28.9.2022 | Den české státnosti


Diskuse k článku

FRANCIE: Boj s diverzní ideologií z USA

Francie schválila zákon proti separatismu, který pod tímto „krycím“ názvem usiluje o izolaci islamistů ve francouzské společnosti. Současně se brání importu ideologie z amerických univerzit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Pribijl 26.2.2021 19:15

Souhlasím s autorem článku že Západ si pod sebou podřezává větev. Všechno to tzv. progresivní levicové šílenství po západní hemisféře nemůže dopadnout dobře a zahání lidi nejen do ekonomické nejistoty ale i do morálního marazmu. V dějinách něco podobného končilo válkou a vražděním.

J. Kalina 26.2.2021 17:25

Po 2. světové válce zvítězil komunismus ve východní Evropě celkem zákonitě neb se dostala východní Evropa do sféry vlivu SSSR. U nás v únoru 1948 možná byla nějaká volba. Možná. Ovšem je zcela jisté, že v Itálii a Francii by zvítězili komunisté a to ti místní vlastními silami. Že se neprosadili úplně je pouze zásluhou toho, že byli v jiní sféře vlivu, tedy USA, které se do toho namontovaly.. Rozhodla geopolitika dvou velmocí a to, že když měli v SSSR jednu ideologii, logicky USA prosazovali jinou, zvláště když se jim vyplatila během 2.SV. Jak to tak vypadá, došlo k přepólování, z hlediska našeho vzhlížení a dřívějšímu směru emigrace se zdá, že Francie i USA jdou do háje se starými pořádky a nové těžce doplatí.

J. Brunner 26.2.2021 16:09

R^R^R^

L. Beneš 26.2.2021 14:03

Po přečtení jsem si vzpomněl, že se mi před lety dostal do ruky za protektorátu vydávaný časopis Výběr, kde byl otištěn protibolševický článek Komunista u Golučavů. Na ostrově kdesi v oceánu začali vypovídat obyvatele nesprávných nekomunistických názorů do jedné odloučené lokality, kterou poté oddělili plotem. Tam postupně přibývali noví a noví nekonformní lidé a plot byl postupně posouván. Nakonec za plotem ohrazujícím většinu plochy ostrova žila absolutní většina lidí, zatímco na té "správné" straně plotu jich zůstalo pomálu. Obávám se, že to je osudem Francie, byť na rozdíl od příběhu na té "správné" straně bude těmi osobami s plnovousy a v džalabijích přeplněno.

P. Nemec 26.2.2021 12:44

docela směšný je s tím bojem proti rouškám autor článku...očkovaný může virus i nadále vylučovat, takže za toto Biden R^

I. Polák 26.2.2021 14:07

To, že očkovaný může virus vylučovat se podle novějších studií jeví býti přinejmenším pochybné. A hlavně, když bude proočkovná dostatečná část populace, tak nebude co vylučovat!

Ale míchat boj proti rouškám s BLM a islamismem je směšné. Jediné čím zasáhly levicové ideologie do boje s koronavirem je, že zpochybňují jakákoliv fakta bez ohledu na jejich podložení vědeckými důkazy. Snažím se to nějak zestručnit - hlavně naučili lidi lhát a věřit jakýmkoliv výmyslům.

J. Hála 26.2.2021 11:37

Já zastávám názor, že islamismus neexistuje. Stále se snažíme problém zakrývat, či ho nazývat jinými, pro někoho snad hezčími jmény, abychom se nedejbože nedotkli pravdu, tzn. že Islám je primitivní fundamentalistické agresivní zaostalé náboženství, které de facto vyhlásilo válku všem, kdo v něm nevěří.

Proto nevěřím v úspěch francouzského zákona, protože se snaží bojovat s něčím, co reálně neexistuje ("islamismus").

K. Křivan 26.2.2021 14:19

Islamismus je islam v praxi.

J. Jurax 26.2.2021 18:55

No, doufejme, že když Francouzi zjistí, že boj s islamismem se míjí účinkem, dojde jim, že je třeba bojovat s islámem.

Protože jak správně dí pan Křivan, islamismus je islám v praxi.

M. Grundmann 26.2.2021 11:23

Tato analýza není podle mě správná. Francie je dlouhodobě daleko levicovější než i dnešní USA. Je to snad jediná země na světě, kde mají trockisté reálně vlivnou politickou stranu. Mimochodem, trockisté měli v období 1997 - 2002 dokonce předsedu vlády Lionela Jospena, který nastartoval tvrdý progresivistický kurs ( Jospen byl trockista, kterého trockisti poslali do socialistické strany, aby ji ovládl, a to se mu podařilo ).

Spíš bych řekl, že francouzská vládnoucí radikální levice kritizuje své nejradikálnější levicové stoupence.

H. Hoho 26.2.2021 14:45

Jospin (žádný Jospen neexistoval) trockista? Jospin byl trockista v 18 letech podobně jako byl papež Benedikt v 16 nacista. Takže premiér Jospin = trockista a papež Benedikt = nacista. Spadl jste z višně, vážený pane. Jospin se nedostal do finále prezidentských voleb právě proto, že vedle jeho kandidatury bylo pět jiných levicových kandidátů, kteří ho měli za příliš "pravicového" – jinými slovy za představitele sociální demokracie – kterým reálně byl. A Macron je podle vás "vládnoucí radikální levice"?? Nespadl jste z višně, vážený pane, spadl jste z Ajfelovky. Macron vyhrál volby jako centrista a dneska je jednoznačně "pravý střed". Hlásáte tu jednu kravinu za druhou, hotový višňový sad.

M. Grundmann 26.2.2021 15:16

Jospin žil v mládí v demokratické zemi a členství v žádné politické organizaci nebylo povinné. Benedikt žil v nacistickém Německu a neměl žádnou rozumnou volbu. Podobnou úvahou byste dospěl k závěru, že téměř všichni Češi byli komunisti, protože byli v SSM. Ve skutečnosti byli v SSM pouze kvůli tomu, aby neměli problémy.

U Jospina tomu bylo zcela jinak, nikdo ho k trockistům násilím nenutil, šel tam z přesvědčení. V době své vlády Jospin zásadně změnil politický systém ve Francii, prosadil změnu ústavy vedoucí ke zrušení rovnosti všech občanů a zavedení povinných kvót v celé společnosti. Francie je od té doby jednou z mála zemí, kde jsou povinné kvóty na téměř všech volebních listinách a tyto kvóty se teď prosazují do všech oblastí, kam jenom stát nějakou formou může zasáhnout. Francie je jednou z nejlevicovějších zemí na světě, je daleko před USA. Francouzské úřady dokonce změnily gramatická pravidla francouzského jazyka a prosazují i rozsáhlou změnu pravopisu. Tento nový pravopis je používán zejména v státních školských zařízeních a není zatím povinný pouze kvůli obrovskému odporu části obyvatelstva.

Kdyby Macron kandidoval v České republice, byl by svými názory levicovější než naši Piráti. Ani Piráti nejdou ve své levicovosti tak daleko, aby dnes v době koronavirové krize doma řešili hlavně očkování Afričanů proti koronaviru. Pravý střed ve Francii je krajní levice u nás.

J. Jurax 26.2.2021 19:01

Ano.

A byvší nejvyšší eurokomisař Barroso byl dokonce v mládí předsedou maoistické komunistické strany. Dobrovolně.

F. Navrátil 26.2.2021 10:02

Abychom pochopili americkou schizofrenii, kde na jedné straně bují cancel culture a na straně druhé dobývání zisku pomocí mimoekonomického (válečnického) donucování, musíme se vrátit do doby vzniku USA. Stát vznikl spojením náboženských puritánských sektářů a dobrodruhů, kteří se v cestě za ziskem nezastavili před ničím. Obojí se spojilo, a tak puritánům připadalo normální, že třeba financovali pirátské lodě a inkasovali zisk získaný vražděním a loupením.

J. Pokoutný 26.2.2021 15:56

Právě jste, tedy až na ty puritány, popsal vznik jakéhokoli státu, včetně postupu Slovanů na západ a jih v 6.stol. a založení českého přemyslovského státu ve století osmém. ;-D

V. Novák 26.2.2021 9:56

Hmmm, "souhlas státu pro výkon duchovního povolání" - tedy ne že bych nesouhlasil, ale nepřipomíná to socialistický povinný "státní souhlas" pro kněží?

K. Nový 26.2.2021 11:01

Paradox, že?

J. Nový 26.2.2021 11:07

Jen nepamatuji, že by se křesťanští kněží snažili podněcovat lidi k nenávisti k nevěřícím nebo jinověrcům nebo by své ovečky podněcovali k teroristickým činům.

Ale možná se takoví našli. Máte nějaký odkaz?

V. Novák 26.2.2021 14:23

O tom tady někdo psal?

J. Nevrkla 26.2.2021 7:05

Když jsem včera viděl udychane hráče Slavie, jak musí po utkání mluvit s respirátorem, tak se mi z té tragikomedie už chtělo zvracet.

K. Nový 26.2.2021 11:01

A u lékařů a sester Vám vadí také, nebo tam je to zcela normální protože si své povolání vybrali (ovšem hráči Slávie si to vybrali také a pokud se jim to nelíbí, můžou dělat třeba strážce majáku) ?

L. Beneš 26.2.2021 14:06

Vzhledem k rozdílu ve výši příjmu fotbalisty a zdravotní sestry je vaše úvaha nemístná, ba dokonce scestná.

J. Nevrkla 26.2.2021 14:44

To není dobré srovnání. Fotbalisti běhají na pokraji vyčerpání po hřišti, evidentně nikoliv nemocní, pak dávají rozhovor bez dalších přítomných a musí s rouškou. Považuji to za komické divadlo pro slaboduche, normální lidi o nemohou brát vážně.

M. Hanko 26.2.2021 6:41

Já jen upřesním, že Cancel culture znamená snahu o de-facto společenské zničení člověka, který někde šlápl vedle nesprávným názorem či postojem. Řekla Rowlingová, že menstruují ženy? Je třeba tlačit na vydavatelství, aby netiskly její knihy, na čtenáře, aby je nečetli, je potřeba nekupovat předměty s motivy z jejích knih - TOHLE je cancel culture.

Z. Lapil 26.2.2021 9:17

Všimněte si: i když píšete proti, stejně to formulujete "šlápl vedle", jakoby co já vím použití slova černoch v souvislosti s Křovákem bylo šlápnutím vedle.

J. Nový 26.2.2021 11:09

Věřím, že to "šlápl vedle" je myšleno z hlediska progresivních neomarxistů, kteří se nám najednou začali rojit jak v USA, tak v západní Evropě a získávají čím dál větší moc. Bohužel :-(

Z. Lapil 26.2.2021 12:48

Já VÍM, že je to myšleno z hlediska (řekněme) progresivních marxistů, ale upozorňuju, že právě to je zrádné převzetí rétoriky. Najednou se nebavíme o tom, zda je správné nazývat černocha černochem (legitimní debata), ale o tom, zda "my" máme morální právo nazývat černocha černochem.

Z. Lapil 26.2.2021 9:20

P.S. Nereju do vás osobně, upozorňuju na obecný posun myšlení. Já bych to nejspíš řekl taky.

J. Hajský 26.2.2021 11:26

Dovolím si ocitovat váš názor, co je Cancel culture: "Znamená snahu o de-facto společenské zničení člověka, který někde šlápl vedle nesprávným názorem či postojem."

Nedefinoval jste pojem "šlápnutí vedle" a "nesprávný názor či postoj". Podle mne se dá šlápnout vedle a mít nesprávný názor či postoj jen provedením něčeho, co se příčí (vzletně řečeno) vyššímu principu mravnímu.

Nešlápla vedle Rowlingová, ale ti co ji začali diskriminovat. Nešlápl vedle Václav Havel když kritizovat komunistický režim a byl za perzekuován. Nešlápli vedle všichni ti, kteří tvrdí, že na všech, nejen černých životech záleží a jsou proto vyhazováni z univerzit a z práce.

Vedle šlapou a nesprávný názor či postoj mají ti, kdo podporují Cancel culture, ničení soch a památky význačných osobností dějin, a označují všechny bělochy za rasisty .

R. Langer 26.2.2021 6:02

Ve Francii už je pozdě. Tam už žádné "protiseparatistické" zákony nepomohou. A pokud budou použity, tak to bude přesně v opačném duchu, než bylo prezentováno, jak je už ve Francii historicky zvykem. :-P