EVROPA: Zaslouží si být Geert Wilders psancem?
Zhoubné myšlenky socialismu či skrytého komunismu řadu mých spoluobčanů po celé Evropě doposud neopustily. Dnešní lídři Evropské unie byli v 60. a 70. letech studentskými vůdci bojujícími proti kapitalismu. Např. José Manuel Barroso se hlásil k maoistickému křídlu. Vědomě tedy podporoval čínskou variantu komunismu, která stála životy milionů lidí (ostatně jako všude jinde). Nu což. Mladý člověk si prý podobné omyly dovolit může. Budiž. Bohužel, myšlení dnešních evropských vůdců zůstalo v mnoha ohledech stejné. Tehdy ve své fanatické oddanosti odkazům Marxe, Maa a dalších věrozvěstů relativizovali prokazatelné oběti komunismu, dnes relativizují zničující vliv islámu.
Dnes a denně média referují o středověkých praktikách islámského náboženství. Jednou je to ukamenování k smrti, jindy zabije otec svoji dceru, protože pošpinila jeho čest pohlavním stykem s „nevěřícím“, do třetice všeho nejlepšího je to zmínka o svazku sedmileté dívky s dospělým mužem. A samozřejmě nesmíme zapomenout na sebevražedné atentáty téměř ve všech koutech světa. Ještě máme všichni v živé paměti, co rozpoutala karikatura uveřejněná v dánských novinách. Dodnes se její autor obává o život.
V podobné situaci se rovněž nachází již zmíněný Geert Wilders. Před několika měsíci nebyl vpuštěn do Velké Británie. Ptáte se proč? Podle vyjádření britských úřadů by ohrozil národní bezpečnost. Stejné obavy má nejspíš i senátor Štětina. Také on by podle svých slov Wildersovi neumožnil vstup do České republiky. Jaromír Štětina je znám jako velký bojovník proti komunismu. Stále mluví o zákazu KSČM pro její totalitářské projevy. Má samozřejmě pravdu. Na zákazy je sice dnes již trochu pozdě, ale proč ne. Je ovšem s podivem, že jedním dechem mluví o postavení KSČM mimo zákon a druhým dechem brání islamismus. Jsou snad jeho projevy méně totalitářské?
Kritikou jakéhokoli náboženství se dnes člověk pouští na velmi tenký led. Žijeme v době, která je zasvěcena politické korektnosti. Tiše našlapujeme po špičkách kolem ožehavých témat a sami si přitom nevědomky mocně ukrajujeme z koláče svobody. Nebude to možná trvat tak dlouho a zůstanou nám jen zbytky žmolenky.
Vzýváme multikulturní společnost, aniž bychom vnímali realitu. Mluvit o imigrantské politice Evropské unie se považuje za neslušnost. Diskutovat o zájmech evropské civilizace je považováno za přežitek a bezmála za útok na celý zbytek okolního světa. Evropští politici si podávají s úsměvem ruku s palestinskými politiky, kteří ospravedlňují teroristické útoky proti Izraeli. Moderní doba velí vůdcem EU peskovat Izrael a mile se usmívat na jeho nepřátele z arabského světa, kteří ho v nemilosrdných kleštích svírají desítky let.
Hrdě se hlásit k multikulturní společnosti patří do povinné výbavy moderního evropského politika. Kdo si jen dovolí naznačit, že přizpůsobit by se měli především hosté a ne hostitelé, je vykrákán za vlasy a v rámci pseudohumanistického étosu zahnán do kouta.
Právě dnes je zahnán do kouta i Geert Wilders. Proč se někdo musí v samém středu Evropy ukrývat pouze proto, že kritizuje islám? Jak je možné, že naše údajně vyspělá demokracie toto připustí? Nejde tady přeci vůbec o osobu Geerta Wilderse. Na jeho místě psance můžete být zítra i vy nebo já. Wilders není žádný mesiáš. Netřeba si myslet, že Evropu spasí jeden holandský politik.
Je možné ho označit jenom za xenofoba a populistu? Holandsko bylo dlouhá léta dáváno za příklad země, kde multikulturní společnost zdárně funguje. Těžko obvinit zrovna Holanďany, že by byli rasisté. Rovněž by bylo příliš jednoduché tvrdit, že Wilders je jen druhý Le Pen. Přesto přichází nespokojenost prostřednictvím Wilderse právě z Holandska. Místo dalších kvót a podobných hloupostí by EU měla řešit právě tento problém.
Osobně jsem již dávno rozhodnutý se na toho „dábla“ jít podívat osobně. Pokud ho tedy naši domácí starostlivci o bezpečnost národa pustí přes hranice. Doufám, že zdravý rozum alespoň pro tentokrát zvítězí.