16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

FRANCIE: Náboženská transformace škol

„Plukovníku, na rozdíl od vás a mnoha dalších se Mila nikdy nepodrobí,“ napsal otec francouzské dívky řediteli školy v dopise, který zveřejnil týdeník Le Point.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Bok 6.4.2021 20:30

Možná ji zvolí. Ale už je asi pozdě. I Macron už to zkouší, ale francouzské soudy vždy do všeho hodí vidle. \Stejně jako u nás.

Kdopak vybírá tak zodpovědné soudce??

K. Křivan 6.4.2021 20:13

Každý muslim vede válku s civilizací.

K. Křivan 6.4.2021 20:10

Prý neslušné, vulgární : "Chrám americké demokracie znesvěcuje přítomnost těch, co ukradli volby. Smrt fašistům !"

Chci vědět, kdo je tam cenzorem !

K. Křivan 6.4.2021 20:08

Taky neetické : "Ano, to ulice umí. Jak to dokázala už v Křišťálové noci, nebo v ČSR při vymáhání trestu smrti pro Dr. Horákovou. Takovou ulici zamést kulometem."

;-D ;-D ;-D

K. Křivan 6.4.2021 20:06

Tak se podívejte, co mi smazali v Lidovkách:

Není pravda, že "Tak každého lidského života je škoda". Není škoda životů rabujících zločinců, antifáčú, BLMčáků, co nutí náhodné bělochy líbat boty neggrům, není škody zmetků, zapalujících auta, ... zachránil byste vaše auto před zapálením střelbou do zločinců ? Já ano.

Že prý neetické !!!!! Za každým mým slovem si stojím ! K čertu s Lidovkami ! A takový dobrý noviny to byly, když jsem je za komoušů pašoval do Prahy.

K. Křivan 6.4.2021 20:00

Jenom Madam LePen !!!

K. Křivan 6.4.2021 20:00

Vondruška je genialní.

V. Bok 6.4.2021 19:56

Vízte, pane Ptáček, ona Bible sama není o nic lepší a stejně tak Talmud. A komunismus.. krásně teze vedou do pekla, či nacismus. Prašť jak uhoď. Prostě náboženství.

Jediný větší národ, který to náboženství ponechal občanům s tím, že jediný bůh je živoucí císař, Syn nebes jsou ... no jo, Číňané. Tam byl vliv náboženství na konání lidí vůči státu či nsavzájem přísně vylučován. Ostatní národy vede někdo na nebesích, nebo v pekle, podle založení.

Nejhorší na tom je že o nějakém duchovnu či odměnách či trestech v posmrtném životě sám začínám uvažovat a vážit své skutky, jak se to kvapem blíží, sakra, já starý bezvěrec.

V. Bok 6.4.2021 19:38

No, před pár lety napsal Vlastimil Vondruška takový scifi román, Kroniks zániku Evropy se to jmenuje. No, situace Francie je tam přesně popsána vč. pokusů presidenta to šílenství zastavit. No, vše je tam až mrazivě přesné. No jo.

J. Nový 6.4.2021 19:34

Hmm, to bych nedal ;-(

(myslím tu druhou variantu)

V. Novák 6.4.2021 18:53

A to se už smí napsat? Dokonce ve Francii, kde voliči volili kohokoli - jen ne LePenovou?

Z. Lapil 6.4.2021 16:12

S tím nemám problém souhlasit. Jedině možná: Západ muslimy házet do jednoho pytle nemůže, protože jich tam má moc. My naopak můžeme, protože jich je tu pět a půl.

Ale drobný detail: my JSME Západ, přinejmenším v tom smyslu, že z Paříže do Prahy je to nějakých 1200 km, což se dá autem zvládnout od slunka do slunka a pěšky teoreticky za měsíc (15 dní pochodem nonstop).

L. Frankel 6.4.2021 16:08

Přesně tak.

M. Wodkin 6.4.2021 16:08

Rozdíl je islám jako "náboženství" někomu tolerovat a nebo ho přijmout. Řadí se mezi abrahámovská náboženství, navazuje částečně na SZ (opak ani není možný), ale jde jen o repliky z drobných útržků SZ.

A hlavní problém je v odlišnosti právních "norem", kde islámské nejsou s evropskými slučitelné.

-----

D. Šimáček 6.4.2021 16:05

musulmani vyhlašují válku civilizaci... civilizace tedy mysí zareagovat a přijmout opatření, tzn. pochytatvšechny ty kteří s ní vedou válku a zavřít do zajateckých táborů, nejlépe na nějakém pustém ostrově, kde jim bude poskytnuto jen to nejnutnější tzn. minimální strava. v případě pokusu o útěk jim ho umožnit ale jen směrem k jejich pedofilnímu vzoru , pouštnímu lupiči a vrahovi mohamedovi

P. Milan 6.4.2021 16:05

Hoνno,hoνno, slavný soude! :-P

T. Hraj 6.4.2021 15:28

Ta analogie se nabízí, ale je myslím nevhodná. Islám se totiž od komunismu a dalších ideologií liší svým fundamentálním charakterem. Je totiž velmi úzce až neoddělitelně spjat nejen s režimem (vláda nad světskými záležitostmi) ale i s kulturou (zvyky, tradice), historií (Mohamed a jeho příklad) a každým jednotlivcem (nepřípustnost odpadlictví).

Ne/být komunistou je volba zdůvodněná racionální úvahou (ať už dobrou nebo špatnou). Být nebo nebýt muslim pro drtivou většinu muslimů volbou ani předmětem racionálních úvah není. Je to součást jejich identity. Proto, ačkoli migrují ze zemí muslimských (kde se mají hůře) do zemí nemuslimských (kde očekávají, že se budou mít lépe), tak se "paradoxně" islámu vzdávají jen velmi málo kdy.

Souhlasím, že házením do jednoho pytle si západní země dramaticky vyostří tento problém, ale stejně myslím, že nakonec nemají jinou možnost. My (ČR) ovšem stále máme možnost na tomto postoji založit naši imigrační politiku. To neznamená muslimy nevpustit do země. Znamená to důsledně omezovat délku jejich pobytu.

V. Chrastina 6.4.2021 15:03

Ano, Piráty nebrat, volme SPD, protože jinak nás muslimové zaplaví a při naší kverulantské povaze vycházející ze švejkování nám okamžitě začnou stínat hlavy.

Z. Lapil 6.4.2021 14:44

Chraň mě pámbu, abych chtěl někoho převychovávat 8-o.

Ta ideologie už v našich zemích je, ať už hledáme v příbramských školách, v teplických lázních nebo v mayovkách (Ve stínu pádišáha; https://www.databazeknih.cz/serie/ve-stinu-padisaha-v-tieni-padisaha-796), a nelíbí se mi to o nic víc, než vám. Tvrdím ale, že tvrzením "co muslim, to nepřítel" si uděláte skutečné nepřátele z nepřátel latentních, tedy z lidí, s nimiž lze koexistovat. Analogie: komunismus je explicitně nepřátelský demokracii, a přesto v Evropě zůstalo u studené války a i v té cizině (Korea; Vietnam) válčení nepřekročilo míru řekněme obvyklou. Drsně zjednodušeno - Západ tak dlouho rozlišoval mezi komunistickými teroristy (Rudé brigády...) a obyčejnými lidmi žijícími v k omunismu (jedno, zda straníky či nestraníky), až se dočkal ne-dogmatického Gorbačova a jaksi poklidného sesypání potenciálně nebezpečné říše.

Zpět k realitě: mám za to, že házením do jednoho pytle celou záležitost nepochybně zjednodušíte, ale stejně nepochybně učiníte neřešitelnou. Rozděl a panuj už jsem připomněl, teď k tomu přidám konstatování, že každá cesta začíná prvním krokem. A kouzelné slovo reálpolitika.; ano, politiky je třeba hlídat, aby reálpolitika nepřerostla v Mnichov.

V. Kuhaj 6.4.2021 14:41

Ale oni nikoho nezastrašují! Důvod, proč chtěla matka se čtyřmi dcerami páchat teroristické útoky ve francouzských kostelích, spočívá v touze ničit kostely, křesťany a v důsledku všechny nemuslimy. To není zastrašování, tak jako jím nebylo hubení Židů nacisty.

D. Polanský 6.4.2021 13:47

Viz Darwin. Silnější nakonec vyhraje.

J. Anděl 6.4.2021 13:24

... a je to obtížné, protože chce-li někdo realizovat politiku, která chce chránit kulturní dědictví a bezpečí původního obyvatelstva, je skutečně s islámem asi v konfliktu - minimálně v situaci, kdy procento jednotlivců překročí nějakou magickou hranici.

J. Anděl 6.4.2021 13:22

Já s tím rámcově souhlasím, ale má to právě různá ale, o kterých by se dalo bavit hodiny a hodiny.

Různý aktivismus podobně, jako islám, v podstatě neuznává sekularitu státu. A teď je otázka, nakolik muslim jako takový dokáže uznávat sekulární stát. Souhlasím, že samo náboženství mu není nakloněné. Ale někteří jednotlivci jsou.

T. Hraj 6.4.2021 13:05

Pane Anděli, u homosexuality není problém (pro společnost) samotná homosexualita, ale případný militantní aktivismus. Proto je rozlišování zcela namístě.

Naproti tomu u muslimů není problém pouze islamismus, ale samotný islám. Ten je totiž neslučitelný se svobodou jednotlivce, demokracií, kritickým myšlením,... prostě se západními hodnotami. A navíc je neustálým semeništěm islamismu (extrémistické, fanatické ideologie s politickými ambicemi). Je nemožné v dané zemi tolerovat islám a současně mít pod kontrolou islamismus.

T. Hraj 6.4.2021 12:55

Ale proč bychom je měli převychovávat? Proč máme pocit, že máme mít odpovědnost za jejich dobro, když oni vidí dobro jinak? Ať si ve svých zemích nastolí co je jim libo.

Úplně by stačilo nepřipustit tuto ideologii v našich zemích. Je naprosto absurdní, že je v současnosti tolerována, přestože je explicitně nepřátelská. Na západ od nás tento krok prošvihli. Opatření tedy budou muset být mnohem bolestivější. Alternativa (opatření nepřijmout) je ale sebevraždou.

Z. Lapil 6.4.2021 12:51

Půl druhé miliardy lidí, samozřejmě.

Z. Lapil 6.4.2021 12:50

Jste si jist, že to není krok do pekla?

Totiž - v okamžiku, kdy tyhle dvě věci sloučíte, máte proti sobě bratru půl miliardy lidí a před sebou úkol převychovat je, případně postřílet. Na to první nemáte sílu, na to druhé marketing a doufám, že ani žaludek.

Pokud budete naopak rozlišovat, pak bojujete proti pár miliónům lidí na planetě s populací již brzy 8 miliard a - pozor - můžete použít zákony. Protože skrze zákon je možné říct "je zločin usekávat lidem hlavy" a "Je zločin uřezávat děvčatům kousky přirození", ale není možné zákonem určit, co si lze myslet a co lze říkat.

Připomínám zásadu Rozděl a panuj.

J. Jirka 6.4.2021 12:49

Už zapomínám. To je pak na gůwno, takováhle práce! ;-D

J. Anděl 6.4.2021 12:30

funguje :-)

Ale to jsme odbočili... Každá ideologie dokáže být hnusná a škodit.

Níže pan Hraj píše, že je třeba přestat rozlišovat mezi islámem a islamismem.

Je podobně nutné přestat rozlišovat mezi lesbou a lgbtq aktivismem? Samotní aktivisté by rádi, zdá se mi, byli považování za svatý hlas každého nezcelajednoznačněheterosexuálně orientovaného jednotlivce.

Podle mě tohle mají taky s islamisty společné a já bych byl pro to pořád rozlišovat.

Ale uznávám, že sociální diskreditace nebo vyhazov z práce není totéž, co uříznutá hlava.

V. Kolman 6.4.2021 12:26

S "w" to bude dokonalé.;-D;-D;-D