Pondělí 12. května 2025, svátek má Pankrác
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

FRANCIE: Drobné zajímavosti kolem volby presidenta

diskuse (13)

Volba presidenta ve Francii mi poskytla příležitost ukázat názorně, jak se dnes provozuje politicky korektní politika v praxi.

Začněme s francouzskou Národní frontou (Front National) a její šéfkou Marinou Le Pen. Stranu převzala po otci, který se hlavně zabýval islamskou imigrací. Přepracovala a rozšřila program, i když problém nepřípustně početné islamské imigrace v něm zůstal jedním z dvou hlavních bodů (imigrace a bezpečnost občanů). Nepřevzala některé otcovy nepříznivé "moresy", jak se u nás kdysi říkalo. Vznikla tak de facto nová strana levicového středu, která je "salonfähig", s přírůstkem dvou milionů voličů, což vzbudilo obavy u ostatních stran. Zvyk je ovšem železná košile, takže FN zůstává v očích ostatních ať už pravicových či levicových stran oficiálně extrémní pravicí, a to jak v západní Evropě tak i za velikou louží, kde toto hodnocení mechanicky převzal např. i americký komentátor Immanuel Wallerstein. Ve skutečnosti vědí ovšem všichni, jak se věci mají. Dostávají strach, že se blíží konec jejich dosavadní pohodlné politicky korektní taktiky, protože FN a její obdoby v jiných zemích jsou to, co slušná a hlavně rostoucí část normálních občanů opravdu chce. Končící president Sarkozy v jednom ze svých posledních projevů jako šéf pravicové UMP žádal voliče "extrémní" pravicové FN, aby mu dali své hlasy ve druhém kole. Po volbě ovšem prohlásil tajemník jeho strany J.F. Copé, že v nadcházejících volbách do parlamentu UMP odmítne jakoukoliv dohodu s FN, protože by to znamenalo pro UMP posun doleva (10.5.2012, Télématin, "Les 4 vérités")! Tím přiznal možná nechtěně, že FN extrémní pravicovou stranou není.

Obdobně nová extrémně levicová osobnost v socialistické straně J.L. Mélenchon, považovaný za skorokomunistu, který dokázal shromáždit na schůzích či manifestacích desítky tisíc nadšených občanů, vedl předvolební boj výhradně proti paní Le Pen. Pravicového kandidáta Sarkozyho si v podstatě nevšímal, což v jednom projevu či rozhovoru výslovně konstatoval. Voliči mu připravili nepříjemné překvapení. Dostal 11,11 procent hlasů , zatímco paní Le Pen 17,9. To ho tak rozzuřilo, že chce, vlastně bude kandidovat v nadcházejících volbách do parlamentu v jejím sociálně slabším obvodu, aby jí znemožnil dostat se do parlamentu. Je přesvědčivý lhář a mimo to se cítí ponížen porážkou od Mariny Le Pen, nemluvě už o tom, že má strach, že by část voličů, na které si dělá nárok, mohla přejít k FN. V socialistické straně ovšem z něho také radost nemají, protože by mohl jejich stranu svým radikalismem zdiskreditovat.

Závěrem ještě překlad dopisu islámského přistěhovalce holandskému deníku De Telegraaf, který platí dosti přesně pro západoevropské země,

Přistěhoval jsem se z islamské země před dvacei lety do Holandska. Mezítím ovládám holandštinu, mám holandský pas a se svým volebním právem hlasuji pro strany, které hájí zájmy přistěhovalců (allochtonů = jinde narozených).

Mohu tedy říci, že jsem teď Holanďan, nebo si to aspoň myslí některé úřady. Že je to jen maska, co si nasazuji? Protože poctivě řečeno chybějí statisíce prvků v mém charakteru, protože jsem neměl holandskou výchovu, poněvadž tu jsem mohl dostat jen od holandských rodičů. Ale je i otázka, jak mohu svým dětem dát holandskou výchovu, když jsem ji sám nedostal. Můžete mi namlouvat ledacos, pas nebo ne, ovládání řeči nebo ne, zůstávám prostě jinde narozeným přistěhovalcem a nestanu se nikdy Holanďanem.

Ali Inshallah.

(Ten podpis je spíš pseudonym, ale jinak dopis ukazuje, jak si západoevropské levicové politicky korektní strany pořizují voliče, ze kterých nikdy nebudou občané.)

Stanislav Křeček
12. 5. 2025

Demonstrativně slavíme v části republiky osvobození

Gita Zbavitelová
12. 5. 2025

Libanonské teroristické hnutí Hizballáh mělo složit zbraně.

Mawenzi
12. 5. 2025

DEN 3.

Jan Ferenc
12. 5. 2025

V Česku je přibližně 1,4 milionu chronických nevoličů.

Aston Ondřej Neff
12. 5. 2025

Jenom ANO a STAN jdou do voleb jako samostatné subjekty.

Aston Ondřej Neff
10. 5. 2025

Pamatujete na kampaň „stydím se za svého premiéra‟?

Aston Ondřej Neff
12. 5. 2025

Jenom ANO a STAN jdou do voleb jako samostatné subjekty.

Aston Ondřej Neff
9. 5. 2025

Evropa se rozdělila tak rozdělená, jak došly armády.

Chechtavej tygr
10. 5. 2025

Blondýna: „Už jsi to slyšela? Našeho kominíka srazilo auto!“

Václav Vlk st.
9. 5. 2025

Tou „černou labutí“ se staly jednotky ROA.

Lidovky.cz
12. 5. 2025

Pondělní program stockholmské skupiny B na hokejovém mistrovství světa otevřel zápas Slovenska s...

ČTK, ven Tomáš Ventura
12. 5. 2025

Předseda vlády Petr Fiala označil dopis místopředsedy Evropské komise Stéphane Séjourného, v němž...

Lidovky.cz
12. 5. 2025

V domě britského premiéra Keira Starmera, který v těchto dnech navštívil Ukrajinu, hořelo. Požár...

ČTK, Lidovky.cz
12. 5. 2025

Francouzský eurokomisař Stéphane Séjourné žádá Česko o odložení podpisu smlouvy o stavbě dvou...

Lidovky.cz, ČTK
12. 5. 2025

Teroristické hnutí Hamás předalo izraelsko-amerického rukojmího Edana Alexandera zástupcům...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz