21.10.2021 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

FEJETON: Připomínky minulosti

Ve čtvrtek 28. ledna bylo Juriji Dmitrijevovi šedesát pět let. Zda a jak je oslavil, samozřejmě nevím, Dmitrijev totiž sedí ve vězení – byl odsouzen k třinácti letům za údajné sexuální obtěžování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 2.2.2021 0:22

P. Šustrová , položte si otázku , a nechte si výsledek pro sebe ,,souhlasil by V. Havel s Bruselským liberalismem , Brexitem , a cenzůrou na netu?EU[>-]

P. Nemec 1.2.2021 18:42

13 let za údajné sexuální obtěžování? Co mi to jen připomíná...Assange byl ve Švédsku obviněn ze sexuálního násilí vůči dvěma bývalým spolupracovnicím WikiLeaks. Na první měl vyvíjet nátlak, kterým si chtěl vynutit sex, druhou měl znásilnit ve spánku. Whistleblower veškerá obvinění odmítá. Tvrdí, že jsou vykonstruovaná a mají posloužit k tomu, aby ho mohli Švédi vydat do Spojených států. Americká justice chce Assange soudit za vyzrazení vojenského tajemství, přesněji zveřejnění nahrávek a dokumentů z válek v Iráku a Afghánistánu. Za to by Australanovi v USA hrozil až trest smrti.

J. Lancik 1.2.2021 20:26

Vojenske tajemstvi vyzradil Bradley Manning ktery je predal Assangemu. Bradley, vlastne uz Chelsea za to dostal 30 let vezeni. Obama ho po sesti letech omilostnil a jeste mu stat zaplatil za operaci zmeny pohlavi. Jako vojak ma zdravotni pojiste hrazene statem.

Kdyby Assange byl skutecne nevinen dostavil by se k soudu do Svedska. Obavy z vydani do USA a z trestu smrti jsou jen vymluva. Svedsko nikdy do USA nevydavalo, tedy z politickych obvineni. V dobe vietnamske valky, ve Svedsku pozadalo o asyl tisice americkych "draft dodgers", do USA nebyl ze zbehu vydan ani jediny. Jestli ty dve Svedky lhaly nevim, ale je mozne, ze Assange posedly slavou , aspon mezi levicaky si dovolil trochu moc.

P. Milan 1.2.2021 20:51

Švédsko má zelenorudou vládu. Co vás na výsledku udivuje?

P. Milan 1.2.2021 18:19

Rusko/SSSR/Rusko čím dál, tím stejné.

A. Burian 1.2.2021 16:15

Pěkný článek. Jen moc nechápu, proč Petruška klade vedle sebe dvě nesourodé věci - na jedné straně mnoho spravedlivých Poláků, občanů státu, který tak dlouho chtěl společně s Hitlerem vlítnout na SSSR, až si je Hitler vzal po svém pod křídlo - na straně druhé údajně nespravedlivě odsouzeného údajného objevovatele údajných Stalinových obětí.

Přece logicky k spravedlivým Polákům patří spravedlivý SSSR, který nejenže zachránil všechny sovětské židy, ale osvobodil od Hitlera i ty Poláky.

A logicky k objevovatelům obětí sovětského režimu patří objevovatelé obětí fašistického režimu Pilsudského Polska. Ale možná je pravda, že trend je prostě takový, že objevovatelé obětí Pilsudského režimu nejsou dneska v módě, takže člověk by si mohl myslet, že to Pilsudského Polsko bylo takřka masarykovskou demokracií.

P. Milan 1.2.2021 18:23

Pro vaši informaci, Polsko mělo s Německem smlouvu o neútočení a stejnou mělo se SSSR (tolik k vašemu "občanů státu, který tak dlouho chtěl společně s Hitlerem vlítnout na SSSR"). Obě smlouvy se socialistickými (národně i mezinárodně) státy mu byly k hoνnu, jak už to tak s Rusáky a občas i Němci bývá.

Pokud to tedy nevíte, existuje i možnost, že víte, ale nehodí se vám to do propagandy, podobně jako ty další lži.

J. Kanioková 1.2.2021 20:32

R^R^R^

J. Kanioková 1.2.2021 20:30

Blbost !!!

M. Šejna 1.2.2021 11:06

Posledních pár dnů sledujeme s manželkou na NETFLIXu americký seriál "útěk z vězení".

Ten seriál je sice fikce, ale ukazuje na to, jak lze kdekoli udělat z neviného člověka zločince, pokud se mocenská elita rozhodne někoho nepohodlného zlikvidovat.

Takže Rusové v tom nejedou sami. Ani bych se nedivil, kdyby FBI s ruskými tajnými službami spolupracovali na metodách likvidování politicky nepohodlných.

Š. Hašek 1.2.2021 11:45

Jo, jo.

Včera mě záblo. Prsty. Ten mráz přišel taky z Ruska.

H. Rybnická 1.2.2021 10:45

Paní Šustrová vynikající čtení, nenechte se těmi hloupými komentáři rozhodit. Kdo nemá co říci (si o sobě myslí že) ví všechno nejlépe.

J. Hajský 1.2.2021 10:11

Je v té knize „Spravedliví. Jak Poláci zachraňovali Židy před holokaustem“ také zmínka o Jedwabném?

P. Jánský 1.2.2021 8:51

zajímalo by mě proč paní Šustrová která v letech 1990-92 dělala náměstkyni ministra vnitra nesepsala seznam pracovníků StB..

Š. Hašek 1.2.2021 11:43

Mě také.

Paní Šustrová je posedlá Ruskem. Kdyby jí to samotné nepřipadalo hloupoučké, bude psát ještě dnes CCCP.

J. Lancik 1.2.2021 16:17

Mozna ano, jestli je to skutecne posedlost Ruskem, tak tuto vlastnost sdilite. Posedlost pani Sustrove, stejne tak jako Vase, neni jedineho clanku Rusko kritizujiciho, aby jste se Ruska nezastal. Pani Petruska pise o konkretni veci, Vy se k tomu co napsala nevyjadrujete vubec, jen trolujete o nicem.

Š. Hašek 1.2.2021 17:22

Připadá mi přiblblé, že 10 z 10 furt šijí do Ruska. Život mě naučil, že to takhle není. Obecně.

Nevadí mi, že nechápete. A chtěl byste být vždycky tím jedenáctým, který Rusku zasolí. I kdybyste měl s kaviárem/Puškinem ihned vytáhnout Stalina/Brežněva.

Zažil jste Brežněva? Zažil jste CCCP? Viděl jste někdy širou Rus naživo, bez Čedoku??? Víte něco o Rusku, nikoliv od Gazdíka?

Zkráceno.

J. Lancik 1.2.2021 20:00

Jestli ja nechapu, pak Vy nechapete vubec nic. vubec jsem se nezminil o Rusku a pani Sustrova pise o p. Dimitrijevovi a Polacich kteri zachranovali Zidy pred Nacisty. K tomu nemate vubec nic a tomu rikam trolleni. Jen mate pohotovost, kdyz se o Rusku nekdo zmini negativne. Jestli jsem dost stary abych to chapal?

Kdyz Rusi prepadli v r. 1956 Madarsko bylo me trinact let. V Budepesti skupina kluku stejne starych jako ja znicila 11 tanku ruskych vetrelcu a v r. 1968, kdyz me jezdili ruske tanky pod oknem me bylo uz petadvacet a malovali jsme s kamarady na ty tanky hakenkrojc. Zato tem osmi statecnym z Rudeho Namesti patri muj obdiv a ucta. Petruska se s nekterymi zna osobne, s Gorbanevskou, P. Litvinovem. Veril jsem, ze kdyz prisel Gorby, ze se uz nikdy nic takoveho nestane.

Putinovi uverim, az navrati Finsku uzemi uloupena v agresivni valce v zime 1939-40. Ano Rusko neni CCCP, ale ten ktery si ponecha ukradene, je stejny zlocinec jako zlodej sam!

H. Rybnická 1.2.2021 16:20

Zajímalo by mne proč jste se nezmínil o tom, že paní Šustrová byla za totality pronásledována a dokonce pokud vím i ve vězení? A kde jste byl v tu doby Vy? Bylo by zajímavé vědět.

Š. Hašek 1.2.2021 17:31

Hodně mě mrzí, že jsem za normalizace nebyl hrdým televizním disidentem - někým jako soudruh Svěrák. Byl jsem šedou myší společnosti, ovšem bez stranické knížky. Doživotní stigma, že?

Kde jste byla Vy, když Václav Havel pozorně naslouchal (na Hrádečku) komoušům, kteří tolikrát převlékli kabáty, že to i na Husáka bylo moc? Komouši Uhl se Šiklovou ječeli na husákovce, že by udělali lepší socialismus! Špatný vtip!

Zkráceno.