Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

FINSKO: Volby jako výraz nálad v Evropě

Obrovské zisky euroskeptických Pravých Finů přivedly evropský tisk k velmi tvrdým komentářům. Třeba italská la Repubblica píše, že krajní pravice ze severských zemí vyhlašuje jihu Evropy bleskovou válku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Šejnoha

20. 4. 2011 20:23
kritika je férová ve všech směrech

Kritika předlužených zemí je férová ve  všech směrech.

1.  Na  půjčování předluženým zemím žádný stát nevydělá. Kdyby  existovala naděje  , že tyto "výhodné" půjčky budou vráceny, tak bye  se do tohoto byznysu pustili banky. Jestliže   jdo banky od  toho, tak je  bankrot nevyhnutelný.

2. Argument, že ve  Španělsku  a Irsku způsobil  zadlužení soukromý sektor také neobstojí - kdyby  byly vlády a  parlamenty  zopdovědné, tak by  dluhy soukromých neživotaschopných podniků nesanovaly.  

Osobně  se  divím, že  daňoví poplatníci, kteří mají financovat  mejdan předlužených zemí,  drželi hubu a  krok tak dlouho ! 

0 0
možnosti
MP

M. Prokop

20. 4. 2011 18:24
Já jsem jenom zvědavý

jaké euroskeptiky budeme volit zde. O Bobo ani o tu její Solidaritu bych  si neopřel kolo a SSO jeví značnou neschopnost. Vše ostatní je víceméně probruselní. ODS si Topolánkem a Vondrou těžce nasrala na hlavu.

0 0
možnosti

D. Švik

20. 4. 2011 14:00
ČT veřejnoprávní hnůj

Opět mě ze židle zvedla ČT která finské volby komentovala: třetí skončila populistická strana Praví Finové. Kdo do prde.e dal těm vyžírkům z ČT právo nálepkovat nějakou stranu ve Finsku? Na to si udělám názor sám. Od veřejnoprávního média očekávám zprávu- třetí skončili Praví Finové, kteří mají takový program. Stop, tečka. A od téhlete vlády, která se prohlašovala za konzervativní, jsem očekával zrušení toho veřejnoprávního hnoje

0 0
možnosti
JD

J. Dobrý

20. 4. 2011 14:22
Re: ČT veřejnoprávní hnůj

nalepkovani ma u nas dlouhou strategii, pamatujete na zpravy pred r. 1989? Kazda zprava ze zapadu mela povinne nalepku co si o ni mame myslet. Napriklad se mluvilo o cviceni  "imperialistickych" armad NATO atd.

0 0
možnosti
FR

F. Ryzý

20. 4. 2011 11:10
A jaký je v tom rozdíl

jestli peníze daňových poplatníků jdou na záchranu hýřící vlády v Řecku nebo na záchranu velkých bankovních domů ? To druhé je ještě horší. Navíc moc nerozumím tomu, proč by zadlužení soukromého sektoru mělo vést k vysoce deficitnímu státnímu rozpočtu a potažmo státnímu bankrotu.

0 0
možnosti

D. Švik

20. 4. 2011 13:42
Re: A jaký je v tom rozdíl

Žádný. Celý článek je úplný blábol. Výsledek finských voleb je /po Nizozemsku/ jasný další signál- pracující evropan ze severu už nemá chuť dále dotovat lenochy na jihu.

0 0
možnosti
FE

F. Eliáš

20. 4. 2011 11:08
Nechápu zděšení EU

U nás  také nevnímáme unii nijak kladně. Je to normální lidský postoj, vyvolaný reakcí na kroky politiklů z EU

0 0
možnosti
AR

A. Reček

20. 4. 2011 9:35
Občané nechtějí přispívat na bankéře.

Proto ve volbách dávají hlasy těm politikům, kteří jsou nespokojení s chováním vedení EU k původcům finančních krizí.  Proč představitelé EU jsou povolní k bankrotářskému hospodaření finančních oligarchů?  Proč by měly státy je zachraňovat, vždyť oni se stali lichváři na úkor občanů. Proto nemá cenu zachraňovat zbankrotované banky.  Od nich stát by peníze nazpět stejně nedostal.

0 0
možnosti
PS

P. Sulc

20. 4. 2011 2:29
Kdybyc veril na pambicka,

tak bych se modlil, dokonce i v kostele, aby to tem Finum vyslo. Je to a vzdy byl, statecny narod, ktery na rozdil od jinych, do sebe zahledenych, se nebal bojovat s presilou a kde se lide neboji rici sve mineni. Jen bych rad vedel, jak to ze o tak dulezitych vecech rozhoduje parlament. Jinde to jsou vlady. Asi se Finove pri vztupu do Unie ci podepsani Lisabonky nenechali jen tak tahat za nohu. Jestlipak tam nadavali presidentu jako ti bajecni Cechackove Klausovy ?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz