18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

FRANCIE: Země páchá sebevraždu

„Pokud jde o Francii v roce 2019, tak již nelze popírat, že dochází k ‚Velké proměně‘ - závažné a nebezpečné transformaci,“ poznamenal Michel Gurfinkiel, zakladatel a prezident Institutu Jeana-Jacquese Rousseaua.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 13.7.2019 10:35

Inu, když ten, kdo je byť jen na zájezdu, z pošetilosti zabloudí do nesprávné čtvrti, kam turisty nevodí, je nakloněn závěrům článku uvěřit.

Ostatně totéž platí pro Velkou Británii.

S. Netzer 13.7.2019 10:41

Re:

Vy jste nejenom nejchytřejší, ale zřejmě taky zcestovalý.

P. Sinclair 13.7.2019 10:41

Re:

Opravdu? Vy jste byl na zájezdu a zabloudil z pošetilosti do nesprávné čtvrti, kam turisty nevodí? Co se vám tam přihodilo, prosím?

J. Schwarz 13.7.2019 11:38

Re:

Nic, prosím. Ale nic se mi nepřihodilo ani v Čadské N'Djameně. Přesto po podobných poměrech v Česku opravdu netoužím. Žijete-li v Německu, Francii nebo Británii a většině tamních se to tak líbí, tak si to užijte. Ale do Česka s tím nelezte.

P. Sinclair 13.7.2019 14:24

Re:

To nic není, to byste koukal, co se mi nepřihodilo v Rokycanech!

S. Netzer 13.7.2019 10:39

Re: Už zase ...

Před chvílí jsem četla článek o řádění alžírských fotbalových fanoušků, kteří "oslavovali" vítězství Alžírska nad Nigérií. V diskusi pod článkem na echo 24, to skutečně jeden id*ot vydává za projev islamizace.

A. Nový 13.7.2019 11:56

Re: Už zase ...

Jak že se jmenují stanice metra na kterých se nedoporučuje návštěvníkům Paříže vystupovat?

P. Sinclair 13.7.2019 11:59

Re: Už zase ...

... se nedoporučuje? Kdo to nedoporučuje, prosím?

A. Nový 13.7.2019 12:14

Re: Už zase ...

To byste měl vědět, když tvrdíte, že žijete ve Francii. :-))

S. Netzer 13.7.2019 12:24

Re: Už zase ...

Ptá se právě proto, že žije ve Francii a zná tamní poměry, na rozdíl od vás, který jen omíláte pitomosti které jste kdesi četl.

A. Nový 13.7.2019 12:30

:-¨))

Vidím, že pan Sinclair si pořídil vědmu Sybille za mluvčáčka.

M. Prokop 13.7.2019 13:36

Re: Už zase ...

Život v mé části Prahy se taky liší od života namátkově v Předlicích, Janově, Chanově ...

Rozdíl je jen v tom, že já ta cikánská gheta nepopírám.

P. Grigar 13.7.2019 21:41

Re: Už zase ...

..všechno je jednou poprvé. Každá no-go zóna začínala poznenáhlu. Například malé moravské město Kojetín nedávno, poprvé ve své poválečné historii, zažilo akci policejní zásahové jednotky a to přímo na náměstí, kde se do sebe pustily dvě cigánské bandy. Městská ani státní policie z místní služebny neměly šanci.

Já se vrátím, Dougu Badmane, a se mnou přijde zákon! ©Limonádový Joe

V. Církva 13.7.2019 9:09

Bezbožná společnost a predikce

Dobře popsaná Francie, jedna z met Západu. Skutečnost může být nepatrně jiná a v každé zemi Západu trochu liší, ale podstata je stejná. V každém případě jedním problémem je globalizace a malá vrstva, která se z něj má dobře (i když jen z krátkodobého hlediska). Tato vrstva není konzervativní jako kdysi a nebojuje proti modernismu. Přizpůsobila se mu a využívá ho. Vytvořila symbiózu, elitu celkem dobře sponzorovaných intelktuálů a "kaváren", medií. Jejich levicovost už není starost o chudé Francouze. Starají o menšiny přistěhovalecké a tak podporu Islámu, uchyláky a následují nepravdivé teorie gendrismu, feminismu i multikulturalismus..

Tato elita žije mimo reálný není svět většiny společnosti, netrpí ztrátou práce přesunem do Asie. Jak tu správně píšou, jsou odtržení bydlištěmi způsobem života od ostatní společnosti. A tak je nebolí to co sami přináší. Agresivitu přistěhovalců, radikální Islám, nedostatek práce a zadlužování. Neví co je to white-out.

V každém případě, Západu vládne arogance a ignorantství. To tvoří systém bez zpětných vazeb. Podobně fungují dnes i západní firmy. Management přestává zajímat co říkají odborníci uvnitř firmy a co říkají ZÁKAZNÍCI. Dnes jsem si stěžoval u Reiffeisen banky že mi nesprávně odečetli peníze, že pokud mi peníze zavčas nevrátí zruším konto. Ti mi místo omluvy a vstřícnosti sdělili, jak mám konto zrušit.

V. Církva 13.7.2019 9:29

Re: Bezbožná společnost a predikce

Z dlouhodobého hlediska i na ně dojde. Ono,gilotinu vynalezli ve Francii. Proto by se lidé měli ptát Macronů a jiných ignorantů. Kde bude Francie ne za dva, ale za 10, 20, 30 let. Prognózy extrapolací ukazují,že cizinců,především Muslimů bude za těch třicet let už téměř polovina Francie. Když se podíváme jak cizinci žijí, dá se udělat i prognoza jak to bude vypadat. Ekonomika vůči Asii zaostává. Politici neudělali vážné řezy, aby se trend měnil, takže jsou ty prognozy pravděpodobné. Problém je, že nemá kdo by se takto na budoucnost zeptal. Novináři jsou z té elity (v článku buržoazních bohémů) tak ptají na globální oteplování a jiné vysoké cíle, aniž by se zeptali na něco reálnějšího a bližšího většině občanů. Třeba jestli jejich děti neobtěžují gangy přistěhovalců. Lidé se nemohou identifikovat s Francií, když nemají s čím. Modernisti neuznávají křesťanství, historii Francie, pohrdají starou kulturou. Pokud se chudí, bohatí, přistěhovalci nespojují se společností přes Křesťanství, francouzský způsob života, nespojí se nikdy. Společnost bude plochá a depresivní. Je to totiž svět bez Boha. Modernisté berou Francouzům Boha, způsob života, Francii, přináší rezignaci i na obranu před škodlivým (přiměřená obrana před cizím je totiž pro organismus potřebná a není to fobie!). Pokud se nevzpamatují, zaostalé kultury je převálcují.

J. Jurax 13.7.2019 10:38

Nepleťte do toho křesťanského Boha. Tady je problém v islámu.

J. Vintr 13.7.2019 11:27

Re:

Tam, kde se lidé vzdávají křesťanství, uvolňují místo islámu. Je to v podstatě zákonité. Příroda nemá ráda prázdnotu. Pokud jste mladší ročník, tak se nejspíš dožijete toho, že zavilí ateisté najednou zjistí, že není Boha kromě Alláha a že Mohamed byl jeho prorok. Bezvěrci budou konvertovat k Islámu podobně jako u nás po roce 1948 vstupovali do komunistické strany.

M. Jandáková 13.7.2019 22:42

Re: Bezbožná společnost a predikce

Zrovna čtu (novinky.cz), že Macron zakládá vesmírné velitelství pro vesmírné vojsko. )

K. Janyška 13.7.2019 8:52

Země ne, to zhlouplí a Bilderbergem řízeni

francouzští politici... Dzp.

J. Kudrnová 13.7.2019 8:27

Děsivá vize budoucnosti Evropy nejen Francie

Evropa nejen Francie je kontinent který zahájil kolektivní sebevraždu. A to od západu. Anglie, Francie, Německo Švédsko. Před čtyřiceti lety jsem jezdila po Francii stopem , auta se v tu dobu nezamykala, lidé byli skvělí. Ne už tak v Paříži. Myslím, že dějiny neznají takovou sebedestrukci, kam se hrabe kdysi Řím. Někdy mám pocit, že čím se v Evropě lidé více vzdělávají tak čím dál více hloupnou. Není tajemstvím, že některé sebedestrukční myšlenky jsou spojené s určitými školami.

V. Němec 13.7.2019 7:25

Vše je stále stejné.

Vždy bylo, je a bude V zámku a v podzámčí.

A v podzámčí se třeba pobijte.

J. Chaloupka 13.7.2019 13:25

No, vzhledem k tomu, kolik je ve světě turistů, tak to

"podzámčí" pěkně bohatne.

M. Šurgot 13.7.2019 7:06

Nepochopitelny paradox a neuveritelna slepota zapadni Evropy.

Na jedne strane se diky celkovemu vyvoji evropske, a tedy i zapadni, spolecnosti dostalo puvodni evropske nabozenstvi na vedlejsi kolej. Vedecka poznani odsunula “boha” nejen za hranice poznaneho vesmiru, ale vytlacila jej i z mysli obyvatel Evropy.

Na druhe strane si, hlavne zapadni, Evropa “dovazi” k sobe “domu” nabozenstvim zijici a ovlivnene imigranty, navic je toto jejich nabozenstvi vylozene nepratelske k demokratickemu systemu, ktery umoznil jejich imigraci. Cast imigrantu ( starych i novych ) inklinuje k extremnimu vykladu sveho nabozenstvi, jimz terorizuje nejen puvodni Evropany, ale i sve souverce. Kazdodenni zpravy z celeho sveta ukazuji, jak “to” nakonec zrejme dopadne v Evrope - bude zrusena evropska pozice zeny ve spolecnosti, budou zrusena vsechna “jina pohlavi”, budou pronasledovani homosexualove a lesbicky, bude znicena cela evropska, zapadni kultura a budou samozrejme zruseny i vsechny neziskove, mimovladni a natlakove organizace, tak intenzivne bojujici prave za tuto imigraci...

Tento cerny scenar neni fikce ani utopie, v mnoha zemich sveta je tento stav udrzovan od davnoveku, nebo se v nich opet prosazuje... je jen dalsim paradoxem zapadni Evropy, ze se “kamaradi” s rezimy, ktere vynakladaji obrovske financi prostredky na pomale ovladnuti Evropy.

V roce 2003 jsem hlasoval za vstup Ceske republiky do EU od roku 2004 a ani v nejdivocejsim snu by mne nenapadlo, do jakych bazin ( chce se napsat expresivnejsi a vystiznejsi slovo ) se Evropa behem pouhych 15 let dostane.

Je rovnez neuveritelne, jak maly obzor maji aktualni politici v Evrope, opravdu to vypada, ze jim staci jedno ci dve volebni obdobi a “po nas potopa”...

B. Volarik 13.7.2019 7:23

Re: Pane Šurgot,

ač nerad, musím s vámi souhlasit. Je to děsivé .... a spoustě lidí je to putýnka....

P. Grigar 13.7.2019 21:52

Re:

.. po II.světové válce se stala komunistická idea téměř intelektuální nutností, salonfähig, propadli jí i tací, kteří dnes zaníceně hovoří o demokracii, oproti tomu existovali lidé bez valného vzdělání, kteří by o komunistické myšlení a nazírání světa nezavadili ani pos.aným klackem. Kdo byl blbec a kdo moudrý?

Ten, kdo se nedokáže poučit z minulosti, ten nemá budoucnost.

B. Volarik 13.7.2019 4:06

Kdyby to byl jen problém Francie....

Jenže on je to problém delšího dosahu. Infekce se šíří a krom toho Islám zamořuje docela slušně Německo, Švédsko, Holandsko a Anglii.

Pokud visegrádské země budou držet spolu a rozhodně se postaví proti islamizaci, vypadá to na novou železnou oponu, jenže tentokrát s účelem opačným ... držet hranice proti invazi z venku.

D. Rajninec 13.7.2019 6:33

Re: Kdyby to byl jen problém Francie....

Pokial sa nm podarí udržať krajny V4 v tomto trende a budeme vždy chudobnejšie , budeme mať priemernú mzdu nižšiu ako je minimálna socialna podpora v Nemecku , Franzúzku tak nám nič nehrozí !

Iba hlupák by odišiel od plného stola do dlhého radu na riedku polievku s krajíčkom chleba ! / veď si spomeňme na tých pár utečencov čo boli v nasich detenčných táboroch a ako utekali , že to jedlo sa nedá žráť/

Naší milovaní vodcovia to chápu a preto sa rozhodli , že našu generáciu zachránia a budú nás ešte 25-30 rokov držať ako občanov EU , ale 2. kategorie !

PS. Premerný plat v bývalej DDR je cca 2700€ a dederoni stále utekajú do "Nemecka" ....naozaj nám to nič nehovorí . Ale imigranti sa nesťahujú do DDRonska , ale sa tlačia v Mnichove ....

B. Volarik 13.7.2019 7:21

Re: Kdyby to byl jen problém Francie....

Ale kdepak, roztahovačnost Islámu není založena jen na sociálních výhodách. Islám je politické hnutí, jehož cílem je likvidace neislámských kultur. Až vyssají a zlikvidují pár zatím bohatých zemí, kde zavedou systém šaria, obrátí se jinam, kde šarija ještě není.

P. Lenc 13.7.2019 8:03

Re: Kdyby to byl jen problém Francie....

Naprosto přesné pane pane Volariku.

J. Vintr 13.7.2019 8:16

Re: Kdyby to byl jen problém Francie....

To, že je západ bohatší než my, je jen dočasná záležitost. Muslimové se postarají, aby západ schudnul. A pak se začnou rozlézat i k nám.