4.10.2023 | Svátek má František


Diskuse k článku

EVROPA: Vlády, zastavte už Brusel!

Jak se říká, „už jdou tlustý do tenkejch“. Evropská komise se rozhodla, že její vizi „záchrany“ klimatu zaplatí celá EU svou konkurenceschopností. Bez toho, že by stejné kroky podnikaly i ostatní země světa, přitom nemá její snaha sebemenší smysl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Husovice 20.7.2021 10:23

Zdravý selský rozum "tetky na trhu" se jaksi vytratil a ze většiny stran a Stran se na nás hrnou nesmysly, rádoby vědecké kapacity nás zahrnují černými scénaři, které, když se podíváme do minulosti, tak nějak nefungují. To ale nevadí, vymyslíme nové. Ovce se musí bát permanentně. Jenže ony ty ovce mlčící většiny mají také své hranice, které nejsou ochotny překročit a já si myslím, že tato hranice je už blízko.[>-]!!

P. Sura 20.7.2021 10:25

Přece byste nečekal od vědce z "VÚ Globální změny), že napíše něco o tom, že boj proti CO2 je nesmysl ??

P. Rada 20.7.2021 11:03

Bojovat proti CO2 je nesmysl který vkádáte na vědce Vy!

Bojovat s přebujelou lidskou chtivostí která mimo jiných životně nebezpečných negativ vede i k stonásobné produkci CO2 oproti průměrné sopečné - by ale už pro člověka "rozumného" smysl mít mělo.

Člověk "návykově konzumě závislý" však vnímá smysl jen v růstu konzumu a to třeba i fatální cenu pro jeho budoucí pokolení.

P. Sura 20.7.2021 11:19

Já vkládat můžu, protože to chci zjednodušit. Žádnej vědec, zkoumající jakýkoli jev nedojde k závěru, že jev je nesmysl, zejména když na to dostane doživotní grant.

To, co píšete o "lidské chtivosti" a až stonásobné produkci ale nesouvisí s tím, že by lidi v EU byli chtivější, Naopak oni významně šetří. Jenže chtivější je ta část lidstva, která se přemnožila a chce všechno, co máme my taky. A hned! A těch 1% nemocných hamižností a mamonem dělá všechno proto, aby pro ně vyrobila a prodala jim to ....

Dokud se svět nevrátí k obchodní praxi něco za něco, místo současného něco za nic (což jsou všechny ty virtuální peníze a operace s nimi). letadlo doklouže a pak se zříti, protože už nebude mít možnost vybrat místo pro nouzové přistání.

P. Rada 20.7.2021 11:26

Doživotní grand to ve vědě existuje? Kde?

Pokud jsde o tu chtivost tak čás populace šetřit asi umí - zejména ve starší generaci - ale reklama hnaná v jen v česku působivostí 100miliard korun ročně + rozvoj konkurenčních manýrů, nutí naprostou většinu plýtvat.

P. Han 20.7.2021 11:31

Grand je španělský šlechtic, ten je doživotní a dědičný. Grant je něco úplně jiného. Dokud se nenaučíte česky, budete si stále plést pojmy s dojmy. Nejspíš doživotně.

P. Sura 20.7.2021 11:36

Pokud se mnou pane Rado chcete diskutovat, nechytejte se pitomostí.

Nicméně s tou reklamou máte pravdu, ta je hlavním motorem nesmyslného utrácení lidí s málo vyvinutým, zato hodně vymytým mozkem.

P. Rada 20.7.2021 17:45

Diskusi vnímám jako otevřenou a co možná věcnou bez zvláštního respektu k jakémukoli nicku.

reklama působí velkoplošně a dokonce podvědomě. Doufám tedy, že tak jak sám povýšeně nad naprostou většinou navrhujete, nebudete "pitomě s vymytým mozkem odpovídajícím super robotovi ale bez podvědomí" odpovídat dál mě.

R. Tichý 21.7.2021 8:07

Lzes, ekofasisto. Vsichni ti, kteri mlaskaji u dotacnoch koryt se zaklinaji bojem s CO2!

P. Sura 20.7.2021 10:14

Konečně to vypadá, že čas, kdy AllGoreovi "Zelení Khmerové" budou poraženi a vybiti se krátí.

Je příznačné, jak lidi typu Vladimír Dlouhý, argumentují opatrně, aby nepopudili, ačkoli musí vidět, jaké ptákoviny jsou předkládány. Oni vědí, že kdyby odmítali rázněji, ochotně je nahradí tisíce nových zelených surfařů, kteří prapory "Zelené revoluce" ponesou dál.

P. Sura 20.7.2021 10:23

Doporučuji ctěnému publikumu dnešní článek Petra Motyky, kde je vidět, jak to všechno spolu děsivě souvisí.....

T. Hraj 20.7.2021 11:19

Ano souvisí. Ale BLM, Antifa, nebo šílenci typu AOC či celá squad, B. Sanders atd. jsou jen to očividné nebezpečí. Velmi se podceňuje skrytý radikalismus lidí typu Obamy. Jsou extrémnější, než si většina lidí myslí.

Ctěnému publiku velmi doporučuji D. Horowitze: https://www.youtube.com/watch?v=3DD_8SJKAjc

L. Hančar 20.7.2021 10:06

Brusel zastaví až okamžik, kdy dojdou peníze: perpetum mobile tisknutí peněz se zastaví, jistě zastaví, utázkou je kdy. Urychlit to může zázrak typu Brexit nebo Trump. K maličkému zázraku by mohlo dojít už na podzim u našich voleb. Okořenit by to mohl Orbánexit, nebo kompletní zablokování EU dotací kvůli Hrabišovi. Spoléhám také na brzkou smrt kovidismu, už by nějaká Gréta mohla zařvat: Kovid je nahý!

T. Hraj 20.7.2021 10:21

Gréta řve stále, ale je to při tom ona kdo je nahý. Zařvat musí někdo jiný, nějaký Trump.

Peníze nemohou nikdy dojít. Nyní si půjčujeme od našich ještě nenarozených vnoučat ("covid" sekera 750 G€ se bude splácet prý do roku 2058!!!), tak proč si nepůjčit rovnou i od jejich vnoučat? Penězům je ale možné přestat věřit (pokud jich někdo tiskne příliš). To se děje náhle a kromě děsivých ekonomických dopadů to často bývá doprovázeno potoky krve a horami mrtvol.

Obávám se, že v ČR je příliš mnoho těch, kteří se budou poťouchle radovat, pokud EU zatrhne Agrofertu dotace a příliš málo těch, kterým se otevře nad touto nehorázností kudla v kapse. (A propos, Babiše jsem nevolil)

P. Sura 20.7.2021 10:27

Sama je nahá! Duševně.

J. Ganaur 20.7.2021 13:17

Volbou Budelípa se nic nezmění!Naopak to bude ještě horší!:-(:-(:-(

F. Kusák 20.7.2021 10:24

Peníze nedojdou nikdy, ale nastane doba, kdy si za ně nic moc nekoupíte. Známe to ze socíku. Takže to rozdávání peněz z EU na tohle a hned zas na tamto nějak přestává mít smysl. Co jsou peníze na opravu silnic, když je nemá kdo opravit?

P. Sura 20.7.2021 10:30

Hlavně si všimněte, že EU nebude rozdávat natištěné peníze, ale NAŠE peníze, které nám vzala. A kdo je utratí, už si jen bude zvedat svoje dluhy.

F. Kusák 20.7.2021 10:46

Jenže ty naše korunky jsou také "natištěné", bohužel. Iluze o samostatnosti české měny neodpovídá realitě. Neobhajuji tady Euro, ale myslet si, že naše ekonomika z velké části závislá na eurozóně, ČNB, která se řídí monetární politikou EU je bůhví jaké terno je hodně naivní. Peníze jsou dnes "kryté" pouze důvěrou lidí hlavně v ekonomiku státu a jestliže se orientujeme hlavně na Německo, čímž jsme vlastně jeho součástí (tedy spíše vazalem), ale bez pravomocí spolkové země, tak je to naše sebevědomí směšné.

P. Sura 20.7.2021 10:52

Německo musí především už přestat blbnout. Ale zatím to na to nevypadá, sledujete-li vývoj volebního výsledku tamních Zelených khmerů.

M. Juraška 20.7.2021 9:50

Německo má dobře nakročeno k třetímu zničení Evropy za posledních cca 100 let.Bič boží na ně.Blíží se volby -volte jen strany ,které [>-]jsou proti tomuto klimašílenství.

T. Hraj 20.7.2021 10:24

No, a teď nějakou konkrétní jmenujte! To jsem moc zvědav.:-(

F. Kusák 20.7.2021 10:30

Jenže u nás se to prezentuje tak, jako kdyby všichni Němci ztratili rozum a toužili po ekologických nesmyslech. Určitě většina si uvědomuje, že je nutné, změnit chování lidí ve vztahu k přírodě, ale fanatici to nejsou. Bohužel, podobně jak u nás, nejvíce jsou slyšet ekologičtí extrémisté z měst se špatným vzděláním.

R. Langer 20.7.2021 11:22

Za nacismu si také většina lidí uvědomovala, že měnit chování lidí ve vztahu k Židům je nesmysl, a k čemu to bylo? A teď je to NAPROSTO STEJNÉ, ti tupí NĚMCI ZASE PŮJDOU JAKO NA PORÁŽKU.

Že to zároveň zase zničí polovinu Evropy je už tak nějak příznačné. ;-€

P. Pepax 20.7.2021 10:33

Souhlas, za vším je německé šílenství.

L. Beneš 20.7.2021 9:39

Elektroauta? Ze srdce jsem se zasmál, když jsem kdesi četl, jak si někde na Moravě dva elektroautomobilisté dávali přes drštku poté, co jeden připojil své elektroauto k nabíječce zdarma u supermarketu a odešel nakupovat. Když se vrátil, zjistil, že jiný elektroautomobilista jeho elektroauto odpojil a připojil k elektronabíječce své. "Ty sis nabíjel už dost dlouho, teď si chci nabíjet já!" Svornost, rovnost, bratství v éře elekromobility.

T. Hraj 20.7.2021 10:11

Tak to je vtipné. Pánové si sice koupili e-auta, ale zelenou myšlenku pokroku zjevně nepochopili. Vždyť Kalifornský guvernér to řekl jasně: zelená budoucnost bude mimo jiné znamenat flexibilitu ve spotřebě.;-D;-D;-D Neboli všichni si kupte e-auta, ale zapomeňte, že byste si jezdili kdy chcete a kam chcete.

F. Kusák 20.7.2021 10:37

Ale to přeci není o elektromobilitě, jako o racionální alternativě ke spalovacím motorům. Jen v tom nesmí být fanatizmus s pokřiveným trhem dotacemi. Vše musí odpovídat reálným nákladům a poptávce trhu. Elektrické autičko velikosti Škody Citygo s dojezdem 200 km stojí v Číně 5000 USD. Tak já bych si ho třeba do města koupil. Bydlím v RD takže dobíjení u mě není problém. Ale pro jiného to třeba není. Tak ať si koupí klasické nebo chodí pěšky. Co je na tom?

R. Langer 20.7.2021 11:24

Žádný elektromobil NENÍ RACIONÁLNÍ ALTERNATIVA!

Leda tak tramvaj, vlak, nebo metro. Tam to určitý smysl má. I když dost omezený. :-/

P. Brich 20.7.2021 15:42

Je vidět, pane Kusáku, že nedohlédnete dál než ke svému plotu. Návštěva optika to však nespraví.:-(