2.10.2022 | Svátek má Olívie, Oliver


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Adámek 16.8.2022 13:50

Podle mého názoru patří obraty typu "tys to nebyl, ty taky ne, tak to musel být Duch svatý" k běžné lidské mluvě a hledat za tím záměrné urážení křesťanství mi přijde malinko paranoidní. U pana Stejskala překvapivě.

L. Zídek 15.8.2022 16:41

Oslavuje se nejen v Iránu, ale pocelém světě ! Je politikům Západu nic nedochází...

H. Rybnická 15.8.2022 14:09

Ještě kdyby se tak někdo našel, kdo vysvětlí rozdíl mezi útokem na pana Rushdieho ze strany iránských radikálů a útokem na pana Navalného (letadlo 2020) ze strany ruských ideologů.

M. Vaněk 15.8.2022 16:38

Terorista jako terorista - stejní kriminálníci, kteří patří za mříže. Co na tom nechápete? ;-D

H. Rybnická 15.8.2022 17:16

Předně Vás.

M. Vaněk 15.8.2022 21:01

Tak tedy pomalu: islámští teroristé jsou zločinci, kteří patří do kriminálu - bez debaty. Navalnyj je žid, který se podílel za vlády opilce jelcina a žida gorbačeva na rozkrádání Ruska, tedy zločinec a patří do kriminálu - bez debaty. Čemu nerozumíte?

H. Lukešová 15.8.2022 21:04

Navalnyj je Rus, ne Žid, účastnil se i antisemitských slezin, a ani Gorbačov Žid nebyl. Vy vidíte Židy, tam kde nejsou.

M. Vaněk 16.8.2022 19:50

Ale kdepak, milostivá. není žádným tajemstvím, že židé mají dvě i tři totožnosti: židovské jméno, občanské jméno (gojimské, pro lepší krytí) a pokud pracuje na tajných projektech Mosadu v cizích vládách jako třeba v ČR ve prospěch Izraele, má i změněnu i celou osobnost. Pak lze velmi těžko dohledat skutečné předky každého; dokonce bych se nedivil, kdyby byl i pjotr fialenskyj žid, a Vyjevená surikata a vykuleným lajnařem také... ;-D

H. Lukešová 16.8.2022 20:28

Fiala je jihomoravský pokřtěný katolík, chodí do kostela, ne do synagogy, a Pekarová-Adamová také židovského původu není. Říkáte, že dělíte Židy na ty dobré a ty špatné.

Ale o Židech, milý pane, píšete jenom samé hrozné věci a navíc jste pro-muslimský a pro-arabský. Nečetla jsem od vás jediný příznivý příspěvek o Židech.

M. Vaněk 16.8.2022 20:41

To byste se divila, kolik židů chodí do kostela, a předstírají víru v Ježíše Krista, stejné je to i islámem atd. Jen na japonských ostrovech ostrouhali, neboť Japoncům je jasné, co je to ve skutečnosti zač. nepíši o "hrozných" židech, ale jejich skutcích - a jelikož se tyto dotýkají všech, je přirozené, že nejprve musíme odhalit pravdu (problém) a pak na jeho základě zvolit vhodné řešení. A protože židé stojí za všemi válkami a nepokoji, je jasné, kde je ten problém. Bohužel jsou vedoucí silou skoro na celém světě (už jim chybí jen klíčové Rusko, které se snaží dobýt staletí), takže porblém se týká nás všech; dobří lidé jsou všude a ve všech skupinách, ale stále platí, že každá se posuzuje podle většiny, a jejich činů. Stále se tu omílá tzv. židovká "traumata" ajko byly např. pogromy, ale už se nikde nedočtete, že ty pogromy nastaly v okamžiku, kdy židé odírali lidi nesplatitelnými půjčkami (odtud pojem "nekřesťanský" úrok) takovým způsobem, že zabírali celé vesnice i regiony. Ostaně Rotschildové byl itaké židi, a zbohatli díky lži o anglo-francouzké válce, díky které si koupuili Británii i s trůnem (od té doby ještě USA a další země, včetně ČR - U BRITSKÉHO SOUDU JE ČR VEDENA JAKO ESROČKO). Takže toliko málo informací, která jsou vám utajeny.

H. Lukešová 16.8.2022 20:57

Tak to je antisemitský blud, Židé rozhodně nestojí za všemi válkami, to je naprostý nesmysl a také není pravdou, že by Židé někoho odírali, to je také antisemitská lež.

Japonci na svých ostrovech zakázali islám, o tom zajisté nevíte a s Izraelem ma Japonsko velmi dobré a korektní vztahy. Holt jak jste psal, jste čtenář Protokolů sionských mudrců, antisemitského braku..

A ospravedlňování pogromů a vraždění Židů je také doopravdy špatné.

M. Vaněk 16.8.2022 21:56

Ale to není ospravedlňování čehokoliv, ale popis příčin a následků... Jinak si dohledejte , kdo jsou skuteční vlastníci bank, hedgedových fondů, kdo stojí za OSN, MMF atd..., kdo je žába na prameni...

H. Lukešová 16.8.2022 22:02

OSN je ve vlivu bohatých muslimských ropných států. Pro-muslimská lobby způsobuje šikanu Izraele na půdě OSN, která je celá k ničemu a měla by se rozpustit.

M. Vaněk 16.8.2022 22:40

Stále to nechápete - svět neovádají náboženství, byť je zastoupení nepoměrné. Svět ovládají bohatí a mocní, a jim je jedno, jaké jsou víry - bohatí židé se bratříčkují s bohatými muslimy, ti s bohatými křesťany a ti zase bohatými bezvěrci atd. - jediný skutečný boj panuje mezi námi všemi ostatními, protože platilo a stále platí Rozděl a Panuj. To je pravá podstata světa - světa otroků a Pánů; nenepadlo vás, proč třeba fotbalisté nebo zpěváci jsou bohatí? No prostě proto, že představují štít, za kterým jsou mocní schovaní - chléb a hry. OSN, MMF nebo třeba UNICEF, stejně jako OH, média nebo třeba rozpoutávání válek - to vše je jen iluze, kterou nám předkládají, abychom nemysleli, abychom se rozptýlili a nepátrali po podstatě života, po jeho smyslu. Pak bychom totiž poznali, v jak iluzorním a vylhaném světě žijeme, a kdo nás ovládá skrze naše tužby, naděje a slabosti. Tak je to i s vírou - není žádných bohů krom jediného, a každý, kdo prohlašuje, že On je ten následník, On je ten Zvěstovatel, On je ten Jediný, kdo má dědičné právo v Jeho Jméně vládnout, tak činí jen z touhy po moci. I proto jsou války - lidé si neuvědomují, že mohou být jen součástí Boha, a nikoliv jeho zástupci. Copak je Bůh tak omezený, že potřebuje lidský druh, aby něco konal? Proč by měli být jiní lidé podřízeni "bohu" druhých - copak by je stvořil, kdyby nechtěl? Nebo snad nemá vliv na to, kdo se narodí? Pak je to ovšem nýmand, a ne Bůh. To je podstata veškerých příčin náboženských fanatiků -MY jsme ti vyvolení, MY určujeme, MY vládneme..., a zapomínají, že mají v jeho jméně sloužit.

H. Lukešová 15.8.2022 21:10

A když už hledáte nějakého Žida, tak jedním z nich je Steven Saegal, ten má židovské předky a dědečkovy strany, a ten je silně pro-ruský, prohlásil, že jsou na Ukrajině tisíce nacistů, a že je Rus a miluje Rusko.

H. Lukešová 15.8.2022 21:20

...z dědečkovy strany....

M. Vaněk 16.8.2022 19:34

Ale to jste opět vedle - nemám nic proti židům, ale žiďáci jsou mi odporní, stejně jako každá jiná svoloč, která pro peníze udělá cokoliv. Neházejte všechny židy do jednoho pytle.

https://www.unz.com/pgiraldi/how-jewish-is-the-war-against-russia/

H. Lukešová 16.8.2022 20:31

Já teď váš odkaz neotevřu, neb zrovna nejsem u pc. Říkáte, že Vám vadí jakákoliv svoloč, ale píšete jen o té židovské. O arabské, muslimské, ukrajinské, německé, české, ruské či jakékoliv jiné, jste nikdy nepsal.

M. Vaněk 16.8.2022 20:43

Židovská svoloč je nejnebezpečnější pro své dokonalé krytí; když budete mít srdeční arytmii, budete si také léčit přednostně palec u nohy?

D. Laurencikova 15.8.2022 17:09

Nikdy nebylo prokazano, ze utok na Navalneho spachali "rusti ideologove". To jen pro uplnost. U Rushdieho se vi bezpecne, kdo a proc to byl. Mozna to je ten rozdil?

V. Kuhaj 16.8.2022 8:49

Dobrý pokus o odklon.

H. Rybnická 16.8.2022 10:11

Čeho?

V. Kuhaj 15.8.2022 12:48

Volte Babiše,pane Stejskale. Ten jediný, tedy spolu se Zemanem, měl odvahu házet progresivistům do jejich kvót na přijímání migrantů vidle. Naši současní eurohujeři se na nic takového nezmůžou ani náhodou.

V. Čermák 15.8.2022 17:02

R^

D. Laurencikova 15.8.2022 17:10

V Bruselu se velmi radovali, kdyz byla Babisova vlada odvolena. To je bezpecne znameni, ze musel udelat neco dobre.

H. Lukešová 15.8.2022 12:32

Autor knih 'Harry Potter' J.K.Rowling zveřejnila prohlášení odsuzující pokus o vraždu Salmana Rushdieho. V reakci na to jí jeden z uživatelů napsal: 'Neboj se, jsi další na řadě.' Policie zahájila vyšetřování.

Rowling zveřejnila na svém twitterovém účtu dvě zprávy odsuzující pobodání Salmana Rushdieho minulý pátek. V jednom napsala jednoduše: "Hrůzné zprávy," a v druhém: "Právě teď se cítím velmi zarmoucená. Doufám, že je v pořádku."

V reakci na to jí uživatel Twitteru Meer Asif Aziz napsal výslovnou hrozbu, která zní: "Neboj se, jsi další na řadě."

Rowling sdílela se stovkami tisíc sledujících tweet, který zachycoval výhružky smrtí a uvedla, že kontaktovala skotskou policii, která zahájila vyšetřování ve snaze vypátrat osobu, která ji ohrožovala na životě. "Všem, kteří posílají zprávy podpory: Děkuji. Policie je zapojena (už byla zapojena do jiných hrozeb)," napsala Rowlingová na Twitteru.

Mluvčí skotské policie potvrdil, že hrozbě smrtí Rowlingové bylo zahájeno vyšetřování a poté řekl: „Obdrželi jsme zprávu o online pohrůžce a policie věc vyšetřuje.“ Krátké vyšetřování odhalilo, že osoba stojící za twitterovým účtem, který poslal hrozbu Rowlingové, od pátku zveřejnil několik tweetů, ve kterých chválil Eddieho Matera, který se pokusil zavraždit Rushdieho na jevišti v New Yorku.

Není to poprvé, co bylo JK Rowling vyhrožováno. V minulosti jí vyhrožovali aktivisté z LGBT komunity, kteří ji obvinili z „transfobie“ po sérii tweetů, které zveřejnila o transgender lidech.

H. Lukešová 15.8.2022 12:33

...Autorka...

H. Rybnická 15.8.2022 14:23

Paní Lukešová máte samozřejmě pravdu. Jen na druhé straně když si tak vzpomínám na ty nadávky a myslím dokonce vyhrůžky které jsem sama schytala zde v diskuzích "pouze" za to, že zde sem tam cituji(doložitelná) fakta z života německojazyčných občanů první republiky tak si opravdu kladu otázku, kde je začátek a kde konec mezilidské nenávisti a to nejen toho nebo onoho náboženského směru.

H. Lukešová 15.8.2022 16:03

Jistěže se urážky Vaší osoby kvůli Vašemu zaměření a Vašim názorům, jsou naprosto přes čáru a nelíbí se mi. Někteří diskutéři, jen když Vás vidí, jsou sprostí a viní Vás z nacismu.

Jenže zde uráží i pro-ukrajinští bojovníci ty pro-ruské, do "russofilcek" a to Rusy neomlouvám, s jejich invazí na Ukrajinu nesouhlasím a odsuzuji ji....

Ale když jsem v diskusi pod úvodníkem napsala, že se mi nelíbí znevažování některých lidí, např. pana Kolmana, ke kterému jako takovému nemám žádné sympatie, je komunista a antisemita, ale je to jeho názor, má na něj nárok, tak mi bylo řečeno, že se mám podívat do diskuse, proč se tak děje, že si to zaslouží, a že jsem nějak "moc spravedlivá".

H. Rybnická 15.8.2022 16:36

Oje paní Lukešová, takže zůstává Vám popřát i nadále hodně úspěchu v argumentaci, máte hodně vědomostí a je dobré je sdílet s jinými. Ovšem myslím že byste měla držet přednášky na nějaké univerzitě, přemýšlela jste o tom někdy?