16.1.2022 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

FRANCIE: Volební vítězství „xenofobů a neonacistů“

Podle věrohodných odhadů zvítězila v prvním kole francouzských regionálních voleb Národní fronta Marine Le Penové v šesti ze všech třinácti okrsků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 8.12.2015 9:24

Re: Ještě týden je naděje,

Nepovede. A v druhém kole bude většina Francouzů hlasovat proti FN.

V. Novák 8.12.2015 9:23

Českým elitám navrhuji označení "francáček"

pro Francouze projevujícího nedůvěru k imigrantům a volícím "špatně".

"Rudohnědá prasata", obávám se, si ani Hřebejk vůči Francouzům použít nelajsne.

J. Hanzal 8.12.2015 9:17

Re: Asi tak.

Plně s Vámi souhlasím, ovšem už vidím jak se to tu za chvíli bude hemžit kvičícími sluničkáři jacíže jsme to hnědouši.

L. Dočekal 8.12.2015 9:03

Asi tak.

Extrémisté jsou všichni ti,co vítají hordy nepřízpusobitelných afričanů a podobných.Co je jiného než extrém vulgární útoky na hlavu státu,co je jiného než extrém zaplavovat zemi příživníky všech barev a národností.

Je extrémismus názor lidí ve Francii,Německu,či Anglii,kteří denně vidí řádění "mírumilovných" imigrantů.

Doufám,že není daleko doba,kdy se lidé naštvou a tyto zrůdy vypráskají ze země,třeba do těch uprázdněných po těch,co se navalili do Evropy.

Už aby to bylo!

M. Malovec 8.12.2015 9:00

Ještě týden je naděje,

že výsledek francouzských voleb povede k radikální  změně politiky EU. Pak nezbyde, než Francouzům poděkovat.

M. Krátký 8.12.2015 8:57

Jefim Fištejn na Atlasu vypráví pohádky

Islámský stát se dá porazit, narazil na meze své rozpínavosti, větší problém je Rusko

Ano islámský stát se dá porazit, ale k tomu by musela být hodně silná vůle všech jeho společných nepřátel ( obchodních zájmů nevyjímaje ). Dochází jim střelivo a už i zbraně, ale mezinárodní podrazáci se náhle objeví a za ropu dodají vše hezky zabalené a ihned. Takže chybí společná vůle - Rusko musí být ale na straně spojenců - jinak to spojenci sami nevyhrají - ani se jim tam moc nechce - museli by vzít do party i Turecko. A vůbec - Merkelovic Andělka jela do Turecka slibovat hory-doly a přitom řecký cedník (děravá šengenská hranice ) propustí každého. Místo aby EU rozšířila a propojila okamžitě hranice Šengenu tím, že urychleně připojí i Bulharsko a Rumunsko, které by to uměly raz-dva tak škemrá v Turecku. Mimochodem v jihovýchodním Bulharsku arabové financovaly výstavbu nových mešit aby se muslimská většina v tomto regionu měla kde modlit

A. Zajícová 8.12.2015 8:44

Re: Le Penová

Oba dobře víme, že se ani nezměnila Le Pennová, ani si nic novináři nezačínají uvědomovat, jen obecný lid zmasírovaný médii a politiky začal projevovat sympatie k tomu, co kdysi dostalo Hitlera na post Vůdce.

J. Kulheim 8.12.2015 8:13

Re: Ee ?

Vysoký a pevný plot je garantem dobrých vztahů mezi sousedy.

"Neni treba volit mezi slunickarema a nackama. Ani jedno neni reseni. Ja vim, je to na hodne lidi prilis slozita predstava."

Přiznám se, že o ani jednom takovém řešení nevím. Napište o tom něco.

A. Alda 8.12.2015 7:51

Pozdě.

Francii to mohlo pomoci tak před 16 lety. Dnes už je pozdě. Už to ani Lepenová nezachrání.

J. Myslivec 8.12.2015 7:46

Volební vítězství

To se dá těžko bagatelizovat! Možná se konečně Evropa začíná probouzet a konat! I přes obrovskou mediální masáž si lidé u voleb zachovávají zdravý rozum. Dokážeme i u nás odmítnout všechny ty euronesmysly a socialistické blouznění?

Uvidíme u voleb!

R. Gramblička 8.12.2015 7:43

Re: Le Penová

No, jsou dvě hlavní možnosti, buď se změnila le Pennová a její strana anebo si novináři začínají uvědomovat, že jí křivdili. Anebo, a to je pravdě nejblíže, platí obě možnosti. Co vy na to?

K. Frauknecht 8.12.2015 7:42

Re: Extremistu poznáte

Ano, není toho příliš k doplnění :-).

Škodolibě se usmívám, když sleduji jak sluníčkáři začínají s převlékáním kabátů. Vzpomeňte "po listopadu". Je to taková naše pěkná vlastnost :-)).

P. Maleček 8.12.2015 6:55

"Dobro" vám vnutíme i kdybysme vás při tom umlátili

Autor v posledním odstavci poodkryl podstatu socialistů. Ti totiž demokracii akceptují jen když musí. Jejich snem a nejen těch francouzkých, je jimi vykonávaná totalita všeobecného "dobra"(končící bídou, potoky krve a hromadami mrtvol), které nám vnutí i kdyby nás při tom měli umlátit.

A. Zajícová 8.12.2015 6:06

Le Penová

ještě před pár lety (před hordami muslimů řítících se do Evropy za těmi, které si k sobě sami občané Evropy natahali) byla extremistická neonacistická mrcha pro každého, kdo zrovna nevyznával kult pohrobků Hitlera a hle, jak média a pár politiků dokázalo očistit a začít bránit i ji.

Není vám to krapet divné?

J. Krásenský 8.12.2015 5:59

Extremistu poznáte

naboť extremista nálepkuje. Jeho oblíbenými slovy jsou: xenofob, fašista, nácek... Měli jste včera slyšek paní moderátorku Výbornou, jak nemohla popadnout dech, když pan spisovat Vondružka prohlásil, že Český národ (a Moravané též) není xenofobní a uvedl pro to doklady z minulosti i současnosti. Ano, pak máme extremistická media, vládu, parlament i university a také většinu intelektuálů. Nic nového pod sluncem, tak jsme prožili posledních padesát let před listopadovým převratem. Extremistická je EU i USA. Voda se pomalu vaří, ale žába zvyšující se teplotu nevnímá... Copak není extremistické odebírat děti rodičům, bez soudu a možnosti obrany? Copak není extremistické zrušit presumpci neviny? Copak není extremistické státem vynucovat sexualizaci dětí už od mateřské školy? Copak není extremistické .... A jaká ideologie tedy vládne? To není "levicový liberalizmus" za který se vydává, to je trockizmus, který k nám přišel ze západu, "frakfurtská škola", Markus... to jsou ti stejní, kteří na konci devatenáctého století stražili bomby a prohlašovali, že jejich cílem je evropskou společnost zničit, zničit rodinu, národy, náboženství... Dnes nám vládne krajní levice a lidé nevěří, že by tomu tak mohlo být. Řeknete si, vždyť prosazují nové svobody a rovnost. Ale nevšimli jste si, že ve jménu svobody skutečnou svobodu ztrácíte? Například svobodu svědomí a projevu. Nevěříte? Tak řekněte něco politicky nekorektního a trvejte na tom. Ve státních a veřejných službách se už neuplatníte, v celé EU i v USA. A v soukromých? Pokud pracujete na významném místě mezinárodního koncernu tak pravděpodobně také ne. A prosazovaná rovnost? Vede ke ztrátě svobody.... Vždyť je soudně nařízené, že nevládnete ani vlastním majetkem.

J. Fridrich 8.12.2015 5:58

Re: Ee ?

Toto " obohacení " chcete v Evropě ?

https://www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668/

https://www.email.cz/download/i/KnqdTpTg6BibzWVf7cybcYvYFGwLhgSHdvHO0QtV5YO70ItiNRFQnu-CccR7jv3QNpqJ3Ls/Nen%C3%AD%20%C4%8Deho%20se%20b%C3%A1t!%20Muslimov%C3%A9%20jsou%20hodn%C3%AD.mp4

P. Kolar 8.12.2015 2:36

To je mi divný

Opak sluníčkářů nejsou náckové - a vice versa.

Já podporuju lidi, kteří mají realistický a legitimní strach z agresivní ideologie Islámu.

Skutečných nácků je vidět málo. Jsou zprofanovaní. Ale hodně rasistů se veze na voze strachu z Islámu. Nejvíc podobní náckům jsou levičáci, co chtějí diktovat Evropě co má dělat a vydávají zákony zakazující kritiku své nesmyslné imigrační politiky.

A. Holík 8.12.2015 2:20

Re: Ee ?

Situace je slozitejsi, nez aby sla rozdelit plotem. Neni treba volit mezi slunickarema a nackama. Ani jedno neni reseni. Ja vim, je to na hodne lidi prilis slozita predstava. Jestli tomu rikate elitarstvi, budiz.

P. Kolar 8.12.2015 1:02

Re: Ee ?

Pane Holíku, na čí straně plotu sedíte. Nerad bych vám křivdil, ale zní mi to nějak doleva. A ještě elitářsky. Vůle lidí = apokalypsa?

A. Holík 8.12.2015 0:10

Ee ?

Kdyz mohli zhnednout Nemci, proc by nemohli Francouzi ? Vule obycejnych lidi dostala k moci Mussoliniho i Hitlera. Na druhou stranu je fakt, ze na vine jsou samozrejme ostatni strany, protoze nenabizi zadnou alternativu. Chlapci v ISIS si rozhodne mnou ruce. Jim nejde o vitezstvi. Cekaji na apokalypsu. Vitezstvi 'vule obycejnych lidi' ve Francii k tomu speje.