5.2.2023 | Svátek má Dobromila


Diskuse k článku

EXODUS: Loď, na které se zrodil Stát Izrael

Loď, která se měla stát Exodem 1947, se stále jmenovala President Warfield a opustila francouzské Sète někdy mezi druhou a čtvrtou hodinou ranní 11. července 1947.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Černý 1.11.2022 16:54

Zajímavé, že většina Židů se v První republice hlásila k Němcům, mluvili výhradně německy a většinou Čechy ,Moravany,Slezany Slováky, Rusíny přehlíželi. Ve svých rukou měli velkou část průmyslu, bankovnictví, obchodu. A pak roce 1938 čuměli jak telata na nová vrata a byli jsme jim dobří

H. Lukešová 1.11.2022 17:05

Nejvíce Židů se po vzniku sionistického hnutí, tj. i v době vzniku Československa hlásila k židovské národnosti, zejména ti ze Slovenska a Podkarpatské Rusi, zhruba kolem 30% z nich přijalo ideologie čechoslovakismu. Za První republiky existovala v československém parlamentu Židovská strana.

M. Vaněk 1.11.2022 17:13

Však také rozdělení RU byl židovský projet; většina ve vedení čsl. státu byla židovského původu, stejně např. nyní na Ukrajině. A kam to vedlo, a nejpsíše i povede , můžeme sledovat dnes online.

H. Lukešová 1.11.2022 17:25

Vážně? Až tak? Když říkám, podle vás Židé můžou za všechno zlo. A vy považujete rozpad Rakouska-Uherska a vznik Československa za správný krok, nebo za chybu?

M. Vaněk 1.11.2022 17:32

Už jsem vám to psal: znáte ten slavný snímek žida masárika, který podipisuje ve filadelfské knihovně jakýsi papír o "nezávislosti"? Na pozadí vlaje americká a... (světe div se) ...židovská vlajka, 40 let před oficiálním ustanovením státu Izrael. Takže vše je jinak. Ale to fanatici vašeho ražení stejně nepoberou.

H. Lukešová 1.11.2022 17:47

Ovšem já jsem z vašeho komentáře nepochopila, zda považujete rozpad Rakouska-Uherska a následný vznik Československa za chybu?

Nevím nakolik byl TGM Žid, ale byl sionista, stejně tak E, Beneš, který se vyjádřil, že považuje vznik samostatného židovského státu v Palestině za jediné spravedlivé řešení židovské otázky vůbec.

M. Vaněk 1.11.2022 18:05

Psal jsem vám to už jinde - židé vždy stáli v čele tzv. suverénních států, a to často na obous stranách barikády. není bez zajímavosti, že většina židů byla i v nacistickém Německu - takový Goebbels je žid jak vyšitý. Ono je vážně vše jinak... A jestli považuji za chybu vznik ČSR? Co je to za hloupou otázku? Může snad souhlas či nesouhlas s historií měnit současnost? :-) Jinak žádná židovksá otázka ve skutečnosti neexistuje, jde jen o falsum, které po staletí udržují židé, kteří na tom následně vydělávají.. Kdyby totiž židé žili jako ostatní v daném prostoru, nemusel by žádný "židovský"problém existovat.

H. Lukešová 1.11.2022 18:36

Nacisté vydali rasistické Norimberské zákony, zbavili Židy veškerých lidských a občanských práv, vyházeli je prakticky ze všech úřadů, škol, politických funkcí.

Goebbels samozřejmě nebyl Žid, ale Němec, zuřivý antisemita, zastánce konečného řešení židovské otázky, tj. vyhlazení evropských Židů. S židovskou otázkou nepřišli Židé, ale antisemité, kteří se je snažili vyhladit od starověku až po současnost.

M. Vaněk 1.11.2022 19:03

Trochu si v tom uděláme pořádek: skutečný Žid je dle vaší věrouky jen ten po mateřské linii, ale jelikož docházelo i v této části k mísení krve, nastaly problematické situace při vyjasňování, kdo je a kdo není ten hoden... A tak se muselo oddělit "zrno od plev", a všemožně spolu bojovaly židovské kliky, které si uzurpovaly své náhledy. Nezřídka při tom docházelo i k lilvidaci těch "nesprávných židů", což je případ třeba i předválečného Německa, byť cíle byly zcela jiné, než-li jen okradení několika bezvýznamných židů... O tom, že hitlera podporovaly americké a švýcarské banky ve vlastnictví židů jsem už psal, že americké korporace celou válku s hitlerovským Německem čile obchodovyly také, že USA, Británie a Vatikán pomohly nejvíci nacistům k záchraně, a norimberský proces bylo monstrózní divadlo, které mělo zakrýt pozadí nacismu, jenž sídlil v USA oficiálně ještě 80 ́letech minulého století, také. Navíc jsou to dnes již dostupné materiály, byť se některé skupiny, zvláště ovládající sociální sítě, snaží tyto blokovat a mazat.

H. Lukešová 1.11.2022 19:26

Kdybyste v tomto vašem příspěvku vynechal židovský element, což je ovšem pro vás nemožné, bylo by na něm kus pravdy.

VB a USA skutečně obchodovaly s nacistickým Německem a USA a Vatikán pomáhaly nacistům v útěku a švýcarští a američtí bankéři podporovali Hitlera, ale Židé nebyli, naopak tito Švýcaři a Američané kradli zlato a jiný majetek po zplynovaných a spálených Židech z vyhlazovacích táborů. Do švýcarských bank si nacisté ukládali nakradený židovský majetek.

Jenže vy se bez těch Židů neobejdete, kdyby nebyli, musel byste si je vymyslet. Jinak rovněž souhlasím, že byl Norimberský proces jen divadlo, jak může jeden soud stačit ke spravedlnosti za miliony vyhlazených lidí? Každopádně se většina nacistů vyhnula zodpovědnosti, těch procesů mělo být mnohem více. No škoda mluvit, respektive psát.

M. Vaněk 1.11.2022 20:19

...no a nyní si zjistěte, kdo vlastnil americké a švýcarské banky...;-)

H. Lukešová 1.11.2022 20:43

Já na rozdíl od vás nevidím všude židovské spiknutí, já se k hanobení a znevazovani Židů a Izraele nikdy nepřidám, nikdy.

Měl byste také zhlédnout nějaké dokumenty z Primy Zoom jako např. Válka Adolfa Hitlera, či Peklo- Vzestup a pád nacismu, tam líčili skutečná hrozná fakta o holocaustu a nepsal byste takové lži.

Místa masakrů desítky tisíc Židů na východě povraždených Němci a místními kolaboranty, Ukrajinci a Pobalťany no a pak ty deportace a zplynování. Tato fakta dosvědčují i samotní nacisté, kteří se svými zločiny chlubili, fotili si vraždění, zaznamenávají si vraždění do svých deníků no a vy říkáte, že jsou to jenom lži a židovská propaganda. Rudolf Hoess, velitel Osvětimi, napsal dílo Smrt je mým řemeslem, detailně popisuje vyhlazování Židů. Popírate samotná slova hlavních nacistických válečných zločinců. Ale to je vaše věc, vy budete nadále psát bludy o démonských Židech.

A. Šír 2.11.2022 9:40

Vy prostě, na rozdíl od p. Vaňka, nevidíte to mezinárodní židobolševické spiknutí, které zcela zjevně (podle něj...) stojí za vším, co se v historii událo.

H. Lukešová 2.11.2022 9:56

Ano, pro nacisty jsou Židé jen židobolševici, pro komunisty pro změnu "sionfašisté" a plurokraté, bankéři, kapitalisté a zloději. Pro pana Vaňka jsou Židé obojí, jednak bolševici, co vraždili, zatímco Stalin je bez viny, a zároveň bankéři, boháči, zloději a plutokraté... Takoví lidé zajisté zasluhují jen to vyhlazení.

V. Církva 1.11.2022 18:06

Zkuste když někde kopírujete nedej Bože vymýšlíte tyto konstrukce vzít v úvahu logiku a informace. Budeme i po Rakousku neřekl Žid a buršáky nestvořili Židé.

Zbytek i kdyby Masaryk byl Žid jako že nebyl a rozdělení světa po válce spoluorganizovali Židé, nemoh vzniknout bez dalších příčin a důsledků.

A. Šír 2.11.2022 9:45

S tímhle úchylákem vůbec nemá smysl ztrácet čas.

J. Černý 1.11.2022 17:48

Jako vždy to neříkate celé. Židovská strana byla zcela marginální a do parlamentu se dostala až v roce 1929 a 1935 v koalici buď s Polaky nebo sociální demokracií a získala vždy po 2 mandátech. ;-D Ale já jsem psal, že komu se Židé v ČSR hlásili a to k Němcům.

V. Církva 1.11.2022 22:09

Čistý pragmatismus. Židé v zemi kde vládli Němci mluvili Německy. Po převratu pak byla Němčina pořád světovější jazyk. Proto Židé podporovali německé školy. Co jsem slyšel od pamětníků, někteří Židé asi "nežidy" podváděli, ale nikdy jsem neslyšel že by byli lepší k Němcům než Čechůn.

V. Novak 2.11.2022 15:30

Třeba Karel Poláček, Eduard Bass, Hugo Haas, že?

Nebo Pavel Eisner, Žid z německy mluvící rodiny - a zřejmě největší znalec (a milovník) jazyka českého...

J. Cervenka 1.11.2022 16:19

Izrael ma 8.5 milinu obyvatel z toho milion Arabu. Za svoji kratkou existenci jako stat obdrželi 14 Nobelových cen. Neexistuje na světě širokém etnická skupina tak neuveritelne produktvni a inteligentní jako izraelští zide. (celkové na světě zide dostali 120 Nobelových cen)

M. Vaněk 1.11.2022 16:29

A nebude to tím, že židé ovládají veškeré dění, včetně vydávání Nobelovách cen? Zajímavé je i zjištění, že ceny za "mír" dostávají i vrazi jako byl Obama nebo teroristé jako byl Arafat... ;-)

Jinak máte pravdu, židovská lobby pracuje velmi efektivně... ;-D

H. Lukešová 1.11.2022 16:35

Teď jste si naběhl na vidle, kdyby existovala nějaká mýtická židovská lobby, která existuje jen ve vaši hlavě, tak by terorista a krvavý vrah Arafat nemohl dostat Nobelovu cenu. Kdyby existovala židovská lobby, Stát Izrael by nebyl denně na pranýři mainstreamu a OSN.

M. Vaněk 1.11.2022 17:04

Ale kdepak, zase vedle. Asi netušíte, že židé ovládají i Araby, a jen díky udržování napětí na Středním východě, a neustálým omíláním pohádky o uštvaných židech, mohou oblbovat veřejnost, a vnucovat jim svou verzi historie. A jen na okraj - teď jsem si vzpomenul na starý židovský vtip ze 60 ́let, v době podivné šestidenní války: Potká se Kohn s Abelesem o povídá mu: už to slyšeli, jak naši vyhráli nad našima... ;-D (pro vás neznalé - veškeré války proti sobě vedli židé ze západu a východu; Araby vyzbrojovali židé ze SSSR, a židy z Izraele zase židé z USA) ;-)

H. Lukešová 1.11.2022 17:06

Píšete naprosté nesmysly.

M. Vaněk 1.11.2022 17:09

;-D

A. Pakosta 1.11.2022 19:38

Vaňku, vy jste opravdu exot.

J. Farda 1.11.2022 16:55

Židožroute Vaněku, metelesku blesku! Rv

J. Černý 1.11.2022 18:13

Ale jdi ty brebto Fardo.

J. Farda 1.11.2022 18:32

Ty také táhni za Vaněkem, Psí dečko Černý ! ;-€

J. Černý 1.11.2022 19:19

V klidu nájemný vošouste ;-D