25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

EVROPA: Zeman ve Štrasburku

Projev prezidenta republiky v Parlamentním shromáždění Rady Evropy i následující mediální smršť jsou za námi, a tak je možné si v klidu říci, co se vlastně stalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 16.10.2017 19:59

USA zavedly komplex nejpřísnějších sankcí

a to jak hospodářských, to jest omezení dovozu a vývozu surovin, proti KLDR, obsahující zákaz obchodování v hodně obsáhlém výčtu komodit, zmrazení účtů a zákaz mezinárodních plateb.

Výsledkem těchto sankcí je, že KLDR během doby těchto sankcí vyvinula nejenom atomové, ale i vodíkové zbraně, což je velmi technologicky složité, finančně i surovinově náročné a rovněž vyvinuli rakety dalekého doletu nové generace.

Oba poslední američtí prezidenti svými kroky vůči KLDR připomínají puberťáky, kteří vyhrožují spolužákům bez konkrétních činů tak dlouho, až je nikdo nebere vážně.

U Rusů to selektivní sankční divočení, kdy např. Češi a Maďaři nesmí do Ruska dovézt skoro nic a jen něco málo z Ruska dovézt, ale Německo si doveze z Ruska vše, co potřebuje a Siemens tam klidně rekonstruuje i buduje nové energetické komplexy s nejmodernějšími technologiemi, klidně vojensky zneužitelné, způsobilo velkou modernizaci ruského průmyslu, změnu vývojových priorit i zrychlení technologického výzkumu a navázání strategické hospodářské spolupráce s Asijskými mocnostmi, jako je Indie a Čína. Jestli je toto v zájmu Evropanů, se dá velmi silně pochybovat.

Sankce jsou projevem politického zoufalství reálného dialogu neschopných politiků a nikdy k ničemu nevedly.

Š. Hašek 16.10.2017 20:05

Re: USA zavedly komplex nejpřísnějších sankcí

Přesný, perfektní popis situace.

M. Prokop 16.10.2017 20:45

Re: USA zavedly komplex nejpřísnějších sankcí

Sankce jsou alibi, válčit se nechce a nedělat vůbec nic je přece jenom i politikům blbé.