18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

EVROPA: Vynikající nápad

Tak jsem se trochu nudil a narazil na článek pana Babiše o rozhovoru prezidenta Klause pro týdeník Euro. Pan Babiš se suverenitou sobě vlastní v něm peskuje nejen prezidenta Klause, ale také, považte, šéfredaktora časopisu, pana Párala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Matuška 21.12.2012 15:04

Vynikající nápad, vynikající projev.

Poslouchat Niegela Farage, je vždycky zážitek. Skvělý řečník, ale žádný demagog nebo populista. V čem nemluvil pravdu, v čem lhal? /Spravil mi náladu, Karolíně Peake jsem docela fandil.../ Pro nás vystupování z EU asi nepřipadá v úvahu. V případě, že Václav Klaus bude v roce 2014 kandidovat do Evropského parlamentu, má i můj hlas. Ve vytvoření jedné celounijní strany moc nevěřím. Vzpomeňme si, jak dopadl Declan Ganley s jeho Libertas... Je ale dobré vědět o politicích, jako je Slovák Sulík. Jeho články nemají chybu.

B. Hejda 21.12.2012 12:41

Dobré video

Jo, to video se mi líbí, krásně ukazuje, co je Farage zač, když po svém proslovu dostane otázku a v "odpovědi" začne pořvávat s dikcí, která se víc než do parlamentu hodí pro charismatické vůdce davů na velká náměstí.

P. Han 21.12.2012 15:42

Re: Dobré video

Jo, bylo by hezké, kdyby charismatičtí (případně i necharismatičtí) vůdci davů na náměstích pořvávali pravdu. Vyřiďte to třeba panu Zavadilovi, jestli se s ním potkáte.

M. Prokop 21.12.2012 12:03

Řekl bych,

že Klause je pro tu žvanírnu a šaškárnu škoda. Ať si kočují sami.

Já bych pro něj měl úkol zcela nadlidský: Dát dohromady evropskou liberální stranu (ne liberální ve významu z USA) a s tou teprve se drát do cirkusu EP.

P. Rada 21.12.2012 11:48

Mocenská posedlost.

Příkladem "silných" osobností - jak se jeví pro jejich neovlivnitelnost ani realitou - je třeba Margaret Thatherová,  kterou V.K. tolik obdivoval... Takovýchto typů osobnosti je v populaci kolem procenta - tedy v chumlu nic zvláštního - ale běda, když se tací dostanou k moci.

http://www.youtube.com/watch?v=PpMJkaf117g

M. Prokop 21.12.2012 12:04

Re: Mocenská posedlost.

Díky bohu, když se občas někdo takový dostane k moci a napraví něco z hříchů svých socanských předchůdců.

I. Schlägel 21.12.2012 12:14

Re: Mocenská posedlost.

Pane Rado, důležitější než to, kdo je u moci, je to, jak je jeho moc účinně kontrolována. Demokratická kontrola Evropské komise na stávající úrovni ukazuje, jak je zoufale neúčinná. A Margaret Thatherovou by naše postbolševická společnost potřebovala jako prase drbání, včetně tehdejší i stávající kontroly výkonné moci a vymahatelnosti práva. Ale rozumím tomu, že máte jinou představu o demokracii a svobodě, paní Margaret by Vám ji rozhodně neupírala.

J. Vyhnalík 21.12.2012 12:34

Re: Mocenská posedlost.

JJ knihy Františka Koukolíka za přečtení stojí, ovšem posuzování osobnosti na základě mediálních vystoupení a ještě častěji na základě jejich mediální dezinterpretace, je zavádějící. Navíc odpovědné posouzení by mělo být záležitostí školeného psychologa, ještě častěji se používají nezávislé posudky od několika odborníků.

Dr. Koukolík navíc říká, že výskyt extrémních sociopatů je v populaci cca 4-5 % mužů a 1 % žen. Přičemž cca 1/4 se projevuje protispolečensky. Navíc, ani Margaret Thatcherová, a dle mého názoru ani Václav Klaus, by na 40 bodové škále nebodovali nějak extrémně vysoko.

Několik extrémních sociopatů jsem v životě potkal, je to naprosto jiná "liga".

I. Schlägel 21.12.2012 12:40

Re: Mocenská posedlost.

Co by Vám asi na to řekl pan Rada?

P. Rada 21.12.2012 14:29

Re: Mocenská posedlost.

Má přeedstavu co by mi Koukolík řekl - což o to - rád bych si sním osobně popovídal ale nedělám si iluze, že má pro kde koho volno. Zajímal by mě třeba jeho názor na některé mé představy.

Mám totiž za to, že analogicky jak jsou zavedeny testy u řidičů autobusů, strojvedoucích, pilotů... by zdravá společnost měla usilovat o adekvátní prověřování těch na jejihž rozhodnutí závisí daleko více životů.

M. Prokop 21.12.2012 17:33

Re: Mocenská posedlost.

Pokud volíte psychopata, je to zcela vaše chyba. Na takovém Grossovi, Zemanovi, Bursíkovi nebo Paroubkovi to bylo znát dlouho před jeho zvolením.

B. Rybák 23.12.2012 13:02

Re: Mocenská posedlost.

Nikdo není podroben tvrdšímu testování než politici v demokratické společnosti. Po celou dobu své politické kariéry jsou pod ustavičným tlakem a kontrolou členů svých stran, jsou vystaveni jejich konkurenci a nejen ve volební kampani kontrole a nátlaku všech politicky aktivních občanů a soutěži s politiky jiných stran.

Testování politiků na základě jejich třídního původu (uvědomění) nebo na základě rasové čistoty (a víře v ní) sice doufám není Vaším cílem, nicméně jsem si jist, že testy, které by jste navrhoval Vy by neprošel ani Churchill, Reagan či Thatcherová a docela určitě ani V. Klaus (pokus zbavit ho příčetnosti k vůli odporu k "rudo zelené" lisabonské "ústavě" už tu bohužel byl). Docela určitě by těmi testy ale prošel genocidní "lidumil" Pol-Potova formátu. Na tom není nic překvapivého, když uvážíme, že "zelené" náboženství je naprosto neslučitelné se svobodou trhu i svobodou občanskou. Nic horšího, než rudo-zelená EU-inkvizice nám opravdu nehrozí.

P. Rada 21.12.2012 14:56

Re: Mocenská posedlost.

Ano pane Vyhnalík oba Vámi jmenovaní jsou opravdu s phledu laika či historie relativně "normální lidé" ale s pozice profesionála a ve stavu kdy mohu podstatně ovlivnovat rozhodnutí celospolečenská - jako je třeba válka... už i drobné odchylky v jejich psychice mohou znamenat velké následky.

Né nadarmo Koukolík jmenoval i Tonyho Blaira - vpomenme na atak vůči Iráku kdy šlo věcně hlavně o ropu ...  ale Blair záměrně lhal o zbraních hromadného ničení aby akci doma prosadil.

Osobně mám také za to, že extrémní sociopat se do politiky dostane zřídka ale to pak vyvažují víc jak tragické dopady. Viz Hitler. Stalin ...

M. Prokop 21.12.2012 17:35

Re: Mocenská posedlost.

Oblíbená teorie, s tou ropou, prakticky mylná. Problém byl Saddám. Ropu má spoustu jiných zemí, které nikdo neokupuje.

J. Vyhnalík 21.12.2012 19:09

Re: Mocenská posedlost.

Irák napadl a okupoval sousední Kuvajt. Zbraně hromadného ničení prokazatelně vlastnil a používal jak ve válce s Iránem, tak proti vlastním občanům (Halabža).

Irák byl poražen a podepsal podmíněné příměří. Příměří neznamená mír, pouze klid zbraní. Podmínky příměří soustavně porušoval a práci mezinárodní komise pro kontrolu odzbrojení soustavně sabotoval. Po opakovaném varování, spojencům nezbylo než Saddáma svrhnout.

Tonyho Blaira neznám natolik, abych se mohl vyjadřovat k jeho psychickému nastavení a pochybuji, že ho osobně zná i Dr. Koukolík. Osobně se raději držím faktů.

Pokud jde o Vámi navržený "řidičák na politiku", zkuste to domyslet. Psychologický posudek, to není nic 100% objektivně měřitelného. Místo debaty o reálných řešeních, by se politika zvrhla v dohadování psychické kondici politiků.

Jaká byste navrhoval kritéria, aby byla objektivně měřitelná? A kdo by testoval ty psychology? Nehledě na to, že podle ústavy mají všichni dospělí občané rovné právo se účastnit politického života a zároveň tu máme lékařské tajemství a zákon o ochraně osobních údajů. Vy byste byl ochoten se podrobit podrobnému psychologickému vyšetření a s výsledky seznámit veřejnost?

F. Hereit 21.12.2012 21:19

Re: Mocenská posedlost.

Pokud jde o nereálnost psychologických testů, máte jistě pravdu. Bohužel nejsou reálné ani jednodušší testy.

Poslanci mají zákonodárnou moc bez jakékoliv zodpovědnosti. S tím se, přes neblahé zkušenosti, nic nenadělá. Při tom jediná jejich současná kvalifikace je soulad s vedením strany, které sestavuje kandidátky.

Všechna daleko méně potenciálně škodná povolání vyžadují  nějakou kvalifikaci. Po poslaneckých kandidátech se nepožadujje ani znalost ústavy, základních zákonů státu, jednacích řádů sborů do nichž kandidují ...nic.

Testování takových znalostí by bylo nesrovnatelně snazší a méně problematické než testování psychlogických dispozic. Jenže proč by si měli naši reprezentanti sami sobě komplikovat život nějakými testy. Jednodušší je platit jim poradce.

J. Vyhnalík 21.12.2012 23:26

Re: Mocenská posedlost.

JJ ovšem já bych to obrátil. Ze základních znalostí bych testoval voliče ;-)

T. Valek 21.12.2012 23:04

Re: Mocenská posedlost.

Osobně se raději držím faktů. Kterech? Podle Blixe a UN comision vsechny WMD byly zneskodneny po vytlaceni Sadama z Kuvajtu. Taky se tam nic nenaslo coz dokonce prohlasil sam Bush.

Thursday, Sep 6, 2007 11:16 AM UTC

Bush knew Saddam had no weapons of mass destruction. On Sept. 18, 2002, CIA director George Tenet briefed President Bush in the Oval Office on top-secret intelligence that Saddam Hussein did not have weapons of mass destruction, according to two former senior CIA officers.

Bush knew Iraq had no WMD

Journalist Ron Suskind says Bush ordered forgery linking Saddam, al-Qaeda .President Bush committed an impeachable offense by ordering the CIA to to manufacture a false pretense for the Iraq war...GEORGE Bush''s top security adviser ... admitted the US would attack Iraq even if UN inspectors fail ... British officers knew on eve of war that Iraq had no WMDs..October 07, 2004 Saddam Hussein did not possess stockpiles of illicit weapons at the time of the U.S. invasion in March 2003 and had not begun any program to produce them, a CIA report concludes.

J. Vyhnalík 21.12.2012 23:43

Re: Mocenská posedlost.

Ano, žádné větší zásoby ZHN se nenašly, je ovšem otázkou, proč Saddám dělal obstrukce, když byl opakovaně varován.

Ex post analýzy od lidí, kteří s invazí nesouhlasili jsou logicky jednostranné. Podstatná je ovšem odpovědnost politiků vůči jejich zemím v době před invazí. Saddám byl v zoufalé situaci a zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Stačí si najít, co dělal s příslušníky vlastní rodiny. Bylo jasné, že ztratil i poslední zábrany.

B. Rybák 24.12.2012 11:16

Re: Mocenská posedlost.

Každý, kdo má alespoň elementární politické znalosti ví, že paní Thatherová byla zvolena, protože V.B. se pod vládou levice (odborů) stala "nemocným mužem Evropy" zemí zavalenou odpadky (stávky popelářů), zemí kde lidé čekali roky na operaci a ta se pak improvizovala pod děravou střechou, zemí kde odbory rozhodovaly o tom, jestli podnikatel smí instalovat novou, již zakoupenou technologii, zemí kde členství v odborech bylo povinné a "stávkokazům" byly spáleny domky někdy i s jejich obyvateli, zemí kde odborářský vůdce potají koupil ostrov u Afriky, zemí pro niž byla paní Thatherová vysvobozením ze "zlého snu". To jste opravdu pane Rado nevěděl, nebo je pro Vás lhaní tak snadné?

Jedním z velmi mála politiků zcela odtržených od téměř jakékoli reality byl počínajícím "zeleným" šílenstvím na pařížské Sorboně infikovaný nejvýkonnější genocidní vrah lidských dějin, Pol-Pot.

P. Schuster 21.12.2012 11:27

Ambice

Jako poslanec euro parlamentu by Klaus těžko něco zmohl, takže zůstává "volná noha" nebo STRANA.

M. Prokop 21.12.2012 12:05

Re: Ambice

Ano.

Farage je z větší země, lepší řečník, ale UKIP má vliv (rostoucí) v GB a ne v kočovné šaškárně.

E. Tocháček 21.12.2012 10:00

Jasně,

někdo na ty vrata musí tlačit taky z druhé strany. Jdu s vámi.

Š. Hašek 21.12.2012 9:59

Asi tak.

S. Donát 21.12.2012 9:53

Souhlas,

mám jen vážné obavy o několik jedinců, kteří už Václavu Klausovi stříhají metr. Těm by při téhle představě mohla prasknout cévka :).

M. Prokop 21.12.2012 12:06

Re: Souhlas,

Obavy?

I. Schlägel 21.12.2012 12:15

Re: Souhlas,

Stačí včas vycévkovat :-)

V. Němec 21.12.2012 9:17

Já se pridávám

Můj hlas by byl také jeho proti výrobcům dobra je třeba postavit silné osobnosti a tou Václav Klaus je

T. Kočí 21.12.2012 8:56

Vynikající nápad zpět na článek..

Ano, plně s vámi souhlasím.Ten Farage je skvělý.

J. Vyhnalík 21.12.2012 12:21

Re: Vynikající nápad zpět na článek..

Farage je excelentní, ale kope hlavně za odchod GB. Je to nejspíš realistický cíl, protože změnit směřování celé EU je skoro nemožné. Respektive nemožné, dokud nevypukne opravdová katastrofa. Nakonec Británie si díky své velikosti a ostrovnímu postavení může vystoupením z EU pomoci.

Nicméně mně osobně je bližší přístup Richarda Sulíka. Protože si myslím, že my, stejně jako Slováci a další menší státy, bychom vystoupením z EU nic nezískali, naopak. Rozhodnutí EU by naši ekonomiku nadále fakticky ovlivňovaly. Nemuseli bychom sice povinně zavádět dotované OZE, ale deformace energetického trhu kvůli OZE by nás postihly tak jako tak. Stejně tak krach eurozóny nás postihne ať už přijmeme euro nebo ne.

Proto mi přijde zodpovědnější, snažit se tlačit EU k rozumu zevnitř.