1.11.2020 | Svátek má Felix


Diskuse k článku

FRANCIE: Střední třída v ulicích, kapitalistická revolta

Emmanuel Macron se během francouzských prezidentských voleb představoval jako sociální liberál. Přesto je jeho politika v lecčems antiliberální. A také antisociální.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 5.12.2018 5:58

Polopravdy a staré zprávy

Hnutí je velmi nejednotné a ideologicky neuchopitelné, část patří k pravici, část k levici, část chce takřka zrušit daně, část chce větší daně a tedy lepší sociální stát. No ale to hlavní je skutečnost, že vláda včera v jednu hodinu hodila zpátečku a celý ten projekt nového zdanění nafty zastavila. Dokonce i plánované zdražení elektřiny, plynu a podobně...

B. Baron 5.12.2018 1:32

Když nemají na chleba, tak proč nejedí koláče ? Přihlouplá věta končící gilotinou. Bacha, historie se občas opakuje.

R. Brzák 5.12.2018 1:25

kapitalista a individualista se neprojevuje účastí na

masových demonstracích. Namísto toho oznámí svému zaměstnanci, to je státu, že jej propouští ze svých služeb. V souvislosti s tím mu již dále neposílá jakékoliv peníze. Pokud nějakou službu státu platit chce - například armádu pro obranu hranic své země - pak zaplatí jen konkrétně částku, která odpovídá jeho podílu na obraně.

Mimo to samozřejmě normálně komunikuje s dalšími občany a popisuje, jaký je jeho postoj.Ale nevyžaduje po svých spoluobčanech, aby se zařídili stejně, jako on. To už by nebyl individualista...

Že takového nikoho neznám? No jasně že ne - žádný vyznavač kapitalismu a individualismu ve skutečně neexistuje. To jen, tak jako já, o tomto ideálu umíme mnozí mluvit...svými činy jej ale nepotvrzuje nikdo.