25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

FRANCIE: Macron v Mylhúzách

Francouzský prezident musí řešit problém, který začal vznikat už v době, kdy se narodil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 21.2.2020 17:58

Měl jsem asi napsat nedostatečná natalita, tak je to přesnější. Co se týče ateismu, tak mám prostě ten pocit, že tracená víra v Boha je u ateistů často nahrazena vírou v něco jiného. Komouši mají svého nabalzamovaného Lenina v Moskvě v mauzoleu, zelenáči věří v boj za záchranu planety Země a podobně.

P. Zinga 21.2.2020 13:19

Píšetete, jako byste tomu fandil.

F. De Winter 21.2.2020 13:39

Já ne. Já jsem stoupencem Czexitu. Aneb, nohy na ramena a zachraň se kdo můžeš. Ti na západ od nás se už vzdali.

F. Navrátil 21.2.2020 10:58

Reconquista trvala více než 700 let. Čím později v Evropě začne, tím bude delší a krvavější.

P. Grigar 21.2.2020 17:23

.. k něčemu takovému zatím chybí odvaha. Navíc je tu historická zkušenost - ti, kteří rekonquistu zahájili, byli posléze zatracováni pro příliš krvavé ruce. V dnešní době, přesycené ohledy na práva kdejakého lumpa, to bude ještě horší.

No něco se s tím musí udělat, ale proboha bez násilí..

R. Gramblička 21.2.2020 9:27

Hm, není to rodiště Bártova nejlepšího kámoše?

J. Fridrich 21.2.2020 9:16

Macron je hrobař té krásné Francie, jak jsme ji znali. Tato polovičatá opatření přichází pozdě a jsou na to, co se v jejich zemi nyní děje velmi SLABÁ..

M. Mařák 21.2.2020 9:29

Něco Vám prozradím, abyste nemusel plácat hlouposti, stavidla zahraniční migraci kvůli nedostatku pracovních sil otevřel kdysi po válce de Gaulle.

R. Tesařík 21.2.2020 9:38

A dobrý skutek po zásluze potrestán.

P. Aron 21.2.2020 9:53

Pane Mařáku, už mě opravdu štvete. Proč máte stále potřebu prudit ? Proč řešíte situaci po II.světové válce a ne to co se děje teď ? Víte jistě dobře stejně jako já, že to byla poněkud jiná situace. Ta první generace imigrantů byla převážně z území bývalých francouzských kolonií(Alžírsko, Maroko). Ti lidé přijali plus mimus Francii za svou a tvrdě pracovali. Jejich víra pro ně byla cosi především soukromého. I v islámských zemích v té době se ženy nezahalovaly a země přebíraly evropskou módu a kulturu. Podobně to vypadalo v Británii a Německu. A od migrantů se považovalo za samozřejmé, že budou dodržovat zákony a respektovat kulturu hostitelské země. Jiná situace nastala v druhé a třetí generaci po té co i mateřské země začaly přebírat model islámské společnosti a odvrhly západní styl Ta současná generace, nejen že se už nehodlá přizpůsobit ale naopak mluví o ovládnutí hostitelských zemí. Tak už běžte s těmi svými "moudry" do háje zeleného !

M. Mařák 21.2.2020 10:02

Tvrdím snad něco podobného, co mně poněkud nešikovně podsouváte?

Naopak se podle mne k problému nestavím demagogicky a neposuzuji ho zjednodušeně černobíle bez znalosti nejen historických příčin.

M. Mařák 21.2.2020 10:05

Navíc tady i jinde již desítky let tvrdím, že jedinou naší "obranou" by mohla být slušná natalita, vše ostatní jsou jen prázdné kecy, no a to je již nejen v ČR prohraná bitva.

T. Hraj 21.2.2020 10:34

Natalita v ČR nestačí na udržení počtu obyvatel, ale to samo o sobě není nutně nějaká tragédie (leda tak ve velmi dlouhodobém pohledu)

A je-li něco "jedinou obranou", pak je to kvalitní koncepce v imigrační politice a její kontrola v rukou státu, nikoli EU.

M. Mařák 21.2.2020 10:44

Imigrační politika a její koncepce u nás v ČR není v rukou státu? Aha, tak to je pro mne něco skutečně nového a doposud jsem o to jaksi nevěděl, nebo co.

:-)

Co se týče prvního odstavce, tak onu problematiku je podle mne nutné posuzovat s velmi dlouhodobým pohledem na její možný vývoj. Jinak to nejde, řekl bych.

M. Mařák 21.2.2020 10:58

Vysvětlím Vám to podrobněji. Azylová politika je víceméně v EU společná a vychází ze smluv a závazků, které i naše republika rukou svých k tomu určených představitelů podepsala a zavázala se k jejich plnění (u Lisabonské smlouvy to byl prezident Klaus).

Oproti tomu migrační politika je v rukou státu, což například vidíte na příkladu neúspěšného EU-německo-italsko-řeckého-Salvini-Merkel pokusu o kvóty a přerozdělování migrantů do jednotlivých zemí EU.

J. Pokoutný 21.2.2020 11:16

To by ovšem státy nesměly plati z daní idioty, kteří hlásají extrémní vstřícnost vůči všemožným menšinám, omlouvání jejich aktivit a vyhubení bílé rasy kvůli produkci CO2.

J. Fridrich 21.2.2020 10:09

Také vám něco prozradím - Západní Evropa přizvala na pomoc při poválečné obnově svých zemí pracovníky z tak zvaných " jižních zemí " - a tedy i do Francie již dříve, než zemi vládl " velký generál " Charles de Gaulle, ten byl presidentem Francie v intervalu od 8. ledna 1959 – 28. dubna 1969. To ale není podstatné - podstatné je to, že ti pozvaní byli opravdu PRACOVNÍCI, tedy v zemích Evropy PRACOVALI, NESTAVĚLI MEŠITY A NEVRAŽDILI, nepřepadávali, neznásilňovali ženy, nezapalovali auta a neničili obchody.. Také nenatahovali ruce po sociálních dávkách.. Poměrně hodně si za 5-10-15 roků své práce vydělalo na lepší život doma - a domů, do svých zemí se také vrátili..

Tak asi tak pane Mařák..

P. Lenc 21.2.2020 10:11

Zbytečné pane Fridrichu,pravda je pro některé sviňa...

M. Mařák 21.2.2020 10:27

Doporučuji Vám, abyste nepsal hlouposti a zkusil si přečíst, jak tomu skutečně bylo s tzv. pracovní migrací z Afriky od konce války až dodnes:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Histoire_de_l%27immigration_en_France#Troisi%C3%A8me_vague_d'immigration_(1945_-_1980)

M. Mařák 21.2.2020 10:32

No a Alžířané a podobně se nejenže nevraceli zpět domů, ale začali ve Francii spojovat své rodiny tím, že jim stát umožnil migraci jejich členů do Francie. Stali se francouzskými občany, měli děti, které mají děti a dnes jsou tedy v situaci, ve které jsou a jakékoliv jednoduché řešení je podle mne velmi citlivé a dost riskantní.

J. Fridrich 21.2.2020 11:39

Také mám doporučení :

https://echo24.cz/a/iKYf5/evropa-migranty-nepotrebuje-europeistum-se-hodi

Výňatek - Problém migrace, který dnes hýbe veřejným prostorem u nás i v celé Evropě, není na našem kontinentě ničím novým. Objevil se v západní Evropě v době poválečné obnovy a hospodářského rozmachu v 50., 60. a 70. letech, kdy z oblasti Středomoří proudily na sever statisíce levných pracovních sil. Nejprve Pyrenejský poloostrov a Itálie, později Balkán, severní Afrika a Turecko, v britském případě Indický subkontinent a Karibik byly hlavními destinacemi, odkud proudila do západní Evropy ekonomicky motivovaná imigrace.

Tito imigranti přispěli k prosperitě západní Evropy a většina tam nalezla i nový domov. První generace imigrantů byla většinou spokojena se šancí na dosažení daleko vyššího materiálního standardu než v původní vlasti, s níž obvykle nepřestala udržovat styky a kam posílala část vydělaných peněz. Příliv levných gastarbeiterů umožnil udržovat nízké mzdy v manuálních profesích, které se staly doménou přistěhovalců. Domácí obyvatelstvo tak mohlo užívat výhod státu blahobytu a soustřeďovat se na obory vyžadující vyšší kvalifikaci nebo se svěřit péči štědrých sociálních systémů.

M. Mařák 21.2.2020 11:48

Nechápu, proč mně píšete o něčem tak notoricky evidentním, na což jsem vlastně upozornil i já, když jsem psal o africké migrační politice poválečné de Gaulle Francie.

J. Fridrich 21.2.2020 14:21

Já zase nechápu, proč mne i například panu Aronovi píšete opakovaně vy ty vaše názory o poválečných děních v Evropě ohledně tehdejších imigrantů - ti ale byli POZVANÍ - tedy ne NELEGÁLNÍ - do zemí Evropy k budování a její obnově po válce.. Na tyto své názory máte jistě právo, ale prostě my se s vámi NESHODNEME.. V demokracii by to ale nemělo vadit, že ne ?

P. Grigar 21.2.2020 17:09

..tudíž jste se s p.Mařákem shodli na tom, že nezvané hosty je třeba odmítnout už u dveří( imigrační politika státu).

M. Mařák 21.2.2020 18:35

To je snad normální jednání, řekl bych. K tomu by měl sloužit proces udělení, či neudělení politického azylu a následné ponechání žadatele na území státu, či jeho vyhoštění.

J. Fridrich 22.2.2020 6:59

Ne " odmítnout už u dveří " jak píšete vy, ale prověřit je a rozhodnout se bez jakéhokoliv nátlaku koho do své země pustíme a koho ne..

M. Mařák 21.2.2020 17:14

Není mně jasné, čím Vás tak pobuřují mé poznámky, které podle mne nikterak neodporují tomu, co jste právě napsal. Někdy, nebo někde jsem snad obhajoval myšlenku, že by se kdesi museli přijímat nějací nelegální migranti? To snad ne, nepamatuji si na to. Patrně v tom bude něco osobního, nebo tak něco,jinak si to nedokáži vysvětlit.

Ani u toho nemusíte CapsLock "hulákat", nejsem zatím slepý a dokáži přečíst i text psaný malými písmeny.

J. Fridrich 22.2.2020 6:57

Píšete - " Někdy, nebo někde jsem snad obhajoval myšlenku, že by se kdesi museli přijímat nějací nelegální migranti?" - To jsem já neříkal, že vy říkáte. Já jsem jen upřesnil příchod těch poválečných pozvaných-legálních imigrantů do Francie na PRÁCI a zpřesnil jsem panování De Gaulla až od roku 1959..

CapsLock nehulákám, ale ZVÝRAZŇUJI určitou část, kterou považuji za důležitou, tak, jak je zcela obvyklé v psaných textech u nás i ve světě.. O " něčem osobním " lze těžko uvažovat když se osobně neznáme - názory ale můžeme mít různé na různá témata - a je to v pohodě...

Hezký den.

P. Aron 21.2.2020 8:49

A stále se najde napříč Evropou tolik voličů, kteří volí strany, které jsou promigrační ohánějí se multikulturou, na kterou muslimové kašlou. Místo aby volili strany, které s tím chtějí něco dělat. U nás naivkové volí Piráty, samozřejmě to platí i o dalších stranách. To fakt tak málo lidí zná tohle video s Ivanem Bartošem na demonstraci Antify, kde řvou : Náckové, táhněte, uprchlíci vítejte ?

https://www.youtube.com/watch?v=A3Ivanl52kw

M. Mařák 21.2.2020 8:32

Le quartier de reconquête républicaine , na které tady dal autor odkaz na Wiky ve francouzštině, kterou tady nikdo příliš neovládá, aby pak mohl chytře pokračovat v poněkud neseriózní přesmyčce, je za Macrona vzniklý pojem a jedná se zhruba o znovuobnovení místní policie v městských čtvrtích, která byla založena za Jospina před dvaceti lety a kvůli šetření za Sarcozyho zrušena. Její prací je boj s kriminalitou a obchodováním na černém trhu (drogy, zbraně a podobně). Dalším cílem je zesílení přímého kontaktu s obyvateli, a znalost terénu a situace v jednotlivých místech.