto Londyna (tveho Londyna, Tomsky) mame Londonistan a v ulicich se protestuje za podporu nenavisti plnych teroristu (Arabu v Gaza) Snad nadeje jsou v Cechach, nejlepsim priteli Izraele ?

L. Křivan 15.8.2014 10:22

Re: my je podporujeme z našich daní

My ne, ale EU-zm....  (cenzurováno)  kradou naše daně a snaží se zlikvidovat evropskou civilizaci a předat ji muslimům.  Breivik dobře věděl co dělá.

J. Rybenský 15.8.2014 10:02

Vrazi vlastních dětí,

nic jiného ti magoři z Gazy nejsou. Jak jinak pojmenovat bojovníka, který se ukryje za dítě.  A my je podporujeme z našich daní. No nejsme my tak trochu....

M. Mýval 15.8.2014 9:35

je to těžké

Pokud raketu sestřelí protiraketou, celý korektní svět se pošklebuje, že protiraketa stála destkrát víc. Pokud tankovým granátem za pár dolarů zasáhnou muniční sklad stejní intelektuálové ze svých kaváren nad sklenkou absinthu počítají, kolik "nevinných" zemřelo v přilehlé nemocnici, škole nebo mešitě. Nikoho nenapadne, že umřela pouze ochranka muničního skladu a tu lze těžko počítat za civilní oběti. Takže pokud vybereme opravdu civilní oběti, bude jich možná pár desítek.

Za tu dobu banderovci na Ukrajině bez větší pozornosti raketomety rozstříleli sídliště, kde zahynuly stovky civilistů

L. David 15.8.2014 9:30

Re: Izrael si umí poradit.

Izrael pane Švrčku nepadne. Byť bude ještě hodně trpět, nakonec ale definitivně zvítězí.

Přečtěte si v Bibli, v knize Ezechiel kapitolu 38 a 39.

Šalom

L. Křivan 15.8.2014 9:28

Když vidím "naříkajíci palestinské matky"

hned si vzpomenu, jak tyto samice dvojnožce arabského kvičely slastí na ulicích všech arabských měst, když 9.11.2001 hořely WTC a v nich přes 3000 našich lidí.

Tak si dnes při těch dnešních "srrrrdcervoucích" snímcích říkám : DOBŘE JIM TAK !  Jen houšť a větší kapky !

J. Marek 15.8.2014 9:03

Co také řekla Golda Meirová

Chtěla bych se dočkat toho, než umřu, že můj lid už nebude potřebovat žádné projevy sympatií.

V. Šiška 15.8.2014 8:59

Re: Izrael si umí poradit.

To máte pravdu, bohužel. Proto si nemyslím, že je nějak nadsazené říkat, že Izrael bojuje i za nás tady v Evropě.

Já jsem si vždycky myslel, že proti existenci Izraele bojují jen dnešní neonacisté, zastydlí komunisté a samozřejmě muslimové. A bohužel existuje i pátá kolona užitečných idiotů, kteří v šíření dobrých úmyslů podrážejí nohy naší civilizaci.

R. Langer 15.8.2014 8:45

Re: Civiliste trpi, chudaci.

No jo, ale to je politicky nekorektní tvrzení. Vždyť si ty teroristy zvolili ve svobodných vobách, a oni jenom plní svůj volební program. Na tom přece není nic špatného, tak to přece funguje i v celé EU... :-(

Z. Švrček 15.8.2014 8:45

Re: Izrael si umí poradit.

Mají recht pane Šiško. Jenže dosavadní podpora ze strany USA je podle mě jedním z pilířů, který Izraeli pomáhá to vše ustát a jak správně voni říkají "si s tím poradit". Potíž je v tom, že jakmile bude těch civilních obětí a zejména dětí hodně, tak se ve státech projeví něco jako vietnamský syndrom a ta dnešní nadpoloviční většina podporovatelů Izraele se skokem stane menšinou. Tím se stejně jako v případě války ve Vietnamu sváží ruce politickým představitelům a oni přestanou Izrael podporovat (a obávám se, že Hussein Barack Obama to udělá celkem rychle a rád). Zůstane sice silná židovská lobby, která i na vlastní triko Izrael dále podporovat bude, ale to už nebude to pravé ořechové,m vědí?

A jak padne Izrael, byť to bude jedním z těch "demokratických způsobů", které nastínil autor, budeme na řadě i my. Už jsem tady někde psal, že by to totiž bylo pro islamisty tak velké a motivační vítězství, že by se s nimi už nedalo vydržet a eskalovali by islamismus a ty svoje náboženské bojůvky třeba jen tím, že by aktivovali dosud spící a skryté bojovníky, které tady mezi islámskou imigrací již v EU dávno máme.  Tím, že dnes EU podporuje palestince, si kope již druhý potencionální hrob. Ten první si vykopala multikulturalismem a z něj plynoucí mírnou imigrační politikou vůči muslimům.

R. Langer 15.8.2014 8:42

Re: To víte, pane Tomský,

No taky je možné, že v té době už žádní lidskoprávní humanisté nebudou existovat, protože budou mít uřezané hlavy. Nepřipadá mi to až zas tak úplně nemožné.

V. Šiška 15.8.2014 8:27

Izrael si umí poradit.

Já věřím, že Izrael je schopný si poradit i s takovouto situací. Tedy alespoň po technické stránce. Co ale potřebuje od civilizované části světa, je morální a politická podpora. Kritika Izraele, že se brání jak jen to v téhle situaci jde, je pokrytectví nejhoršího řádu.

Ono by stačilo přestat podporovat palestinský terorismus ze strany OSN a nejrůznějších "humanitárních" organizací. Možná by se měla více "prodávat" pomoc, která do Gazy proudí z Izraele včetně elektřiny a vody.

I. Schlägel 15.8.2014 8:14

To víte, pane Tomský,

Vámi popsaná realita lidi moc nezajímá, mají radši realitu virtuální. Dříve nebo později v tom Izrael zůstane sám. Bohužel. A až půjde opravdu tlustý do tenkýho, nebude Izrael ani předem rozhazovat varovné letáky, ani rozdávat varovné telefonáty, ani ťukat předem na barák, který je určen k demolici. To se lidskoprávní humanisté pos..rou.

P. Sulc 15.8.2014 3:19

Civiliste trpi, chudaci.

Inu zvolili si Hamas, ne?  Nemci si zase zvolili nacisty a tak take trpeli. A kdyz se rakety strileji ze skol a nemocnic, Israel nebude strilet na parkoviste, to da rozum. Ne Israeli, ale Hmasu nezalezi na civilnich obetech, prave naopak, maji ted ''mucedniky" pro "uzitecne idi+oty" Kteri to asi jsou?. Tak nechte ty ''deti'' na pokoji, to je takove blbe emocni vydirani.

J. Vintr 15.8.2014 0:32

Paradoxem je

že to takzvané "světové společenství", které stále kritizuje Izrael, má v rukou řešení tohoto problému. Kdyby všichni přestali šéfům Hamásu posílat (na truc Izraeli) peníze a případně i zablokovali tok peněz z arabských zemí, neměli by teroristé brzy čím bojovat (a jejich šéfové by zcela ztratili motivaci).

B. Hamáček 15.8.2014 0:30

Levicoví...

Levicoví intelektuálové ( pacifisté a podobní) ve spojení s levicovou lůzou je opravdu neštěstí pro svět. Neomylně dokážou podporovat zlo , ale jakmile zlo zvítězí jsou první , kdo řvou : "Proč se tím něco neudělalo ? ", ale , že těm co chtěli se zlem něco udělat házeli klacky pod nohy a byli zásadně proti , o tom mlčí. Týká se to samozřejmě i bolševiků.