Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MP

Krok č. 2: Jak funguje Wikipedie?

Sdělení F. Navrátila (Žádné drtivé ruské vítězství. ......) na Neviditelném psovi (krok č. 1) je třeba provést jako opravu informace ve Wikipedii, nejlépe samozřejmě s citací původních informačních zdrojů.

Na takovou opravu Wikipedie má F. Navrátil určitě nárok. Jenže!

Jenže co bude následovat v roce 2024?

Velmi pravděpodobně někdo již brzy přepíše sdělení F. Navrátila:

A) buď původním sdělení (o drtivém ruském vítězství u Bereziny ),

B) nebo nějakým jiným sdělením, v každém případě ale odlišným od sdělení F. Navrátila.

Zjistíte, jak na Wikipedii probíhá informační boj o těžko-ověřitelných událostech, na rozdíl od údajů nějak exaktně měřitelných.

Toto je též námět pro další zajímavý článek autora Mařáka na Neviditelném psovi.

MP

Viz níže, F. Navrátil 13.6.2024 8:26

Žádné drtivé ruské vítězství. Francouzům se podařilo díky nekoordinaci postupu ruských vojsk postavit most přes Berezinu a vyklouznout z obklíčení. Kníže Kutuzov odmítl poslat armádu do boje. Anglickému delegátovi přímo sdělil, že zima se postará o likvidaci francouzské armády. A k zájmům Anglie sdělil, že kdyby se ten jejich zatracený ostrov propadl do moře, neuronil by ani slzu.

VK

V86. 25K16u36h24a42j

13. 6. 2024 15:01

Ono bude v té vaší Francii "veselo" trochu déle než jen následujících pár týdnů, pane Mařáku. Teď se začnou dít věci!

RT

Pane Maraku, uz jen staci si priznat, ze ten zeleny mor ovladl cely Brusel a maticku EU a bude z Vas solidni konzervativec a mozna i narodovec ;-)

Ale aspon patrite k tem, kteri jsou schopni osobniho rustu a poznani :-)

JP

Nerozumím tomu, jak ten ruský nevzdělanec, docent na ruské univerzitě, může požadovat, aby president Pavel rozpustil naši dolní sněmovnu. České zákony/nezákony, všechno jedno. Rozhoduje ruský diktátorský režim. Ruské zákony jsou nadřazeny zákonům bývalých sovětských sateliů. Přesně tento styl vládnutí obdivují Okamurové, Konečné, Rajchlové, Šlachtové (?) a řada novopečených demokratů nové, dynamické, vládychtivé generace.

IP

I10g43o13r 62P96á98v98e33k

13. 6. 2024 12:18

Nic si z toho nedělej ptáčku, chtít něčemu porozumět je příčinou všech nedorozumění

PB

P25e34t90e 30B85r67i13c92h

13. 6. 2024 10:16

"Totiž, Francie má takový poloprezidentský systém. (Francie má dokonce premiéra, věřte mi, on fakt existuje). Takže neodstoupí Macron osobně, vyhlásí přece volby do Národního shromáždění, ne prezidentské! Ve Francii se volí Národní shromáždění na 4 roky a prezident na 5 let. Oboje volby proběhly v roce 2022, jenže Macronova strana stejně nemá absolutní většinu (a aby prezidentova strana neměla absolutní většinu, to se stalo poprvé od roku 1997. A když mluvím o jeho straně, tak tím myslím celou koalici, kterou nazvali „Ensemble“, což vlastně znamená „Spolu“; to by jeden nevěřil."

Viz M. Bílý - příspěvek výše.

Upozornil bych na poslední větu!!:-)

PP

P29e20t50r 50P10a72v28e19l

13. 6. 2024 9:16

Pokud bylo Fialovou státnickou strategií prohrát volby, tak se mu to podařilo. 63 % voličů dalo najevo, že nejsou spokojeni s nynější vládou. Fiala je nejslabší předseda ODS, zcela rezignoval na možnost, aby volby vyhrála samostatně ODS, jako tomu bylo i za Topolánka a Nečase. A Macron udělal to samé co Sunak po podobném debaklu v komunálních volbách. Akorát jemu nic osobně nehrozí, svůj post si udrží tak jako tak. Ať se žabožrouti klovou, aspoň je nějaká sranda v té zatuchlé EU. Koneckonců jejich národním ptákem je kohout. :-)

PD

Ne že bych měl k Fialovi sympatie, ale to, že naděje na vítězství samotné ODS je minimální ("nejsou lidi", tedy voliči), takže je nutno, za cenu kompromisů, dát nějak dohromady ty, kteří nechtějí volit Bureše a Pitomia, je asi jediný možný postup.

JN

Ve Francii bude jistě veselo nejen v následujících týdnech.

DL

Kolik moudrosti je třeba k tomu, aby se "skvělému preimérovi" tak bleskurychle zdařilo udělat z Česka válečnou stranu a cíl pro ruské střely? Někteří hloupější to nezvládli do teď.

PD

Jen málo, ale i tak je to mimo váš rozsah.

DL

Je velice zajímavé, že AfD je utlocitne Marine Le Pen příliš vpravo, ale Zemmour, který je daleko víc vpravo, nevadí. Taková je holt politika, nečekej od toho smysl, nebo nedej bože nějakou férovost.

Foto

Vadí, čtete nepozorně. Navíc nesledujete situaci podrobně, novinky jsou v odkazu na mém idnesblogu.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz