7.8.2020 | Svátek má Lada


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Podracký 6.7.2020 19:53

Ono to v Bělorusku asi nebude procházka růžovým sadem pro opoziční politiky, kteří touží po moci. Je otázkou jakým sadem je procházka obyčejného občana. Byla diktatura opravdu osvícená a přinesla pokrok jak se to stalo s diktaturami v někdejší Jižní Koreji, Thajwanu, Singauru a pod,. nebo to byla totalitní a bezduchá diktatura sledující jen sebeudržení. Na tuto otázku bychom potřebovali pravdivou odpověď.

D. Stirsky 6.7.2020 16:50

Zweig ve “Svědomí proti násilí” píše, že diktátoři se neuspokojí s obyčejným vítězstvím (např. 52 %), ale požadují oněch 99,97 %.

F. Grossmann 6.7.2020 11:25

Pane Vlčku souhlas. Jít do hospody a tam se bavit o volbách v Bělorusku, to je síla. To musela být sestava.

J. Vlček 6.7.2020 11:43

To si zrovna myslím, pane Grossmanne.

Docela si v té sešlosti dovedu živě představit revolucionáře Uhla se Šabatovou, a jim podobné experty na mezinárodní politiku. ;-)

S. Kalužík 7.7.2020 0:11

Myslím, že jste tu společnost popsal velmi výstižně :)

Z. Lapil 6.7.2020 10:57

Říká se, že v novinách "dobrá zpráva není zpráva". Z vašeho líčení mi ale plyne, že v Bělorusku není nic nového. Jestli dobrá zpráva není zpráva, pak ze žádné zprávy zprávu neudělá ani žurnalistický gigant.

Čistě mezi námi - proč, probůh, se poslední dobou polovina fejetonů, odehrává v "hospůdce"? To je snad ještě horší slovo než čecháčkovství, to je aspoň - (c) B. Kuras - "skvostně urážlivé".

J. Vlček 6.7.2020 9:24

Paní Šustrová, není nad posezení v hospodě při dobré náladě a pobavení. Zvláště, když se vybere vhodné téma zábavy. Mezi partou vašich hospodských přátel bych si připadal spíš jako mezi spiklenci, kujícími pikle proti státnímu zřízení ve státě, nemající s naší zemi nic společného. Vyjádřeno jinak, "vaše starosti na moji hlavu".

Co nám to dalo práce a snažení, abychom se vymanili z komunistické nadvlávy a z východního područí, abychom vzápětí strčili hlavu do chomoutu západního, který nejen pro nás, ale pro celou evropskou populaci, představuje z mnoha hledisek daleko větší nebezpečí a rizika, než jaká jsme si dovedli dosud představit.

Jaká škoda, že vaše "mozkové kapacity" nevyužíváte k řešení současných hlubokých problémů, do nichž se Evropa dostala, zásluhou nezodpovědnosti a neschopnosti svých vedoucích představitelů, ale zajímáte se o dění, které trápí málokoho z nás.

Bylo by od vás ohleduplné a laskavé, kdybyste si své zájmy a problémy, které kromě vás zajímají jedince z okruhu permanentních revolucionářů jako jste vy, nadále řešili mezi sebou při hospodské zábavě, když už se jinak zabavit neumíte, a neotravovali s nimi veřejnost, již zajímají zcela jiné otázky současného dění. !![>-]!!

I. Pávek 6.7.2020 19:59

Napsal jste to výtečně pane Vlčku. Mě zatla už ta první věta a dál už jsem nečetl. Jestli jste to přečetl celé, je to od vás hrdinství.