Pátek 12. prosince 2025, svátek má Simona
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

FRANCIE: Může Zemmour zachránit zemi?

Nová kniha Érica Zemmoura Francie ještě neřekla své poslední slovo se okamžitě stává bestsellerem. Jeho posledních dvou knih – Sebevražda Francie (Le Suicide français) a Pět ztracených let: Kronika války civilizací (Un quinquennat pour rien) – se prodalo více než 500 000 výtisků.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Foto

Starý článek, jenž nereflektuje současnou realitu. Myslím si, že je správné a vhodné, že je Zemmour kandidátem na prezidenta a vyjadřuje svobodně své názory, z tohoto ohledu se ho v televizi zastal i bývalý prezident Sarcozy, jenž vyčetl novinářům to, že namísto aby nestranně informovali, rozpoutali na Zemmoura hromadnou ideologickou mediální štvanici.

Zemmour nejvíce škodí Marine Le Pen, bude podle mne mít velmi dobrý výsledek, ale je pravděpodobné, že se oba dva národovci mezi sebou vyruší a ani jeden z nich se nedostane do druhého kola. To by byl ideální scénář, řekl bych. Zatím se mu tím, co se kolem něho děje, podařilo udělat z Le Pen takřka respekt budící političku, což je docela úsměvné.

Zemmour nebude prezidentem a to nejen kvůli extrémním postojům, které zaujal. Jeho hlavním problémem jsou momentálně jeho příznivci a jejich veřejné projevy zde doposud neobvyklého extremismu, které jsou samozřejmě ihned využity ostatními kandidáty na prezidenta. Na Zemmoura se totiž nalepila ta nejradikálnější parta nacionalistů a hodně škodí jeho image.

Zemmour kvůli mediálnímu image odříká a ruší předem plánované meetingy (V Paříži ho na poslední chvíli přesunul na předměstí kde to skončilo bitkou v sále mezi nácky a pokojnými manifestanty SOS Rasismus, ve Strasbourg ho také na poslední chvíli zrušil), protože se na ně předem organizují manifestace a to nejen ultralevice, Antify a různých NGO, či přímo občanů, nicméně i odborů. A to dokonce toho nejsilnějšího odborového svazu ve Francii, tedy CGT. Vstup odborů do prezidentské kampaně je něco ne tak obvyklého. CGT tvrdí, že jsou historickými bojovníky proti fašismu (ve Francii fašismus existoval, režim Vichy byl fašistickou ideologií ovlivněn a to i během okupace Francie německými národními socialisty - nacisty).

Podle průzkumů, těm se ale nedá moc věřit, však to znáte, to zatím vypadá tak, že do druhého kola postoupí Macron a usměvavá kandidátka republikánské pravice Pécresse. Osobně si myslím, že zvolení Pécresse v pravicov

0 0
možnosti
Foto

v pravicových primárkách byl překvapivý, ale dobrý tah, je podle mne možné, že se jí podaří Macrona sesadit, ale není to předem dané.

Kdo ví? Vždyť ani nedokážeme přesně předpovědět, jestli bude za týden pršet, nebo sněžit.

0 0
možnosti
TH

T77o34m55á75š 60H61r40a70j

27. 12. 2021 8:22

Problém je v tom, že ačkoli "Průzkumy ukazují, že francouzská populace je ohledně budoucnosti Francie extrémně pesimistická a extrémně nespokojená se současnými politickými stranami", volí stále ty samé "standardní demokratické" strany a persóny.

0 0
možnosti
FN

Zbabělost degenerovaných politiků není výsadou umírající Francie. Držím sice Zemmourovi palce, ale domnívám se, že by v případě volebního vítězství jen sledoval jak se Francie mění na islámský emirát. Česká republika má ještě šanci se tomuto osudu vyhnout, pokud se zbaví bruselského diktátu. S politiky jako je předseda moravské zemské organizace Panevropské unie Fiala (předsedou bavorské zemské organizace je Posselt) nebo Pekari s arabskou kerkou, se tak určitě nestane.

0 0
možnosti
Foto

Přehled antisemitských vražd spáchaných muslimy...

2006- francouzský Žid Ilan Halimi byl unesen, mučen a brutálně zavražděn skupinou mladých muslimů (gang „Barbaři“).

2012- muslimský terorista zastřelil před budovou židovské školy v Toulouse učitele a tři děti.

2015- útok na židovský košer Hyper Carcher za sebou nechal čtyři oběti

2017- malijský muslim Kobili Traoré , brutálně zavraždil ortodoxní Židovku, lékařku Sarah Halimi, kterou posléze vyhodil z okna jejího bytu.

2018- dva muslimové, ubodali, znásilnili a posléze upálili osmdesátipětiletou přeživší holocaustu Mireille Knoll

0 0
možnosti
Foto

Ano, žádný "palestinský národ" neexistuje. Do kamene tesat tuto nade vši pochybnost nevyvratitelnou pravdu.

Připomeňme si výrok Zahíra Músejna, člena výkonného výboru PLO v rozhovoru poskytnutém holandským novinám Trau, 31. 3. 1977: "Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'. Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

0 0
možnosti
Foto

Je hrozné pomyšlení, že už naše vnuky (to jsou ta malá, roztomilá děťátka, kterým jste před Vánocemi kupovali dárky) bude tato ideologie podřezávání krků v celé Evropě ovládat.

0 0
možnosti
Foto

Zemmour říká pravdu.

0 0
možnosti
LD

L31i56b62o82r 51D17a16v23i53d

27. 12. 2021 1:03

Může Zemmour zachránit Francii?

Zbytečná otázka! Francie je už ddávno ztracena vlastní sebevraždou!

Zbabělí Francouzi si už před mnoha roky neudělali pořádek s muslimským terorem! Nyní už je pozdě! Ta pakáž se jim v zemi natolik rozmohla, že Francii před satanským islámem už nikdo nezachrání!!!!

Bohužel na stejné sestupné trajektori se nachází Rakousko, Německo, Belgie, Dánsko, Švédsko . . . . .

0 0
možnosti
KF

K70a98r16e72l 28F43i94l27i15p

27. 12. 2021 6:11

Francouzi jsou nespokojeni, ale volí Macrona. Stejně jako Němci pořád volili Merkel.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz