Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

JG

J69. 48G22a38n38a83u70r

9. 7. 2024 9:01

Rok úřednická vláda, pak volby.A pak další kolečko, dokud bude Macron prezidentem.Dál se uvidí....zhroucení GrýnDebílu, války tu i onde.....:-/

KA

K45r33e70i11d66l 62A56.

9. 7. 2024 8:39

Problém není v ekonomické politice Mélenchona. Ta je stejně debilní jako politika Thatcherové nebo Reagana akorát z druhé strany. Ale i kdyby měli zdejší neoliberálové pravdu (což nemají), tj. měly by vše vyřešit trhy, bohatým se na peníze nesmí ani sáhnout..., stejně by to byla prkotina ve srovnání s jinými věcmi, které Mélenchon propaguje a které v článku zmíněny nejsou: Komunismus národ přežije a jede se dál, masovou migraci francouzský národ nepřežije.

PD

Ekonomická politika (a nejen ekonomická) Reagana i Thatcherky fungovala dost dobře.

Trhy toho vyřeší hodně, rozhodně více a lépe než plánování na státní a nadstátní úrovni - viz EU. Jenže trhy už skoro nic nerozhodují.

Sahat na peníze bohatým vždy přinese chudobu všem.

Masovou migraci zatím ve Francii (nejenom) podporovali od prava do leva.

VC

No, tu poslední větu bych vychcanému Macronovi ze srdce přál. A přiznejme si, že v sociálistické politice by se snad i socialisti s Le Penovou shodli. Jen by socani museli řešit migraci a umravnit s Green Dealem.

FN

Představy Nové lidové fronty, ve které se sešli anarchisté, komunisté, zelení a seskupení islámských imigrantů, jsou velmi podobné uhozenému programu Bruselu. Rozdíl je v tom, že Melenchon nemá politickou sílu tento program socialismu, grýndýlismu, multikulturalismu a genderismus uskutečňovat.

MH

Lepší je obdivovatel Fidela Castra, než Zelenského - minicastra!

PH

P56e53t66r 83H81á91k

9. 7. 2024 7:53

Já jsem prosím obdivovatel Stratocastra.

MK

Nová lidová fronta je konglomerát čtyřech hlavních a asi šestnácti minoritních stran. Je to taková dvacetikoalice. Pytel blech. A do vyjednávání o vládě nepůjdou jednotně, ale každý za sebe. Mélenchon ostrouhá, protože je pro hlavní konkurenty nepřijatelný.

Základem nové vlády bude téměř jistě Macronova koalice (cca 150 poslanců). Při troše dobré vůle by mohl najít společnou řeč s Republikány (38 poslanců). Dále je tam v parlamentu asi 25 dalších pravicových poslanců a 28 nezařazených. Tam může najít další spojence. No a když přesvědčí ke spolupráci 40-50 poslanců z té lidové fronty (což není nemožné, dokonce jim toho může nabídnout více než Mélenchon), tak bude mít většinu.

Řekl bych, že Pyrrhovo vítězství vypadá docela jinak.

Foto

Melenchon nebude mít vliv. Socani se trhnou a přejdou k macronistům. K většině z druhé strany dopomůžou republikáni. LFI ani RN nebudou mít vliv.

MG

Lepenová se s Mélenchonem na ničem neshodnou. Mélenchon chce otevřít hranice Francie neomezené migraci, Lepenová chce migraci zastavit. Dohodli by se spolu pouze na zastavení podpory Ukrajiny a to je pro Francouze nepodstatné téma.

Foto

Je to téma podstatné. Rusko Francii vytlačuje puči v Africe. Boření mezinárodního řádu, kde se hranice neposouvají válkami a anexí, je taky problém, který se týká i Francie.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz