27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Roman 3.9.2008 8:01

Re: ZAVEDE-LI se v Gruzii demokratický režim, asi těžko se bude pokoušet povraždit

Díváte se na to špatně. Nejedná se o žádný zločin, nebo vraždění. Gruzínci pouze vyváželi lidská práva a svobodu.

abc 3.9.2008 7:39

KHB byse musel v hrobě obracet, kdyby viděl

kdo se zaštiťuje jeho jménem. Jaká snůška propagandy hodna Tribuny.

AGO 3.9.2008 8:01

Re: KHB byse musel v hrobě obracet, kdyby viděl

Nemusel neměl rád Rusáky.

Mirek F. 3.9.2008 8:35

Re: Re: KHB byse musel v hrobě obracet, kdyby viděl

také ani Poláky nebo Židy atd, KHB kritizoval snad všechno. Ale neproslavil se xenofobií, nýbrž schpnostmi argumentace, což autorovi článku poněkud chybí.

Ravnagorac 3.9.2008 8:53

Re: Re: Re: KHB byse musel v hrobě obracet, kdyby viděl

Stačí se podívat, jaké persony vedou IKHB a kdo to financuje. KHB se skutečně musí obracet v hrobě nad zneužitím svého jména.

Mironet 3.9.2008 7:12

Demagog z IKHB

Saakašvilli nenastoupil "vůlí lidu", jak se tady snaží podsouvat autor, ale vůlí CIA a penězi George Söröse. Pojídač kravat uchopil moc klasickým převratem a později likvidoval opozici zcela nedemokratickými metodami. V Gruzii neexistuje svoboda tisku a projevu, stačí připomenout zabrání soukromých televizních stanic armádou při nedávných protivládních demonstracích. Autorovo tvrzení, že až Saakašvilli odejde, že nastoupí vůlí lidu noví Saakašvilliové je stupidní demagogie. hodná jezuitského Institutu Karla Havlíčka Borovského.

ok 3.9.2008 8:36

Re: Demagog z IKHB

však oni Rusové tam zavedou "demokracii" !

Že, soudruhu?

derik 3.9.2008 3:30

Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Prislib clenstvi v NATO, zahranicni poradci, dodavky zbrani. To jako neexistovalo? To jako nebyl projev "prakticke vule"? K cemu jsou vase uvahy a analyzy kdyz si hned na zacatku pozmenite fakta?

ps 3.9.2008 5:56

Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

To, že Gruzie chtěla vstoupit do NATO nebyl projev vůle NATO ale vůle Gruzie, motivované strachem a snahou zabespečit se před rozpínavým a agresivním sousedem, jak vidno oprávněným. Tolik k pozměňování faktů. TO by ovšem nebyl český bolševik kdyby bezvýhradně nepřijal stanovisko kremlu.

Mironet 3.9.2008 7:19

Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Do NATO nechtěla vstoupit Gruzie, ale Saakašvilli a jeho spolupracovníci. NATO podle svého statutu nepřijme stát, který nemá vyřešeny své vztahy se sousedy. A to Gruzie neměla ani dřív. Takže do NATO přijata být nemohla. Zbývá otázka, co by dělaly USA, kdyby např. v Mexiku uchopil moc za podpory ruských tajných služeb nějaký psychopat a prosazoval přijetí do Šanghajské smlouvy a jeho země by se hemžila ruskými vojenskými poradci a vojenskou technikou. Přitom by země vedla pohraniční spor s Texasem a najednou by se rozhodla sporné území obsadit silou s nasazením kazetových bomb. O život by přišli i příslušníci Národní gardy USA, vyslaní na toto území jako mírové sbory. Co by udělaly USA? Garantuji že minimálně totéž co Rusové, kteří by byli podle autora opět ti agresoři.

Roman 3.9.2008 7:52

Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Rozdíl je v tom že: USA vyváží demokracii a svobodu,  kdežto Rusko se ve stejném případě rozpíná a provádí imperialistickou a barbarskou politiku.

Ravnagorac 3.9.2008 8:51

Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

To je gól - USA vyváží demokracii a svobodu!!! Pane Romane, státy se řídí idejemi, na nichž vznikly. USA vznikly především loupeží cizího území , vyvražděním původních obyvatel a dovozem černošských otroků. To je historický fakt, který nelze zpochybnit. Jejich svoboda a demokracie má formu bomb s ochuzeným uranem, toxický Agent Orange, kazetové bomby a nepřehledné řady nevládních organizací, které tvoří krytí pro činnost US tajných služeb pro rozvracení těch států, které nechtějí dobrovolně odevzdat svá aktiva a své řízení nedefinované globální společnosti. Když to nejde po dobrém, nastoupí bombardování a genocida. Jak prosté. Jenomže to funguje pouze za předpokladu, že na druhé straně stojí slabší protivník.

Roman 3.9.2008 9:32

Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Kdysi jsem za komančů četl, že na pancířech ruských tanků se vozí klid na práci ......

V roce 2003 jsem se dočetl v lidovkách, že na křídlech střel tomahowk letí do Iráku demokracie a lidská práva......

Přece by v novinách nelhali....

ps 3.9.2008 9:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Za to ty lžeš jako když rudé právo tiskne.

Roman 3.9.2008 9:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Pán je jistě hloubavého ducha.  Teď jste mě vahou Vašich argumentů úplně odzbrojil............

ps 3.9.2008 10:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

"V roce 2003 jsem se dočetl v lidovkách, že na křídlech střel tomahowk letí do Iráku demokracie a lidská práva....." Nad podobným výrokem netřeba hloubat. Patří totiž do sbírky starých komunistických bájí a pověstí.

ps 3.9.2008 9:58

Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Zkuste si něco nastudovat z historie formování jednotlivých států Evropy, pak přestnete kvákat o "loupeži cizího území". Myslíte si, že třeba Anglie a Francie nebo třeba arabské země (nebo vůbec jakýkoli jiný stát) vznikly ve vzduchoprázdnu, že na těchto územích nikdo předtím nežil, koho bylo třeba podmanit?

Bomby s ochuzeným uranem?8-o Když už budete studovat tu historii, tak si něco přečtěte i o vojenských technologiích.

Roman 3.9.2008 11:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Nejste afektovaný? Co tady píšete za nesmysly? Celé je to myšlené, jako nadsázka ukazující stále stejné metody propagandy. Smutné je, že to opravdu vychází z tisku. O vojenských technologiích (pokud nemáte na mysli historii)  bych raději úplně mlčel. Informace s několika dostupných článků, potom dělat ze sebe znalce a chlubit se tím, může jen hlupák. který tím spíše zakrývá celkovou omezenost znalostí. Dokumentujete tím hlavně svoji naivitu. Nikdo z nás o tom neví víc, než to co občas armáda uvolní. Ať jsou to nesmysly, dezinformace, nebo možná kousek pravdy.

ps 3.9.2008 13:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Nevím jestli to bylo myšleno jako nadsázka nebo ne, každopádně jsou to lži. Znalce ze sebe nedělám, pouze poukazuji na jeden zcela evidentně nesmyslný údaj. A na rozdíl od vás, který jak je vidno ví kulový, já kritizuji konkrétní věc. Vy napíšete něco ve smyslu "jste naviní, jste hlupák, skrýváte svou omezenost" a tím vaše arugumentace končí. Můj názor je ten, že vy svou omezenost nesrkýváte ale naopak  jste dokonale odhalil jak jste omezený.

Roman 3.9.2008 13:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Když mě to nepasuje do krámu, tak jsou to lži a neexistuje to. Zbytek relativizuji. Svět musí být prostě jednoduchý a přehledný. Seno, sláma a v případě intelektuálního výkonu, velká barevná kniha typu: Jak na to........

ps 3.9.2008 14:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Opět jsem se žádného konkrétního argumentu nedočkal, pouze klapání kafemlejnku. Když jde o kritiku levice, ruska, talibanu, a já nevím jakýho ještě šajzu tak vaše argumenty spočívají v snaze zesměšnit kritika tvrzením, že vidí svět černobíle a není schopen dostatečného intelektuálního výkonu aby pochopil záhady mezinárodní politiky. Když jde o kritiu USA, boje s terorismem apod. tak zjednodušujete až na dřeň ale tentokrát vám to nevadí.

Xury 3.9.2008 8:23

Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Já myslím, že je zbytečné vymýšlet podobné konstrukce navíc hodně nepřesné (např. Osetie a Abcházie jsou právně součástí Gruzie zatímco Texas není součástí Mexika). Stačí vzpomenout, jak před pár lety naložil Putin s Čečenskem, které chtělo totéž co JO. A mrtvých bylo víc než je všech obyvatel Jižní Osetie. Kdepak asi byli současní ochránci práv Osetů a Abchazů?

vita 3.9.2008 16:33

Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Pozoruhodné, jak úporně hájíte uspořádání prosazené Géniem Všech Národů, Hospodářem J.V.Džugašvili-Stalinem.

Poněkud jste zaspal dobu, soudruhu...

ps 3.9.2008 8:28

Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Za prvé JIžní Osetie není sporné území ale výsostné území Gruzie. Za druhé máš důkazy o tom, že Sakašvilli získal úřad pomocí CIA? Nemáš, tak přestaň šířit tyhle bolševické lži. Za třetí Sakašvilli zvítězil ve volbách poctivě, (aspoň to tvrdí OBSE, což se o volbách v rusku říct nedá) tudíž má dostatečný mandát na to aby o přijetí do NATO usiloval. Za čtvrté vsadím se, že většina Gruzínců, bez ohledu na Sakašviliho, vstup do NATO podporuje a podporovala.

Mirek F. 3.9.2008 8:36

Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Na nějaká výsostná území si minimálně od uznání Kosova přece už nehrajeme.

ps 3.9.2008 9:05

Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

NATO do kosova invazi neprovedlo na rozdíl od ruska a gruzie.

Mirek F. 3.9.2008 9:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Mluvíme o uznání státu. Ale jinak samozřejmě souhlasím, že letecké bombardování suverenitu nenarušuje a v Kosovu žádná cizí vojska nejsou.

brok 3.9.2008 9:08

Re: Re: Re: Praktickou vuli zaclenit pod svuj vilv Kavkaz zatim nikdo krome ruske vyjimny nepreojevil

Takové země, které popisujete, jsou nejméně dvě - Kuba a Venezuela. A co se děje? Celkem nic.

derik 3.9.2008 3:22

Kdyz pozmenite fakta tak dojdete k jinym zaverum

Lavrov hlavne vyzval Zapad aby prestal dodavat zbrane Gruzii. Tak se totiz buduje dalsi sud s prachem a situace se muze opakovat. Vzhledem k tomu co Saakashvili odstartoval a jak dbval na varovani to zni velmi rozumne. Ucelove jste zmenil fakta a potom uz jen predvadite krkolomne a chybne zavery.

ps 3.9.2008 5:51

Re: Kdyz pozmenite fakta tak dojdete k jinym zaverum

Nějaký Lavrov nemá co vyzývat západ aby přestal dodávat zbraně do Gruzie, když sami rusáci dodávají zbraně režimům v Iránu, Sýrii a kdovíkde ještě, tedy do oblastí velmi výbušných.