20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

FRANCIE: Muslimové přicházejí, židé odcházejí

Předměstí (“banlieues“) vzdálená od bohatých bulvárů a bister Paříže představují „jinou Francii“. Geograf Christophe Guilluy je ve své významné knize nazývá „periferní Francií“ (“La France Périphérique“).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 27.11.2017 16:35

Na hrubý pytel...

Nejvyšší čas, aby si Židé a my s nimi řekli: Už nikdy jako ovce!

H. Lukešová 27.11.2017 16:39

Re: Na hrubý pytel...

Tak Židé v Izraeli tak činí a také jsou neomarxisty a muslimy tolik nenáviděni.....Židé v Evropě by neměli zde přebývat, měli by odejít do Izraele a bránit se Arabům a obecně muslimům. V Evropě jsou Židé v nebezpečí.

I. Babková 27.11.2017 17:50

Re: Na hrubý pytel...

Myslíte to dobře, ale zkuste to příště lépe naformulovat. Ta Vaše poslední věta je nefér vůči obětem. Určitě se v problematice orientujete, takže následující poznámka je pro ty, kdo o šoa moc neví:

Židé byli v hitlerovském Německu a Německem okupovaných zemích dlouhodobě systematicky zbavováni občanských práv a vystavováni perzekucím, bestialitám, byli transportováni do ghett a následně do vyhlazovacích lágrů nebo rovnou zastřeleni, umučeni atd. Byli nuceni "žít" ve velmi extrémních podmínkách. Za to, jak se chovali nebo nechovali je nemůžeme soudit (z etického hlediska).

M. Prokop 27.11.2017 18:03

Re: Na hrubý pytel...

Domnívám se, že je to židovské heslo, to "už nikdy jako ovce".

https://www.pressreader.com/czech-republic/mf-dnes/20130722/281676842520739

I. Babková 27.11.2017 18:28

Re: Na hrubý pytel...

No třeba pracovníci z Yad Vashem toto heslo velmi neradi slýchají.

Ono by to bylo na dlouhé povídání. Jeden z aspektů je pieta vůči obětem.

Já si možná naivně romanticky myslím, že ten pokojný (nevzpurný, nehysterický) odchod obětí na smrt (nezaslouženou, předčasnou, bestiální) je důkazem jejich morální převahy nad trýznitelem, který dělal vše pro to, aby popřel jejich lidskou hodnotu. Těžko se mi hledají vhodná slova.

Z. Lapil 27.11.2017 18:54

Re: Na hrubý pytel...

Právě že romanticky. On by se Gándhí pod jinou než anglickou vládou (dobrá, pár dalších by se našlo) se svou pasivní rezistencí nedožil večera.

Aneb "množství morálky" můžete řešit v situaci, kdy ten druhý má aspoň trochu podobný základ, jako vy. Židům proti Němcům to moc nefungovalo a že by muslimové oceňovali vstřícnost evropských států jinak než "hloupej, kdo dává, hloupější, kdo nebere", to se mi taky nezdá.

Snad trocha naděje: na DVTV měl Veselovský evropsky vzdělaného muslima jménem Hatem Berrezouga, a ten uvažoval velmi objektivně a je evidentně dost nešťastný, z toho, co se děje. Moc se mi líbila myšlenka, doufám, že jsem ji moc nepředělal: evropští muslimové jsou v islámu velmi nevzdělaní. Dvě tři generace žili bez mešity a teď se obracejí ke kořenům. "Z domova" přijede člověk, prohlásí se za imáma a zkus proti němu něco říct.

Myslím, že vám ta necelá půlhodinka stojí za poslechnutí: https://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-19-8-2016-islam-a-terorismus-senkypl-o-epojistenicz-fot/r~5503ffec660d11e68d00002590604f2e/

J. Kombercová 27.11.2017 18:56

Re: Na hrubý pytel...

Pan Berrezouga má blog na iDnes.

I. Babková 27.11.2017 19:12

Re: Na hrubý pytel...

Dobrý večer,

děkuji za Váš názor.

Myslím, že i v židovském společenství není jeden definitivní pohled na oběti šoa. (Dneska mi ta slova do klávesnice nejdou, nedaří se mi převést to, co je v hlavě do slov.)

Nevím, jestli jsem Vám dobře porozuměla, myslím, že Židé a Němci neměli odlišnou morálku, myslím-li si, že Židé se řídili Starým zákonem, morálka sekularizovaných Židů pak vycházela ze Starého i Nového zákona podobně jako u Němců.

Pan Hatem Berrezouga příjemně překvapil, je na čase, aby ti vzdělaní začali kultivovat své souvěrce.

Z. Lapil 27.11.2017 19:29

Re: Na hrubý pytel...

Bylo by divné, kdyby v prostředí svobody názoru byl jeden definitivní pohled na cokoliv :-).

Nevím, jak se na to dívali Židi, ale Němci rozhodně neměli degenerované podlidi za sobě rovné.

A díky za slovo: kultivovanost je to, co mnohým chybí.

I. Babková 27.11.2017 20:19

Re: Na hrubý pytel...

To by bylo na dlouhé povídání.

Co jsem tak ze svých soukromých studií holocaustu pochytila, snad to nezkreslím:

Tak např. podlidi (Untermenschen) to byli podle A.H. slovanské národy, černoši aj. Židé byli tzv. antirasa, ty bylo nutné s definitivní platností "vyřešit". On si i A.H. uvědomoval, že jsou velmi inteligentní, takže degenerovaní není zrovna nejpřesnější výraz v tomto kontextu. Ta nenávist vůči všemu židovskému byla v Němcích natolik zažraná, že např. v pracovních táborech nedokázali využít potenciál židovských pracovníků, ke kterým se ve srovnání s ostatními chovali nesmírně krutě. I pochody smrti na sklonku války byly de facto jen další bestiální praktikou sloužící k vyhlazování Židů, mnohdy se stalo, že nežidovské vězně nechali jít na svobodu, ty židovské vláčeli nesmyslně z místa na místo, nenechali domorodce poskytnout jim jídlo a vodu. Jak jsem psala na začátku, bylo by to na dlouhé povídání.

Z. Lapil 27.11.2017 23:06

Re: Na hrubý pytel...

Slovo antirasa slyším prvně, což samozřejmě nic neznamená, já toho ještě neslyšel...

Ale proč se ještě ozývám: už jsem to sem psal, tak jste to možná postřehla, ale jeden pan profesor nám na gymnáziu vyprávěl vlastní zážitky, trapně si ani nepamatuju, jestli z nějakého koncentráku nebo spíš totálního nasazení. Fronta k doktorovi se řídila "národní kvalitou" - na začátku Švédové, Holanďani a podobné odrůdy panské rasy, konec si pamatuju přesně: Čech - Rus - Polák - Cikán - Žid.

I. Babková 28.11.2017 11:50

Re: Na hrubý pytel...

Ano, to máte pravdu. Nakonec i k okupovaným zemím se Němci chovali diferencovaně, nejhůř se chovali na východě.

Přímých pamětníků už dnes mnoho nežije, mrzí mě, že jsem se o problematiku nezačala zajímat dříve.

Časem dohledám (zrovna td se mi to nehodí), kde jsem se setkala s tím termínem antirasa a pak případně zašlu odkaz.

Děkuji za příjemnou konverzaci a přeji Vám hezký den.

J. Kanioková 27.11.2017 20:21

Re:

Hatem Berrezouga - https://www.facebook.com/hberrezouga

- https://berrezouga.blog.idnes.cz/

F. Navrátil 27.11.2017 21:21

Re: Na hrubý pytel...

Poslední věta není moje, jsou to slavná židovská slova!

I. Babková 28.11.2017 11:53

Re: Na hrubý pytel...

Tak to Vám se omlouvám za pokárání. :-)

Víte, kdo to konkrétně řekl?

I. Babková 27.11.2017 16:06

Navrhuji,

abychom se každou středu oblékali a chovali jako Židé. Měli bychom už konečně jednou dát jasně najevo, že jsou naši. Politikům budeme muset opakovaně sdělovat (neb bývají často natvrdlí), že nechceme, aby sem vozili naše nepřátele. Vedlejším produktem by pak mohlo být i určité oživení národních ekonomik.

Milí diskutéři, také si přejete, aby naši Roubíčkové a Kohnové nemuseli opouštět Evropu?

V. Novák 27.11.2017 16:12

Re: Navrhuji,

A neurazí takového Sidona, když budu já - bezvěrec a levičák - nosit na hlavě kipu?

H. Lukešová 27.11.2017 16:17

Re: Navrhuji,

A proč by mělo? Vy jste levičák "starého střihu", legitimního, Okamurova SPD také není pravicovou stranou, má mnoho levicových prvků, ale je stranou vlasteneckou a konzervativní, zatímco dnešní verbež je neomarxistického, promuslimského ,vítačského a protižidovského zaměření. Vy jste žádný protižidovský ani prptiizraelský příspěvek či článek nikdy nenapsal.

I. Babková 27.11.2017 16:26

Re: Navrhuji,

No to se musíte zeptat pana Sidona.

M. Prokop 27.11.2017 16:59

Re: Navrhuji,

Nejsem proti, jen nevím jak. Židé mně známí se oblékají prakticky stejně jako já.

I. Babková 27.11.2017 17:24

Re: Navrhuji,

No teď jste uhodil hřebík na hlavičku. Např. otec paní dr. Lieblové (přežila Terezín, Osvětim a Bergen-Belsen) byl lékař, o kterém se sice vědělo, že je Žid, ale ničím se nelišil od jiných spoluobčanů (snad to nemusím dovysvětlovávat). Paní doktorka vyprávěla, že u nich se jedlo i vepřové, oblékali se a chovali se jako ostatní obyvatelé Kutné Hory. No stejně je ty norimberské zákony dostihly a z celé rodiny přežila jen paní Dagmar Lieblová (příjmení má po manželovi).

Máte nějaký nápad, co by se dalo dělat?

M. Prokop 27.11.2017 18:05

Re: Navrhuji,

Nepřejít mlčením různé protižidovské výpady, kdekoliv se s nimi člověk setká. Jinak mne nic nenapadá.

I. Babková 27.11.2017 18:13

Re: Navrhuji,

Taky mě nic jiného nenapadá.

Ještě jsem se naučila trochu jidiš, občas si něco přečtu v originále - např. staré čítanky, dají se najít na archive.org. a je to docela zábavné čtení. Na beletrii ještě nemám. Bude to podobná úchylka, jako když dělník ve šroubárně po večerech louská Vergilia v originále.

A. Nový 27.11.2017 16:03

Nikoliv Bystrý, ale tupý

Autor: L. Bystrý Datum: 27.11.2017 3:49 Ano, co dřív platilo na Židy, platí nyní pro muslimy! DO POSLEDNÍHO PÍSMENKA! Stačí zaměnit výraz „Žid“ (resp. „žid“) za „muslim“, a jedeme dál močálem černým kol bílých skal! Že?! ***

Jo, jo, židé dříve dělali bordel po Evropě jako muslimové dnes. Na Silvestra měli takovou lidovou taškařici, okrádat a osahávat cizí ženské. A nebo postříleli redakci jakéhosi, jejich náboženství nepřátelského časopisu. Vtrhli na koncert, ne nepodobný jako byl v Bataclanu a začali tam vraždit. O vánocích v Berlíně najel žid do lidí, podobně jako v Nice. A kam se nastěhovali, tam zakládali no-go zone.

https://www.youtube.com/watch?v=LL_1lXaQwj8

H. Lukešová 27.11.2017 16:14

Re: Nikoliv Bystrý, ale tupý

Ano, srovnávat situaci židovského obyvatelstva během 30. let a druhé světové války s muslimy dnes je urážka Židů a poplivání dějin. Židé během 30. let a druhé světové války čelili smrtelnému nebezpečí, nejprve byli zbaveni občanských a lidských práv, pak byli zahnáni do ghett a nakonec byli vyvražďováni v táborech smrti Osvětimi-Březince, Treblince, Chelmnu, Majdanku a Sobiboru.

Zatímco dnešním muslimským migrantům nehrozí smrt ani vyhlazování, chodí do Evropy za vidinou přístupu k sociálnímu systému, chtějí vyžírat a parazitovat na evropské společnosti a co je nejhorší, dopouští se vražd, znásilňování, loupení, ničení obecního a městského vybavení. Tolik k srovnání situaci Židů během 30. let a druhé světové války a muslimských migrantů nyní.

L. Bystrý 27.11.2017 16:15

Bystrý a GENIÁLNÍ ABB odhaluje STRAŠLIVÉ spiknutí!

V zuboženém Norsku znamenají slavné iniciály ABB našeho spolubojovníka Breivika. U nás v Česku geniálního novináře A. B. Bartoše. Je to pouhá náhoda, že dva PŘEDNÍ bojovníci za Vlast a Národ mají stejné iniciály? Nebo je v tom zásah osudu, samotné Velebné Matky Přírody?

Každopádně: Zatímco A. B. Breivik, neohroženy bojovník za čistotu rasy, úpí v žaláři, tak náš A. B. Bartoš se vězení NESMÍRNĚ šikovně vyhýbá, šibal jeden!

Přitom nepřestává ANI NA VTEŘINU odhalovat odporná spiknutí havlistů-pravdoláskařů s neomarxistickými vrahy z Wall Streetu, Bilderbergu a pražské lumpenkavárny: Ano, nadpoloviční většina oněch ZATVRZELÝCH nepřátel našeho Národa a naší Vlasti jsou sionisti.

Viz „A. B. Bartoš – Pravdoláskaři o mně“ (přímý odkaz na webovou stránku sionistický systém maže).

Čest a Nazdar!

M. Prokop 27.11.2017 17:00

Re: Nikoliv Bystrý, ale tupý

S tím volem nemá cenu polemizovat.

J. Jurax 27.11.2017 15:15

Inu, multikulturní hňupové

pozvavše si muslimy domů podpořili u sebe doma unikulturu - islámskou.

Měli bychom si vzít ponaučení z tzv. Západu a muslimy sem nepouštět.

H. Lukešová 27.11.2017 15:16

Re: Inu, multikulturní hňupové

Ano, ani nohu muslima! Jeden každý další muslim v České republice je moc a moc.

M. Prokop 27.11.2017 17:02

Re: Inu, multikulturní hňupové

To by nebylo zrovna moudré. Ale pečlivě si přicházející vybírat, podobně jako Švýcaři, to jo. A nenechávat si nikoho vnutit.