17.9.2021 | Svátek má Naděžda


Diskuse k článku

FRANCIE: Muslimové přicházejí, židé odcházejí

Předměstí (“banlieues“) vzdálená od bohatých bulvárů a bister Paříže představují „jinou Francii“. Geograf Christophe Guilluy je ve své významné knize nazývá „periferní Francií“ (“La France Périphérique“).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lenc 27.11.2017 11:12

Re: Osudy Židů jsou vždy předzvěstí osudů křesťanů a ostatních.

Přesné pane Aldo.

L. Bystrý 27.11.2017 10:57

Překlad je MNOHEM lepší než původní článek!

Je to tak: Makarón Giulio Meotti píše všude „Žid“ (v originále „Jew“).

Zato překladatel, čistokrevný našinec Kryštof Čermák, píše - NESMÍRNĚ DŮSLEDNĚ – „žid“. Ano, v dobách kritického ohrožení – jak v r. 1938, tak dnes, kdy se k našim hranicím valí tsunami běženců – se projeví PRAVÝ + RYZÝ charakter našeho vzdělaného západoasijského národa: http://www.holocaust.cz/zdroje/dokumenty/antisemitismus/antisemitismus-za-druhe-ceskoslovenske-republiky/press-3/rgs--take-v-praci-zide-na-roven-cechoslovakum/

Hej, Slované, ještě naše slovanská řeč žije, pokud naše věrné srdce pro náš národ bije

S. Netzer 27.11.2017 11:38

Re: Překlad je MNOHEM lepší než původní článek!

Tohle https://twitter.com/mycielski/status/934792077149339650/photo/1 ale nikomu ze zdejších filosemitů nevadí.

Není to divné?

L. Bystrý 27.11.2017 12:00

Re: Překlad je MNOHEM lepší než původní článek!

Děkuji Vám za odkaz, Frau Netzer.

Já to pořád píšu, že Poláci – ačkoli nejhorší Slovani vůbec – v poslední době začínají POTĚŠITELNĚ opouštět evropské „hodnoty“, ve prospěch hodnot opravdových, tj. našich západoasijských.

„Z východu světlo, z Východu svoboda!“

M. Pernický 27.11.2017 12:17

Re: Překlad je MNOHEM lepší než původní článek!

Necer,neser!

V. Novák 27.11.2017 13:55

Re: Překlad je MNOHEM lepší než původní článek!

Krmíte trolla.

H. Lukešová 27.11.2017 10:22

Neomarxisti a muslimofilové

budou islám hájit až do posledního mrtvého Žida. Popírají, zesměšňují či schvalují nevyvratitelná a nezpochybnitelná fakta. Jsou to skutečné zrůdy, nacibolševici dnešní doby. Je nutné jasně říci, že islám v naši české zemi nechceme a volit nyní takové kandidáta na prezidenta ČR, který není neomarxista, antisemita a vítač muslimů (muslimofil). Kdo podporuje islám a muslimy, schvaluje genocidní protižidovskou nenávist. Ať se neomarxisté vyjádří k těmto hrozným faktům. To o nich ale nemůžeme očekávat, nemají na to.

J. Nový 27.11.2017 10:07

Bohužel

Bohužel je to tak. Antisemitské nálady v Evropě opět stoupají díky privilegovaným muslimm a islámu. Smutné na tom je, že toto podporují právě ti, kteří jakýkoliv nesouhlas s přílivem islámu nazývají nenávistnou xenofobií, rasismem nebo nacismem. Jsou to přesně ti, kteří pak v europarlamentu tleskají antisemitskému projevu palestinské teroristky. Je ostudou nás občanů Evropy, že tyto nové nacisty, kteří se maskují nadáváním do nacistů všem jiným necháváme vládnout a rozhodovat. Jednou se nám to vrátí i s úroky. U židů to rozhodně neskončí. :-(

P. Lenc 27.11.2017 9:47

A čemu se divíme?

Vždyť i u nás máme "pokrokovou" mládež, která "bojuje" za práva "vražděných" arabopalestinců "fašistickou izraelskou soldateskou".A protiizraelské projevy i v orgánech EU jsou notoricky známé.Tvrdím již dlouho, že korporátní socializmus EU jde ruku v ruce i s antisemitizmem.Fašismus tentokrát prováděný salámovou metodou.

V. Student 27.11.2017 9:21

Program na ochranu 800 synagog...

...bude mít smysl jen tehdy, když bude do těch synagog někdo chodit. Při stoupajícím trendu odcházení Židů z Francie se to může v důsledku ukázat jako směšné.

J. Jurax 27.11.2017 15:25

Re: Program na ochranu 800 synagog...

Pro Francii by bylo líp, kdyby bylo třeba programu na ochranu mešit a moslemíni se vystěhovávali ...

M. Rubáš 27.11.2017 8:56

Bude se to zhoršovat

Tohle i terorismus se budou jenom zhoršovat. Demografie diktuje, že francouzský problém terorismu bude jen narůstat. A francouzské úřady to chápou. Francie je uprostřed občanské války. Občanská válka je založena na náboženských rozdílech. Jak se rozšiřuje náboženská propast mezi islámskými kolonisty a militantně sekulární francouzskou vládou, násilí se bude zhoršovat. Výsledek války určí, zda bude Francie sekulární republikou nebo islámským státem.

Držme v občanské válce domorodým francouzům palce.

http://www.epshark.cz/clanek/154/francouzska-islamska-svetova-valka

R. Tichý 27.11.2017 7:37

CR by mela multikulturalismem postizenym osobam otevrit hranice. Bez ironie by to znamenalo prichod vzdelanych a integrovatelnych lidi.

To bychom zvladli!

J. Schwarz 27.11.2017 13:07

Re:

A naopak naši eurohujeři by mohli odejít na vysněný "vyspělý západ" nechat se obohatit islámem...

J. Fridrich 27.11.2017 6:57

Vystihl to Vilar Rodrigez - " Šel jsem po ulici

Vystihl to Vilar Rodrigez - " Šel jsem po ulici v Barceloně a najednou jsem objevil strašlivou pravdu - Evropa zemřela v Osvětimi.. Zabili jsme šest milionů Židů a nahradili je 20ti miliony muslimů. V Osvětimi jsme spálili kulturu, myšlení, tvořivost, talent. Zničili jsme vybrané lidi, opravdu vybrané, protože představovali skvělé a úžasné lidi, kteří změnili svět. Podíl těchto lidí se projevuje ve všech oblastech života: ve vědě, v umění, mezinárodním obchodu a především jako svědomí světa."

Hádanka pro podporovatele " náboženství míru islámu " - vraždí v oblastech Středního Východu civilisty, ženy a děti Palestinci Židům, nebo Židé Palestincům ? V Evropě a obecně v Západních zemích je agresívní kdo ? Izrael, to je zvelebená, krásná a civilizovaná země.. A přitom je po celou dobu své existence před cca 70 roky od jejího vzniku obklopena mořem muslimsko-arabského nepřátelství.

V. Student 27.11.2017 9:35

Re: Vystihl to Vilar Rodrigez - " Šel jsem po ulici

Tak mám pocit, že těmito slovy jste si to u jezevčíka už rozes*al nadobro. Ale já podepisuji každé slovo, které jste napsal.

P. Lenc 27.11.2017 9:48

Re: Vystihl to Vilar Rodrigez - " Šel jsem po ulici

I já.

M. Krátký 27.11.2017 11:08

Re: Vystihl to Vilar Rodrigez - " Šel jsem po ulici

připojuji se s veškerým důrazem - děkuji

A. Alda 27.11.2017 11:06

Ano, pane.

Nemám v sobě jedinou kapku židovské krve, což vím díky šílenému rakušákovi Hitlerovi.

A právě proto mohu směle říci, že Židé JSOU vyvolený národ. Kudy Židé prošli, tam zasvitlo slunce. Hluboce Židy obdivuji. Jako národ i jako jednotlivce, které mám čest osobně znát.

S každým zavražděným Židem zaniká kus lidské kultury a potenciál na její rozvinutí. A právě proto je různí služebníci různých ďáblu TAK strašně nenávidí a chtějí je vyhladit.

R. Gramblička 27.11.2017 6:56

Meotti!

Kurwadrát, Meotti, správně má být antisionizmus, nikoli antisemitizmus, v případě arabů proti židům tento termín postrádá smysl. Zapište si to za uši

V. Student 27.11.2017 9:32

Re: Meotti!

Ono je těch neostrostí trochu víc. Kdovíproč jsme Hebreje zredukovali na pouhopouhý jeden jejich rod, Juda. Asi jsme to převzali od nácků, jako ježdění vpravo a dálnice. Všichni museli nosit nápis JUDE, který se následně začal - z mně zcela neznámého důvodu - vyslovovat francouzsky, tedy "žíd".

Každopádně je mi jich docela líto. Jen je přestali ve velkém likvidovat náckové, už vystrkují růžky muslimové. A nejhorší je, že státní moc je tak ochromená, že proti tomu nedokáže nijak preventivně zasáhnout. Ve Francii, a kdovíkde všude, bude ještě živo... Ne, to nebylo to správné slovo. Ani "veselo" se mi nechce napsat. Bude zle, a hodně!

P. Lenc 27.11.2017 10:01

Re: Meotti!

Pane Grambličko, sice máte pravdu, ale je tu to velké ALE.Většina lidí vůbec neví co to je sionismus a pokud to použijí, tak to bývá blbec, který zná pouze název.Ale název antisemitizmus , tak pod tím si většina lidí představí ne semitské Araby, ale právě Židy.To je ten důvod, proč slovo "antisemitizmus" používám i já.

J. Kopeček 27.11.2017 6:53

Židé odcházejí?

Tak za to můžou poděkovat svému soukmenovci Sorosovi. Ale my bychom nějaké židy mohli přijmout. Je málo svářečů, soustružníků a kominíků.

V. Student 27.11.2017 9:38

Re: Židé odcházejí?

Vidno, že neznáte nejkratší vtip o Židech: Žid horníkem.

P. Dvořák 27.11.2017 6:00

Někdo tady před časem dával odkaz na video,

na kterém byla v podstatě liduprázdná pařížská ulice, jen na zemi přistěhovalecký hnojník v podobě matrací, spacáků, dek, oblečení, obalů, kartonových krabic, zbytků jídla . . .

Prostě Paříž jak v prospektu z cestovky, zvoucí k návštěvě :-))

Nemohu to najít. Děkuji.

Z. Čábelka 27.11.2017 5:50

To jsou výsledky odporné politiky multikulturalismu

....... vlastně ryzího fašismu!

J. Pospíšil 27.11.2017 3:03

Invaze migrantů situaci jen urychlila.

A radikalizovala. Ale ta železná obruč Islámu kolem Paříže je patrná více jak dvacet let. Turci se neasimilují (mimo televizních detektivek) v Německu už od konce šedesátých let. V Holandsku také nejsou problémy s imigranty a jejich expanzí nic nového. V Londýně potkáte bělocha na ulici jen zřídka (asi jsou v práci a domů za Londýn jedou autem) už také notně dlouho. V Bruselu můžete klidně do všech čtvrtí, ale nechte si narůst vousy a choďte v obleku barvy evropské šedi. Takové obslouží a tolerují všude. Jen nesmíte ve vlámské hospodě mluvit francouzsky a ve valonské holandsky nebo německy. Ty s eurogheta rádi obslouží, protože ti je chrání a dobře v hospodě platí. Těm se předstírá.

Jen za můj život se zcela islamizovala Albánie a dost i další části bývalé Jugoslávie, ve FYROM (Makedonie) už začínají mít převahu i volební, v Bosně a Hercegovině to není lepší, Černá Hora totéž. V Kosovu už hodně let zpátky naši vojáci udělali pro hrstku Srbů, co tam pod jejich ochranou přežívali, nelegální přechod do Srbska, aby si ti mohli vůbec něco nakoupit a prodat na trhu. Byli to běženci z vnitra Kosova, kteří zůstali u hranic na kosovské straně v takovém statku a v nejbližší kosovské vesnici jim nic neprodali, když je rovnou nezbili. Na poštu jezdili s vojenským doprovodem našich vojáků, ale bylo to na nic, protože ta Albánka na poště jim prostě jejich zásilky nedala a bylo vymalováno. Ani když tam byli s nimi vojáci se samopaly, tak nedala. Pochybuji, že tam ti Srbové vydrželi dodnes. Vojáci tam furt jsou a tváří se, že udržují mír, ale vyhánění pokračuje a ještě to EU platí. Když do míst, kde předtím žili Srbové přijdou noví Albánci, tak jim z peněz EU dají prachy, oni postaví dům. Přes cestu už někteří mají i malé soukromé hřbitovy. Domy Srbů padají. Prý jednou, až, tak ty pozemky od Srbů koupí. EU vždy dbá na legalitu.

Dlouho se tomuto problému vyhýbáme. A on samozřejmě roste. Už začíná být obludný. Ani to s papežem a eurosaurama nehne.

S. Rehulka 27.11.2017 6:39

Re: Invaze migrantů situaci jen urychlila.

Prostě mírně řečeno : Muslimové jsou škodná, at už je to ve Švédsku, v Makedonii, ve Francii, v Itálii, v Burmě, či v Austrálii !

Čím to je, že ti Evropané jsou tak zlí a nepřizpůsobilí ?

J. Schwarz 27.11.2017 13:15

Re: Invaze migrantů situaci jen urychlila.

Evropané jsou exemplární pitomci, tak exemplární že se musejí sr/át i do věcí po kterých jim nic není a o kterých vědí pendrek, jako jsou například Rohingové v Burmě. Skoro to vypadá, jakoby se "lidskoprávní organizace" placené evropskými a US "elitami" rozhodly zasvinit a zamuslimit celý svět.

S. Ševeček 27.11.2017 0:58

Ti noví "Evropané"

se nezakecají.