19.1.2022 | Svátek má Doubravka


FEJETON: Toulky po světě s dětmi

9.1.2015

Zkušenost, kterou jim nikdy nikdo nevezme

Grand Canyon

Celý život s manželem slýcháme: „Kam pořád ty děti taháte?! Vždyť nejlíp jim musí být na chatě u rybníka!“ Ano, na hrázi u našeho lesního jezírka za chalupou je opravdu krásně. Kdykoliv jsem si tam v létě lehla do trávy, slyšela šum stromů z lesa a smích cachtajících se dětí ve vodě, bylo to mé nejmilejší místo pod sluncem. A přece jsme odtud tak rádi utíkali, abychom se podívali po naší zemi i do nejrůznějších koutů v zahraničí.

Za cestování utratíme skoro všechny své peníze, protože stejně tak to dělali i mí rodiče.

Vzhledem k tomu, že za komunistů se moc daleko nesmělo, obráželi jsme republiku. A také jsme jezdili k moři do Bulharska a nejraději do Jugošky.

Jugoška 1966

A snili jsme o dálavách, které viděl můj stoletý dědeček Jaromír, co jako legionář či později za první republiky jako ministerský rada objel svět. Od Japonska přes Singapur po Ameriku. Poslouchala jsem vždycky s otevřenou pusou vyprávění o jeho dobrodružstvích a jezdila prstem po mapě v jeho stopách. A strašně jsem toužila podívat se do zemí, které byly díky železné oponě vzdálené a nedostupné. Podobně jako dnes let raketou na Měsíc...

Salvadorské sopky

Berlínská zeď spadla a ta doba je naštěstí pryč. A tak mohu ukazovat daleké kraje svým dětem. Dopřávám jim poznání, jak krásný je svět a že my Češi nejsme v naší malé kotlině jeho pupkem. Myslím si totiž, že když mají rodiče odvahu vyrazit s dětmi na cesty, sice musejí překonat nejrůznější složitosti a nepohodlí, ale dávají svým ratolestem bohatství, které jim nikdy nikdo nevezme.

Římské Coloseum

Forum Romanum

Převzato z blogu autorky s jejím souhlasemMaminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.