12.8.2020 | Svátek má KláraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Že by se Super Mario poněmčil?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 9.8.2012 21:47, přehled diskusí

Jak by to komentoval můj otec, vyučený za Masaryka prodavačem.:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.8.2012 16:12

Mohu bez problému kooperovat s kýmkoliv, kdo dodrží smlouvu neb dané slovo. Od Vídně přes Prahu do posledního městečka v Uhrách. Křesťan nebo žid. Stačí mi k tomu takový ten papírek, jehož hodnota bude dána zase jen obchodem, nebo lidma co tomu rozumí (rozuměj bankami co mají konkrétní aktiva, nikoliv "balíčky" dluhopisů). Nejlépe ale zlatem.

Jen ne penězi jištěnými politiky!!

Dnešní stav již je na hranici tištění papírků přímo politiky a pseudobankami. Zatím se berou jako peníze. Zatím. Do té doby než to Němce přestane bavit, určitě se přidají i další neItalové, neFrancouzi atd. A možná skončí europenízky.

Re: Jak by to komentoval můj otec, vyučený za Masaryka prodavačem.:
Autor: P. Lenc Datum: 9.8.2012 18:44

Máte naprostou pravdu, otázka zní jak dlouho to ještě půjde.A pan Robejšek jako vždy mrazivě pravdivý.

Ano, souhlasím moc, já bych ho tak ráda viděla v naší politice, fňuk...:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.8.2012 21:47

A jen připodotknu, Sarkyho jsem bytostně nesnášela, ale přece jen s Merkel jakž takž táhli (snad) za jeden provaz, takže jsem smutnila, že EU je vJečný..

Hollande, tak to je levicová hrůza, netající se, že Francie zcela chladnokrevně hodlá týt z Německa.. až je mi někdy Andělky líto. Je to teď taková zběsilá trojka - Hollande, Monti a ten Španěl - přesilovka.. Navíc nátlakový Obama, co se mu ten socík taky sype a nutě potřebuje, aby mu to hroutící euro nekazilo ještě víc..

Ovšem z jiného úhlu to vypadá, že je možná větší naděje, že eurozóna rupne... a to je zas aspoň naděje...

Dobrá, ale ty konce?:
Autor: V. Venc Datum: 9.8.2012 14:48

Obecně známé "Když jde o peníze, nejde o život!" nemusí už být pravdou v případě, když jde o velké peníze a velké majetky (stejně, jako o velké dluhy).

Před tímto problémem nyní stojí každý, jednotlivý evropský stát. A pozor, dnes již to není EU, která se v nastávajícím "turmoilu" rozštěpila na větší nebo menší samostatné hráče, kdy styl kooperace ztrácí smysl. EU se veze nebo je vezená. Je to vidět i na mediálně známém: "Některé z největších světových společností stahují peníze z evropských bank a vypracovávají plány pro případ rozpadu eura."

Výborně popsáno, je mi z toho nanic...:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.8.2012 13:55

Sjednocení Evropy NENÍ smysluplný krok a navíc je prováděno nedemokraticky. O vstupu do EU sice bylo referendum a kdekdo tím operuje, jenže - voličská účast na hlasování byla 55,21%. PRO vstup hlasovalo 3,446.758 voličů, což je VE SKUTEČNOSTI 32,8% českých občanů. Pravidla, pro která tehdy lidi hlasovali (a ve skutečnosti 1/3 občanů) se od té doby neskutečně, a ne k dobrému, měnila a mění A NIKDO SE NÁS UŽ NA NIC NEPTÁ !!!

Proč jsme rušili RVHP a snili o demokracii? Ta naše nešťastná kotlinka si jí OPRAVDU neužila. V podstatě jen mezi válkami a pak až chvilku po sametu. My potřebovali čas na to, abychom se naučili používat zdravý rozum, střízlivý úsudek a naučili se odpovídat sami za sebe. Abychom už nikdy nesedali na lep všelijakým Pachatelům Dobra.. Sundali jsme jeden chomout a téměř rovnou vlezli do druhého. Nadává kdekdo, ale třeba podpisů pod petici proti ESM se sešlo jen 3,5 tis. Není divu, že si pak politici dělají, co vyhovuje jim.

Štve mě, co se děje u nás "doma", ovšem to, co se děje s Evropou, to je horší. Ti nejvýš postavení evr. politici už jen hájí každý zájem své země, všichni proti všem. Kličkování, blufování.. EU...novodobou RVHP....je třeba zrušit, je neopravitelná !!!

Jakápak sjednocená Evropa, dodnes neexistují žádné zvláštní evropské hodnoty, nejsou jiné, než naše národní. K nim máme každý národ své tradice, určitou kulturu, rituály, sympatie i předsudky ze starých křivd. Velké státy se nebudou vůči malým nikdy chovat OPRAVDU rovnoprávně. V takovém společenství pak demokracie vždycky časem ztrácí glanc. Demokratické instituce si bez toho, čemu se říká démos, nezaslouží své jméno, a Evropa nemá evropský národ, žádnou evropskou řeč, žádné evropské veřejné mínění, žádná pro všechny závazná měřítka státní příslušnosti. Tahle stavba od střechy byla špatně naprogramovaná a padne.. Jiní to vědí...

"Některé z největších světových společností stahují peníze z evropských bank a vypracovávají plány pro případ rozpadu eura." - http://jdem.cz/vxmx3

Ale ty prachy se přece hromadí v německých bankách, ne?:
Autor: S. Ševeček Datum: 9.8.2012 9:56

"Berlín to sice neřekne otevřeně, ale snaží se zpomalit proud peněz do problémových zemí"

To je ale sebevražedná idea - byť třeba pouze proto, že německá produkce se jenom tak nemůže snížit, je orientována výrazně na export (značnou část pak do regionů EU) a pokles zájmu o německé zboží znamená depresi v Německu. Jestli se eura hromadí v německých bankách - a to zejména jako platby za zboží, pořízené Tam Venku na dluh - musejí zase ven ... i když přes vládní dluhy chudejch OSTatníchEuropanů.

Záchrana Titaniku po evropsku:
Autor: K. Kužel Datum: 9.8.2012 8:54

Stroje plnou parou vpřed a ledovec PŘETLAČIT!!!

Re: Záchrana Titaniku po evropsku:
Autor: J. Boleslav Datum: 9.8.2012 10:54

:-)))

Přesně tak, pane Robejšku.:
Autor: I. Schlägel Datum: 9.8.2012 8:24

Rozum, hlavně ten selský, se v evropských elitách prosazuje velmi zřídka a opravdu nás s největší pravděpodobností čeká rozpad eurozóny tou nejdražší možnou, zato však ideologicky čistou cestou. Politické kariéry eurohujerů jsou důležitější než funkční hospodářství jednotlivých zemí jako NEODDISKUTOVATELNÁ PODMÍNKA jakékoliv prosperity jakéhokoliv hospodářského prostoru. Každý řetěz je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. Doufejme, že nepoteče krev.

Re: Přesně tak, pane Robejšku.:
Autor: J. Boleslav Datum: 9.8.2012 10:55

Naprostý souhlas.

Jo, jo...:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.8.2012 14:05

Politické kariéry, nebo utopické sny či falešná (nebo zneužívaná) solidarita eurohujerů.. Sen o jakési společnosti nejlépe bez politických stran, řízené Osobnostmi...

To je důležitější.. Ekonomika je přece jen "pro spěchající kupčíky"..

Třetí cesta...!