25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

FRANCIE: Katedrály v plamenech

Významný kurátor Metropolitního muzea umění v New Yorku Keith Christiansen byl kritizován za to, že na Instagramu zveřejnil obraz Alexandra Lenoira, který¨ během Velké francouzské revoluce zachránil řadu francouzských památek před zničením.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zika 4.8.2020 18:32

Ono by asi bylo i v médiích slyšet, kdyby se k pronásledování křesťanů ve světě a těm kostelům ostře kriticky vyjádřil nejvyšší křesťanský představitel z Vatikánu! On ale raději líbá muslimům nohy, aby celému světu doložil, jak snadno se křesťanství vzdává.....;-(;-(;-(

Š. Hašek 4.8.2020 18:35

A zahaluje sochy! Aby z toho muslimákům při návštěvě náhodou nekleplo.

H. Lukešová 4.8.2020 18:48

Papež František-Bergoglio? Nazval palestinského prezidenta, arciteroristu Mahmúda Abbáse "andělem míru". Rovněž si nechal předvolat "na kobereček" izraelského a amerického velvyslance ve Vatikánu, aby protestoval proti izraelskému uplatnění suverenity nad židovskými komunitami v Judeji a Samaří.

Papež František-Bergoglio obecně podporuje islámský terorismus, nezastává se ani pronásledovaných křesťanů v Africe a vyzval nás, abychom přijímali migranty a pečovali o ně.

M. Mařák 4.8.2020 19:20

Něco Vám prozradím, i když si uvědomuji riziko, že to s Vámi možná šlehne. Svatý Jan Pavel II. toho času na nebesích v roce 1985 v Maroku k davu osmdesáti tisíců muslimů takto slova Boží pronášel:

" Věříme ve stejného Boha, v jediného Boha, v Boha živoucího, jenž stvořil svět a nese své výtvory k dokonalosti..."

Článek první, odstavec třetí, poslední věta

http://w2.vatican.va/content/john-paul-ii/en/speeches/1985/august/documents/hf_jp-ii_spe_19850819_giovani-stadio-casablanca.html

J. Jurax 4.8.2020 19:26

Politika ... a když jde o politiku, jdou ideály stranou a nahradí je spíš špína ...

No a vůči davu osmdesáti tisíců moslemínů stěží mohl říct něco jiného, natož brát se za svého boha ... stěží toužil po mučednictví ...

H. Lukešová 4.8.2020 19:31

No jo no, Svatý papež Jan Pavel II. nechtěl zažehnout náboženskou válku s muslimy, bylo by krásné kdybychom kdybychom od muslimů zažívali stejné úcty, ať už jsme křesťané, Židé, ateisté, či kdokoliv jiný. Respekt a úcta by měla být vzájemná.

Na začátku dne jsem psala, že muslimové mají svou verzi teologie náhrady-substituční teologie, kterou trpěli Židé ze strany křesťanů, nyní Židé a spolu s nimi křesťané zažívají situaci nahrazování, křesťanství se stává nahrazované náboženství.

M. Mařák 4.8.2020 19:41

Svatý Jan Pavel II. tedy podle Vás lhal a křesťané s muslimy nevěří ve stejného Boha?

H. Lukešová 4.8.2020 19:49

Já nevím, jestli papež vědomě lhal, ale dle mého názoru se mýlí a nevěřím tomu, že křesťané a muslimové věří ve stejného Boha, protože jinak by přece neexistovalo křesťanství a islám zvlášť. Jinak by existovalo přece nějaké jedno společné náboženství.

M. Mařák 4.8.2020 19:53

Aha, svatý Jan Pavel II. se mýlil a Vy máte pravdu.

No, to je podařené, skromnost rozhodně není Vaší předností, řekl bych.

Prozradím Vám ještě něco, Alláh je arabské slovo, které v českém překladu znamená Bůh.

H. Lukešová 4.8.2020 20:01

Já si nedovoluji snižovat autoritu svatého Jana Pavla II., to bych si rozhodně netroufla, ale já píši jen svůj názor, píši, to, co si myslím, a co je špatného na tom, když jsem přesvědčena o tom, že mám pravdu, vždyť Vy svým postojům a názorům také věříte.

M. Mařák 4.8.2020 20:04

To mne těší, že ji nesnižujete. Já to ostatně vidím stejně jako svatý Jan Pavel II. a všechny tři větve Abrahámovců respektuji, i když nejsou mou vírou.

H. Lukešová 4.8.2020 20:07

No dobře, nyní se jdu dívat na televizi, na to, co jsem si stáhla z internetu, takže přijdu k počítači až kolem 22.hodiny. Takže se mějte zatím hezky.

M. Mařák 4.8.2020 20:11

Nápodobně, posílám Vám k tomu pěkný hudební pozdrav od nás pohanů:

https://www.youtube.com/watch?v=64CACoHNBEI

H. Lukešová 4.8.2020 22:06

Děkuji, velmi zajímavé...já když si poslouchám hudbu na Youtube, tak poslouchám písně, většinou zhudebněné židovské náboženské písně izraelského zpěváka Yossi Azulay, lahodí mému židovskému srdci...Např. Shir Lemaalot- https://www.youtube.com/watch?v=YQ46xx2Qz8A

M. Mařák 4.8.2020 22:16

Tak jsem si to poslechl a tentokrát budu končit zase já. Pěkný song, i když to není tak úplně můj styl. Se mějte, dobrou.

H. Lukešová 4.8.2020 22:19

Dobrou noc.

M. Mařák 4.8.2020 20:01

"Říkají: „Buďte židy, nebo křesťany, a tehdy budete správnou cestou vedeni!“ Odpověz: „Nikoliv! Následujte náboženství Abrahama, jenž hanífem byl a mezi modloslužebníky nepatřil!“ Rcete: „Uvěřili jsme v Boha a v to, co seslal nám, i v to, co seslal Abrahamovi, Ismaelovi, Izákovi, Jakubovi a kmenům, i v to, co bylo dáno Mojžíšovi, Ježíšovi, a v to, co bylo dáno prorokům od Pána jejich. My nečiníme rozdíl mezi nimi a do vůle Pána svého jsme odevzdáni!“ Jestliže uvěří v něco podobného tomu, čemu vy věříte, pak půjdou po cestě správné; jestliže se však odvrátí, pak věru jsou v rozkolu."

(2. 135-137)

https://www.koranoislamu.cz/sura/2/page/7/

J. Zaorálek 5.8.2020 13:35

Předpokládám, že znáte historii a tedy víte, kdy a za jakých okolností vznikla, nebo měla vzniknout, tato 3 učení. Judaismus vznikl cca v polovině 2. tisíciletí př.n.l. Mojžíšovým zákonem Izraelitům, křesťanství po smrti a zmrtvýchvstání Krista cca 30 n.l. a islám cca 630 n.l. dobyvačnými válkami jistého Mohameda. Křesťanství samozřejmě vychází z judaismu, celý Starý zákon směřuje ke Kristu jako Mesiáši (proroctví) a Nový zákon, už tedy křesťanství, je učení o milosti bez zásluh. Zatímco ve Starém zákoně říká Hospodin "Já jsem Bůh Abrahamův, Izákův a Jákobův", Kristus říká "Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne" (mojí obětí za hříchy lidstva). Judaismus a křesťanství jsou tedy historicky se doplňující a dosvědčující učení, kdy nové nahrazuje starší po zcela konkrétní a očekávané historické události. Islám naproti tomu nemá s tímto v zásadě nic společného a jeho základem je "Není boha kromě Alláha a Mohamed je jeho prorok". Islám je v rozporu s křesťanstvím v tom, že Ježíše Krista degraduje z Božího syna, Boha, na pouhého nižšího proroka. Bylo by jistě nelogické si myslet, že poté, co se Bůh sám obětuje za hříchy lidstva, aby je smazal na základě víry, si to po pouhých 6 staletích rozmyslí a řekne Mohamedovi, aby to zase zrušil a nastolil konečně pravou cestu násilí. Další zcela jasný rozpor je v tom, co učí křesťanství a co islám. Křesťanství říká, že všichni zhřešili a nikdo nemůže být spasen na základě svých dobrých skutků, jen boží milosti skrze krev Kristovu. Islám má, podobně jako každé jiné náboženství vymyšlené lidmi, celou řadu nařízení, které je nutno dodržovat a jako nejvyšší vzor má postavu samotného zakladatele Mohameda. Zatímco Kristus sám nic nenapsal, svědčili o něm jiní. Mohamed se za proroka prohlásil sám svévolně. Jediná podobnost je v tom, že jsou to monoteistická učení a obě říkají, že svět stvořil jediný Bůh. Nechci spekulovat, proč oba výše zmínění papežové i Tomáš Halík řekli to, co řekli, ale na základě poměrně jednoduchých znalosti o těchto

J. Zaorálek 5.8.2020 15:38

učeních je vidět, že to dohromady nejde. S pozdravem.

J. Vintr 4.8.2020 20:37

Měl pravdu. Říká to i první z Desatera přikázání. Jenže Islám nemá z 99% nic společného s vírou v Boha. Je to politická sekta, založená duševně nemocným člověkem, který měl snad všechny špatné vlastnosti, které člověk může mít. A podle toho vypadají pravidla jejího fungování.

P. Staronový 4.8.2020 21:22

Proč by to s ní mělo "šlehat"? Papežové jsou hlavně politici.

J. Vintr 5.8.2020 1:40

Bergolio byl zřejmě protlačen na papežský stolec místo Ratzingera, který byl zřejmě donucen předčasně odstoupit (čož je velice neobvyklé), za stejným účelem, na který je zameřena veškerá protikřesťanská propaganda - aby co nejvíc poškodil římskokatolickou církev. A daří se mu to.

J. Jurax 4.8.2020 19:22

No jo no, být já katolík, kvůli tomuto papeži se stanu bezvěrcem nebo aspoň protestantem :-)

J. Vintr 4.8.2020 20:39

Křesťanství je založeno na víře v Boha a poselství Ježíše Krista, není to víra v člověka nebo lidi, kteří se prohlašují za křesťany.

J. Jurax 4.8.2020 21:56

Aha ... takže skrzevá tu víru v boha setrváte v jednom spolku s tímhle papežem, co tomu spolku šéfuje? Co myslíte, věří v téhož boha co Vy, tedy pokud jste věřící? Věří vůbec v boha?

J. Vintr 4.8.2020 22:07

Po tom, jestli papež věří v Boha, je mi houby, to je jen jeho věc. Posuzovat křesťanství podle chování lidí, kteří se ke křesťanství hlásí, ale jako křesťané se nechovají, je projev blbosti. V učení Ježíše Krista nenajdete jediné slovo, které by nabádalo lidi k něčemu špatnému.

M. Hoblík 4.8.2020 17:24

Křesťanství je přežitek, budeme stavět mešity.

P. Manda 4.8.2020 17:38

kdo vy, Hoblící. ?

V. Kain 4.8.2020 18:08

Co jste si frantíci zaseli,tak to dneska sklízíte.Vždycky jste si zvolili za prezidenta někoho kdo se přílivu Islámu nebránil.Tak tady máte výsledek.

H. Lukešová 4.8.2020 18:16

Mešity si stavějte vy sám.