18.8.2022 | Svátek má Helena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hák 4.7.2022 12:24

Ono je především potřeba se zamyslet nad tím, že příčinou nemusí být nějaké "mýty" a "okouzlení populismem", ale zda náhodou představitelé "liberální demokracie" nedělají něco špatně. A nemyslím tím, zda vedou dost intenzívní propagandu nebo zda dostatečně vyhrožují odpůrcům.

Pokud budu sám sobě tvrdit, že dělám všechno dobře, jenom se špatně prezentuji, je to úplně totéž, jako když tvrdím, že dělám všechno dobře, jen voliči jsou blbí. Pořád je tam ta nulová sebereflexe.

J. Plzák 4.7.2022 10:55

Zcela pochopitelné: "ale jejich pokračující okouzlení silnými vůdci je potvrzením, že poselství liberální demokracie o rovnosti a právním státu nakonec ztratí smysl, pokud voličům nepřinese také ekonomickou prosperitu."

To mohou naši "politologové" překrucovat jak chtějí a přesto to platí.

F. Navrátil 4.7.2022 10:28

Různí politici mají různé volební taktiky. Marcos zřejmě vsadil na sliby prokládané rodinným videem. Na českých sociálních sítích zase koluje video z Litomyšle, kde vidíme rozesmátého premiéra Fialu s manželkou nad mísou kaviárových chlebíčků. Zřejmě doprovod k jeho státnickému projevu k národu, že se všichni musíme uskromnit.

P. Kubáč 4.7.2022 9:32

I v česku kolují Internetem obrázky jak Husák stříhá pásku před panelákem Praha - Jižní město - a jak dneska byt ve stejné - Havlem posmívané "králíkárně" stojí 8 miliónů.

Je to taky revizionismus a dezinformace ?

J. Nevrkla 4.7.2022 7:11

Ano, poselství takzvané liberální demokracie smysl ztrácí a je to dobře, protože nás rychle vede do pekel.

M. Džmuráň 4.7.2022 6:45

Skoro bych souhlasil, až na tou, že liberální demokracie není liberální a už vůbec ne demokracie.

K. Machala 4.7.2022 2:35

Autoritářství je špatně, možná někde vyhrává proto, že progresivismus je taky špatně, taky používá násilí a cenzuru a to, co si z neznámých příčin i dnes říká liberální demokracie, není ani liberální, a demokracie jen se zamhouřením jednoho oka, právní stát však s džunglí milionu předpisú zcela jistě není a kreativní vykladači ho ještě dobíjejí. Právě toto pomáhá autoritářům, bohužel. Je třeba se vrátit ke svobodě a demokracii a srozumitelnému právu.