19.5.2022 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

EVROPA: Zeman ve Štrasburku

Projev prezidenta republiky v Parlamentním shromáždění Rady Evropy i následující mediální smršť jsou za námi, a tak je možné si v klidu říci, co se vlastně stalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 16.10.2017 19:59

USA zavedly komplex nejpřísnějších sankcí

a to jak hospodářských, to jest omezení dovozu a vývozu surovin, proti KLDR, obsahující zákaz obchodování v hodně obsáhlém výčtu komodit, zmrazení účtů a zákaz mezinárodních plateb.

Výsledkem těchto sankcí je, že KLDR během doby těchto sankcí vyvinula nejenom atomové, ale i vodíkové zbraně, což je velmi technologicky složité, finančně i surovinově náročné a rovněž vyvinuli rakety dalekého doletu nové generace.

Oba poslední američtí prezidenti svými kroky vůči KLDR připomínají puberťáky, kteří vyhrožují spolužákům bez konkrétních činů tak dlouho, až je nikdo nebere vážně.

U Rusů to selektivní sankční divočení, kdy např. Češi a Maďaři nesmí do Ruska dovézt skoro nic a jen něco málo z Ruska dovézt, ale Německo si doveze z Ruska vše, co potřebuje a Siemens tam klidně rekonstruuje i buduje nové energetické komplexy s nejmodernějšími technologiemi, klidně vojensky zneužitelné, způsobilo velkou modernizaci ruského průmyslu, změnu vývojových priorit i zrychlení technologického výzkumu a navázání strategické hospodářské spolupráce s Asijskými mocnostmi, jako je Indie a Čína. Jestli je toto v zájmu Evropanů, se dá velmi silně pochybovat.

Sankce jsou projevem politického zoufalství reálného dialogu neschopných politiků a nikdy k ničemu nevedly.

Š. Hašek 16.10.2017 20:05

Re: USA zavedly komplex nejpřísnějších sankcí

Přesný, perfektní popis situace.

M. Prokop 16.10.2017 20:45

Re: USA zavedly komplex nejpřísnějších sankcí

Sankce jsou alibi, válčit se nechce a nedělat vůbec nic je přece jenom i politikům blbé.

V. Novák 16.10.2017 16:24

Moldavsko není chudobincem Evropy kvůli Podněstří,

keré ostatně MoldSSR přiřknul až Stalin - nikdy před připojením bývalé Beasarabské gubernie do SSSR nebylo Podněstří součástí jakéhokoli moldavského nebo besarabského (pod)státního útvaru, Dněstr vždy tvořil hranici.

Moldavsko je chudobincem, protože se odřízlo od Ruska a jeho ekonomiky a EU mu možná i něco naslibovala (jako Ukrajině) - ale nic nedala. EU odebírá moldavské hlavní výrobky, tedy víno a koňak, v minimální míře (ani se nedivím - moldavská vína jsou na Evropany příliš sladká), o produkci moldavského lehkého a textilního průmyslu taky zájem není. Moldova nevyváží - takže nemá co produkovat, ergo práci hledají Moldavané mimo.

BTW - hlídat hranici na Dněstru je mnohem jednodušší než hlídat pozemní hranici s Ukrajinou.

A. Zajícová 16.10.2017 16:37

Re: Moldavsko není chudobincem Evropy kvůli Podněstří,

chudobinec je ústav, který pečuje a krmí ty, kteří se nejsou schopni nebo ochotni se uživit sami. Takže chudobinec je spíš Německo, ČR atd. Rusko chudobinec není, protože to na své chudé kašle zvysoka.

V. Novák 16.10.2017 16:44

Re: Moldavsko není chudobincem Evropy kvůli Podněstří,

Rusko je kapitalistická země, kde se musí každý patřičně otáčet. I proto do Ruska nejezdí imigranti za dávkami, ale za prací - Rusko je plné ekonomických imigrantů z "blízkého zahraničí", zejména ze středoasijských republik, ale i z Arménie (Gruzie těžce doplácí na nemožnost vyvážet svou chudobu a nezaměstnanost do Ruska), kteří v Rusku pracují a vydělávají. Proto s nimi nejsou takové problémy jako v Německu s imigranty středovýchodními a africkými.

Ale máte pravdu - Moldavsko své chudé nekrmí vůbec. Nemá čím.

Ovšem za to Rusko nemůže. Podněstří už vůbec ne.

A. Zajícová 16.10.2017 17:27

Re: Moldavsko není chudobincem Evropy kvůli Podněstří,

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Ziegler-Zchatrale-nemocnice-a-miliony-deti-bez-domova-inu-Rusko-371823

V. Novák 16.10.2017 17:54

Re: Moldavsko není chudobincem Evropy kvůli Podněstří,

Ten odkazovaný film natočili v r 2005...

Ukazuje dozvuky jelcinštiny.

A natočili a sestříhali ho Poláci - tak jak by mohl vyznít ve prospěch Ruska, že...

A. Zajícová 16.10.2017 19:58

Re: Moldavsko není chudobincem Evropy kvůli Podněstří,

:) vám není pomoci

Š. Hašek 16.10.2017 18:33

Re: Moldavsko není chudobincem Evropy kvůli Podněstří,

Kdy jste naposled byla v Rusku??

Kromě sledování srdceryvných spotů naší paní Jourové a komunisty Štětiny. Štěninovi ten komunismus neodpářete. Putin není komunista.

Rusko je carské, nebruselské, nacházející se v Evropě, dělá si prču z norem na svíčky/kotlíkové dotace, nežerou brusel polívky, mají maso z mongolských stepí, ........ a tiše to Rusko počítá peníze za to, jak jsou ti "Němci bélbí", chtějí gaz.

Já, jako Slovan a Čech jsem na Rusi neměl žádný problém. Pokud chtěli znát názor, tak se každý ptal (po delší době, nejdřív je zajímala žena a děti, politika až po vodce) na poměr k Číně, USA, ........ nikoho nezajímala ta šílená ženská v Berlíně a spolek normobolševiků v brusele. Berlín je u nich minulost, které se strašnými oběťmi dali na pr-el. Ale obchod je obchod.

Naprosto upřímně - závidím Vám Vaši neochvějnost a víru v moudro televize.

A. Zajícová 16.10.2017 14:02

Pane Hašku,

tak znova, vzali jsme to oba za špatný konec. Omlouvám se za invektivy, byly zbytečné. Chtěla jsem jen říct, že termín "lidská práva", který zprofanovali jak Šabatová, tak hlavně ZemanOkamuraSládek, kteří ho používají jako nadávku má svůj opravdový význam, který, pokud ho budeme nasazovat jen na výplody Šabatové nebo projevy populistů zcela ztratí váhu. A pak, popravdě, nebude existovat důvod, proč se chovat lidsky k těm, kteří to opravdu potřebují, nevyjímaje vdovy po hrdinech a sirotky či co jste to tam psal.

Š. Hašek 16.10.2017 14:27

Re: Pane Hašku,

Beru.

Trio Zeman, Okamura, Sládek jest značně nesourodé. Ten první jest současným presidentem ČR, to si neodpustím, tu poznámku.

Písemná diskuse je písemná diskuse. Co jste psala, mi dohromady nějak nesedělo.

Stran zásadního (!!!) rozdílu mezi řádným státním občanem, s povinnostmi a právy - a neutečeneckou osobou bez dokladů, drze se dožadující "nevepřového all inclusive" neustupuji ani o milióntinu milimetru. Ale to zajisté chápete.

A. Zajícová 16.10.2017 14:49

Re: Pane Hašku,

no to sice chápu, ale pořád se realisticky bojím víc hord rusáků, kterým se zde náramně líbí než hord muslimů, kteří jak mohou, vezmou kramle do Německa.

A. Trick 16.10.2017 15:07

Re: Pane Hašku,

Jeden z té hordy "rusáků" se dnes stal dirigentem České filharmonie.

"To Vás ale musí pěkně mrzet."

J. Kombercová 16.10.2017 15:37

Re: Pane Hašku,

Musíme rozlišovat mezi "hordou" a jednotlivci. Proti dirigentovi Rusovi, co bude řídit Českou filharmonii, přece nikdo nic mít nemůže. S tou hordou "rusáků" s paní Zajícovou souhlasím. To je jako nebe a dudy.

A. Trick 16.10.2017 16:00

Re: Pane Hašku,

A co je to "horda rusáků"?

V. Novák 16.10.2017 16:38

Re: Pane Hašku,

On sem nějaký "rusák" přichází nečekán, nezván, vízem nevybaven a peníze zde neutrácí, hotely a hostinské při životě a výdělku nedrží?

Nepletete si to s Ukrajinci, kteří sem jezdí za prací a výdělkem, škudlí a peníze vyvážejí, aby jejich rodiny na Nezávislé nepomřely hlady?

A. Zajícová 16.10.2017 17:37

Re: Pane Hašku,

nepletu

Š. Hašek 16.10.2017 18:22

Re: Pane Hašku,

Zatím vidím, že do Německa berou kramle hordy novohodnotářů z Afriky, Asie, kteří, když nafasujou deku a čisté spodní hadry, plivnou na Panenku Marii a nedlabou jídlo nabízené křesťanskými psy/vepřové výpečky s bramborem. Zdokumentováno.

Oni nemají hlad a neutíkají před katastrofou??????? Sakra ženská! To mi ujelo, v ženském spolku jste všechny asi uhlazenější, z očí do očí, hlavně.

Paní Zajícová, omlouvám se, další pokračování naší diskuse by pro Vás byla ztráta času. Beru kramle.

V. Novák 16.10.2017 16:34

Re: Pane Hašku,

Jak souvisí lidská práva s tím, co Zemanovi vytýkají...?

No, vynechám invektivy, takže zůstanu u těch tří teček.

IMHO Krymčané prosadili své lidské právo nebýt součástí státu, který na ně 25 let kašlal a jejich práva salámově omezoval. A to všechny kyjevské vlády bez ohledu na orientaci.

Š. Hašek 16.10.2017 19:03

Re: Pane Hašku,

Pane Nováku,

odpovím Vám, neboť nenadáváte.

Já už nemám chuť ta vlákna diskuse sledovat.

Řečené stačí. Ukrajina neví sama co se sebou, a doufá, že to za ni vyřeší brusel a vojáci USA. Asi vsadili na špatného koně.

P. Krešňák 16.10.2017 13:37

Nemáte pravdu....

... pane Jirsa, ptal jsem se na Ukrajině i na Podkarpatské ukrajině a všichni se kterými jsem mluvil by Rusům nejraději zakroutili krkem. Krešňák

Š. Hašek 16.10.2017 13:47

Re: Nemáte pravdu....

Pane Křešňáku, s kolika jste mluvil? Mluvil jste s někým, kdo žije a živí rodinu na té daleké východní třetině Ukrajiny?

Rusové nikterak nechtějí zakroutit Ukrajincům krkem, podívejte se, kolik Ukrajinců je zaměstnáno v Rusku. Problém bude jinde. A štětinomajdan je tak jen benzín do ohně těm Ukrajincům, jejichž otcové zabíjeli Poláky. Zkráceno.

Krym je jiná věc, Putin nemůže za to, že Obama byl mdlejšího politického rozumu/rozhledu a naběhl si na vidle. Myslíte si, že USA chtěly u vjezdu do Černého moře budovat rekreační střediska pro americké (tlusté) důchodkyně??

P. Krešňák 16.10.2017 14:17

Re: Nemáte pravdu....

Pane Hašek, Rusové už ukrajincům dávno krkem zakroutily. Já chápu že je mnoho smíšených ukrajinsko ruských manželství a že situace není černo bílá. Přesto běžte s tou proruskou propagandou do .... Krešňák

Š. Hašek 16.10.2017 14:45

Re: Nemáte pravdu....

Pane Křešňáku,

pokud na mě nevlítne Romancovová, nepoběžím do .......... . Propagandu - tu ona ihned rozezná, tak si asi brzy oddechnete.

Nenutím nikoho se nervovat s tím haškem a není nutno reagovat.

V. Novák 16.10.2017 16:46

Re: Nemáte pravdu....

Pane Křešňák, kdyby Rusové zakroutili Ukrajincům krkem, nebyli by žádní Ukrajinci. Ukrajinců jsou miliony - a spousta jich žije v Rusku, které je ochotně přijímá a občanství jim uděluje.

J. Orel, Mgr 16.10.2017 12:44

Pan Štrobl má pravdu

Pan Štrobl má absolutně pravdu. Dokud ruský "politický" národ, respektive jeho vládnoucí frakce, nedokáže, že si je vědom zločinů, jichž se dosud dopouštěl jak proti cizím národům a, tak vlastnímu lidu, že jich lituje, je třeba Rusko pokládat za nebezpečný element. Studujte dějiny Ruska od 15. století do dneška a pochopíte.

Š. Hašek 16.10.2017 12:56

Re: Pan Štrobl má pravdu

Já též študuji "Dějiny Německa" ve střední Evropě. Včetně "očkování Ruska Leninem" za peníze Wilhelma. Docela běhá mráz po zádech. Holocaust projektovali ruští carové??? Tak schválně.

J. Šimek 16.10.2017 13:07

Re: Pan Štrobl má pravdu

To né, ale ruští bolševíci provozovali gulagy pro podobné účely.

Š. Hašek 16.10.2017 13:31

Re: Pan Štrobl má pravdu

U sebe doma. A nechtěli vyhubit ani Germány, ani Židy, ani Francouze. Berlín byl pro daleko. A nemám rád ty oslí můstky (sohorova/Netzerová) - že jako miluji bolševiky. Jen pozorně čtu a nemíchám hrušky .....

Sakra, Šimku066, polepšete se.