Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

EVROPA: Zachránce Brusel

diskuse (74)
Úředníci Bruselu se skupinou nevolených politiků, kteří se ukrývají v Evropské komisi, vytáhli na pandemií rozbitou evropskou integraci obvyklý lék a tím jsou peníze. Za peníze vše.

Evropská unie hodlá penězi zachránit nezachranitelné

Úředníci Bruselu se skupinou nevolených politiků, kteří se ukrývají v Evropské komisi, vytáhli na pandemií rozbitou evropskou integraci obvyklý lék a tím jsou peníze. Za peníze vše. Za peníze koloniálně-sovětská politika, za peníze nulová morálka, za peníze invaze migrantů, za peníze nesmyslné ekologické plány, za peníze cokoliv. A skryje se to do líbivého názvu: Koronavirový balíček.

Od zavedení eura se tato politika nastrkávání peněz stala základní a nosnou. Za samovlády Bruselu se propadla politická a lidmi původně přijímaná integrace Evropy na samé dno. Místo integrace máme diktát neschopných úředníků doprovázený ekonomickým propadem celé unie. Rozdávání peněz z cizího bruselskými úředníky láká do EU ty největší vyčůránky představující cokoliv, jenom ne přínos. To ale není o žádné demokracii, to je o vydržovaných.

EU vydírá a nařizuje a to nemá se svobodným trhem nic společného. Je pozoruhodné, jak mnozí ekonomové v čase pandemie upozorňují, že všechny ty zákazy na drožďárny, mlékárny, ale i regulované počty sazenic vinné révy se ukazují jako nesmyslné a nemající ve svobodné společnosti žádné místo. Ještě včera ale této doktríně EU mnozí národní politici tleskali. Pro dotace si mohli ruce utlouci a demokracii při tom klidně pohřbívali. Dnes lidé poznali cenu svobodné volby. I Italové už odmítli ten podivný plán pomoci z eurovalu ESM, protože šlo jako obvykle jen o chyták, o další nekončící zadlužování.

EU neohrožují žádné dezinformace z Ruska či Číny, EU se ničí sama, protože se zpronevěřila plánu svých zakladatelů a protože její politické uspořádání nemá s demokracií nic společného. Aby výkonná a zákonodárná moc byla svěřena do jednoho, navíc nevoleného orgánu!? Tak jaký je zde potom rozdíl mezi předválečným německým dekretovým režimem? To aby se Charles Louis Montesquieu, zakladatel učení politického rozdělení moci na zákonodárnou, výkonnou a soudní, jenom divil. A protože politické uspořádání této pseudodemokracie EU nemá definici, vymyslel se název „sui generis“, tedy „svého druhu“. Politický paskvil svého druhu.

A tak jako neexistuje žádná fungující třetí cesta socialismu, tak neexistuje žádná funkční třetí cesta kapitalismu „sui generis“. Dopadne stejně jako ten socialismus s lidskou tváří, zde to bude jen s ještě horší, nazelenalou tváří. Natisknuté peníze odklad pádu EU na chvíli odloží, ale nakonec pád přijde, protože svět brzy nebude brát zřetel na bezcenné papírky euro.

Evropská unie místo toho , aby se stala silnou prosperující federací svobodných národů Evropy, se stala četníkem eura a slouhou Číny, která žádnou demokracii ani nepředstírá. Proč by to dělala, když spolčení hlupců v EU jí na vše kývá a ještě u ní žebrá. Spolčení, které pyšně rozdává světu hraběcí rady a při prvním vážnějším ohrožení je na zhroucení.

Politici již veřejně hovoří o transformaci EU a je to další nesmysl. EU musí být nahrazena federací (konfederací) Evropy, má-li být nějaké funkční integrace znovu dosaženo.

Socialismus každý svůj otřes řešil vstupem vojsk na cizí území. V roce 1956 do Maďarska, pak roku 1968 do Československa, 1981 málem do Polska a nakonec vpadl do Afghánistánu. Stejně to vojensky neudržel.

EU volí politiku umlčení otřesů penězi, ale i peníze jednou dojdou. EU skončí, protože její dnešní podoba je neživotná... Škoda.

Nikdy nebyl vznik spojených států evropských tak blízko jako po roce 1950 a pak po roce 1989. Ale po pádu evropského socialismu zvítězila úřednická nevláda Bruselu. A bezohledné a nedemokratické EU zbyly dnes jen ty vršící se dluhové peníze, protože evropská integrace už dávno nemá žádné skutečné ideály, které by národy Evropy oslovily. Zůstala nenasytná globalizace a pachuť zneužití mnoha evropských národů. To už zůstane historickým dědictvím EU.

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Neviditelný pes
13. 7. 2024

Veterináři a počasí

Prezidentská kampaň republikána Donalda Trumpa v červnu poprvé oznámila, že má na svém hlavním účtu...

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

Marian Kechlibar
13. 7. 2024

V úterý 9. července 2024 odstartovala z Francouzské Guyany první pokusná raketa Ariane 6. Mise byla...

Aston Ondřej Neff
10. 7. 2024

Tomio Okamura v úterý oznámil, že jeho strana bude na půdě europarlamentu ve spolku s Alternativou...

Aston Ondřej Neff
11. 7. 2024

Obruč ideologického dohledu má sevřít hustě osídlené území uprostřed Čech. Jádro ideje: člověk je...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Marian Kechlibar
11. 7. 2024

Každý tuší, že po příští epizodě srovnatelné s tou katastrofální debatou na konci června už nepůjde...

Matyáš Zrno
10. 7. 2024

„Nechcete krajní pravici?“ Dělejte migrační politiku jako dánská sociální demokracie!

Lidovky.cz, ČTK
12. 7. 2024

Silná bouřka zasáhla slovenský hudební festival Pohoda, kde se zřítil jeden z velkých stanů....

Lidovky.cz, ČTK
12. 7. 2024

Poté, co se v pátek v nigerijském městě Jos zřítila budova školy, nejméně 21 žáků zahynulo a...

kroc Tereza Krocová, ČTK
12. 7. 2024

Česko opět zasáhly bouřky, které postupovaly tradičně od západu na východ. Škody napáchaly zejména...

Lidovky.cz, ČTK
12. 7. 2024

Internetová síť X amerického miliardáře Elona Muska, někdejší Twitter, podle předběžných závěrů...

Jaroslav Veis
12. 7. 2024

Před patnácti lety se na YouTube objevila reportáž televize The Onion z letiště Franze Kafky v...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz