6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

EVROPA: Vítejte v otčině našich potomků

Evropané budoucnosti budou míšenci snědých tváří jako staří Egypťané. Tato vize vzešla z Poběžovic na Domažlicku, kam se po pádu Rakouska-Uherska uchýlil na rodinný zámek Richard Mikuláš von Coudenhove-Kalergi (1894-1957), syn rakouského diplomata a jeho japonské ženy pocházející z vysoké tokijské buržoazie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 11.9.2016 17:55

Tak je docela možné, že evropské "elity"

zkoušejí tu Coudenhoveho "myšlenku", mnohé by tomu nasvědčovalo, včetně Bilderbergu a NWO. Jenže v jednom se ti panáci zatraceně přepočítali: islámský přistěhovalec v Evropě nebude poslouchat nikdy nikoho, krom vlastních islámských "autorit". A už vůbec ne židovského, křesťanského či ateistického Evropana - či co by to jako mělo být. Tedy: muslimské hordy rozvrátí postupně současné právní a sociální státy. To, že parazit nesmí zabít svého hostitele, tu nebude platit, pud sebezáchovy ta sebranka v podstatě díky svému islamistickou ideologií vymytému mozku prakticky nemá. R.I.P., Evropo.

J. Kanioková 11.9.2016 14:06

Článek je dobrý, faktický,

jen ten poslední odstavec je překořeněný.

Coudenhove-Kalergi byl prostě "vizionář" (v negat. smyslu), předchůdce dnešních "elitářů", kteří si vysnili Evropu jako jediný stát. Navíc stát vedený "MOUDRÝMI elitami". Byl nejspíš osobnost se silnými snobskými postoji, arogantně přehlížející biologickou a sociální podstatu etnik. Prostě nová ideologie, k jejímuž úspěchu bylo třeba degradovat hranice, národy. Nová ideologie, která se může prosadit jen "násilně", sice postupně, ale co nejdříve. Pochopil, že národní sounáležitost a soudržnost bude tomu plánu na překážku, proto vymyslel multi-kulturní budoucnost.. Nové Evropany.. No.. bohužel, po WWII se našlo dost spřízněných duší, které tu ideu rozvíjejí dál. A tak dnes máme, co jsme NEchtěli..

Je zmatečné, že je k tomu tématu používáno slovo - genocida. Ta je přece jen o něčem jiném.. i když.. cosi trochu..

Co je to genocida? -http://www.genocidewatch.org/genocide/whatisit.html

Coudenhove-Kalergi plán - Genocida evropských národů - http://www.westernspring.co.uk/the-coudenhove-kalergi-plan-the-genocide-of-the-peoples-of-europe/

J. Kanioková 11.9.2016 14:53

Re: Článek je dobrý, faktický,

Stínové aspekty projektu sjednocené Evropy - http://www.strategic-culture.org/pview/2012/10/24/shadowy-aspects-of-the-united-europe-project.html

Practical Idealism - https://da.wikipedia.org/wiki/Praktischer_Idealismus

P. Urban 11.9.2016 9:17

O budoucích hospodách

plných žlutých a černých Čechů psal už Dušan Třeštík. Ten to ovšem vnímal pozitivně.

DŠ ovšem neměl problémy s českou identitou. Věděl, že "genocidě národů" Češi ve druhém tisíciletí několikrát úspěšně odolali. Takže nepotřeboval být rasista spekulující o méněcennosti míšenců.

V. Klepetko 11.9.2016 14:05

Re: O budoucích hospodách

Myslím, že k zachycení genů Denisovanů a těch skromných a submisivních milovníků umění, zrzavých Neandertálců mohlo dojít jedině v naší malé české kotlince :-)))))) Banáni Vietnamci jsou dalším důkazem, že jsme kulturně i antropologicky asimilační mocnost. Turek nás ještě prostě nezná :-))))))

J. Škodák 10.9.2016 23:08

Antisemitismus neměl jen iracionální důvody.

Již několikrát jsem zde poukazoval na dílo Kalergiho„Der praktische Idealismu. Autor článku velmi dobře vypíchl to podstatné. Již v roce 1921 prezentoval svoje zrůdné rasové představy. Vládnout(Herrenrasse)má elita vyvoleného židovského národa rasově nečisté a ovladatelné mase Evropanů. Podstatné je však to,kdo se s ním z mocných tohoto světa stýkal a kdo ho podporoval:Rothschild,Masaryk,Beneš....a bohatí Židé z celého světa. Není proto divu,že později se dostal do rozporu s jiným hlasatelem vyvoleného národa Hitlerem a Kalergi musel opustit Evropu. Na tomto příkladě je vidět,že antisemitismus v Evropě neměl jen iracionální důvody!

H. Lukešová 11.9.2016 1:08

Re: Antisemitismus neměl jen iracionální důvody.

To jste vyčetl z Protokolů sionských mudrců? Židé nikdy netoužili po světovládě, na rozdíl od muslimů, bolševiků a nácků...

J. Škodák 11.9.2016 1:28

Re: Antisemitismus neměl jen iracionální důvody.

Madam,to jsem přečetl v té knize Praktický idealismus v němčině z roku 1921 od Gudenhove Kalergi. Je to i v češtině a vřele Vám to doporučuji,ale dejte si pozor,aby Vám nevypadly oči!

J. Škodák 11.9.2016 1:45

Re: Antisemitismus neměl jen iracionální důvody.

A propó,s těmi bolševíky jste vedle jak ta jedle. Např. Chagall pracoval pro komunistickou propagandu,šéf obávané ČEKY,předchůdkyně KGB byl jistý Jurovskij a jeho dědeček byl rabínem z Poltavy a ten seznam by byl nekonečný. V Rusku jim říkají židobolševíci! Znáte ten vtip? Lenin se sejde po smrti s Marxem a Marx mu říká:„Nejsem si soudruhu Lenine jíst,zda jsme ten komunismus neměli napřed vyzkoušet na zvířatech a Lenin mu odpověděl.Ne,ne to je tak správně,protože ruský člověk všechno vydrží!"

V. Klepetko 11.9.2016 13:47

Antisemitismus je fuj.

Pane Škodáku, nejste vy náhodou agent - provokatér, nasazený "bisonem starých pořádků", protřelým diskutérem Psa a současně plukovníkem BISSP panem M?

Svými rasistickými a antisemitskými žvásty totiž diskreditujete racionální kritiku Coudenhove - Kalergiho!

V. Klepetko 11.9.2016 13:48

Re: Antisemitismus je fuj.

Ve sporu mezi paní Netzer a Vámi bych se musel jednoznačně postavit na její stranu. Vždy existuje jasná volba mezi špatným a ještě horším. Jen zbabělci se ji vyhnou!

P. Vaňura 11.9.2016 19:46

Podíl Židů mezi komunistickými zločinci daleko převyšuje

jejich podíl, v obyvatelstvu. Totéž platí pro Nobelovy ceny. Židé vynikli v dobrém ale i zlém, to je prostě pravda.

V. Klepetko 11.9.2016 22:58

Re: Podíl Židů mezi komunistickými zločinci daleko převyšuje

Vaše první dvě věty jsou v pořádku. Mezi bolševiky od počátku byla velká koncentrace Židů, a to nepočítám Bundovce a další radikály, mezi kterými jich bylo významné procento. Bylo to dané postavením této komunity v carském Rusku, které se s ve druhé polovině 19 století nedalo s relativně liberálními poměry ve Vídni vůbec porovnat. Ale Černá sotnja byl opačný extrém který vlastně primární. Ta převaha Židů mezi bolševiky byla jen reakcí na heslo "Бей жидов - спасай Россию!" Dnes si to můžeme přiznat, i když jsme srdcem i vírou na straně Bílé gardy.

Vaší třetí větu bych přeformuloval: když už se Žid nevyvede, tak je to kolosální blb kosmického rozsahu. Obecně o "židech" toto ale nic nevypovídá, lidé se neděli na Židy ne-Židy, ale na slušné a ty ostatní.

J. Škodák 12.9.2016 0:22

Re: Podíl Židů mezi komunistickými zločinci daleko převyšuje

Ano je to tak,jak jste napsal. Svině může být jak křesťan tak i žid,nebo ateista...lidé jsou buď slušní a nebo nejsou. Je mnoho vynikajících osobností židovského původu v politice,kultuře a ve všech oblastech života. Jsou však tací,kteří si zaslouží kritiku,která je pak označena jako antisemitismus. Proč např.Zeman na konferenci o holocaustu v Praze označil Peroutky jako antisemity? Komu se chtěl zavděčit? Proč to udělal? Má to své důvody a pokud si na ně umíme odpovědět bude nám to jasné!

V. Klepetko 12.9.2016 0:39

Re: Podíl Židů mezi komunistickými zločinci daleko převyšuje

Pane Škodáku, velmi jste mě překvapil, a to příjemně. Myslím, že jsme se ke konci diskuse dobrali ke společnému názoru na věc, což je zde velká vzácnost!

To propíchnutí - srovnání s Kalergim berte jako nadsázku : v každé nadsázce je ale zrnko pravdy. Dobrou!

J. Škodák 11.9.2016 23:53

Re: Antisemitismus je fuj.

Přečtěte si laskavě to podařené veledílo Gudenhove Kalergi! Ten se svými rasistickými a semitskými žvásty diskredituje sám. Opět mně mazaně po židovsku podouváte to,co netvrdím já! Já Vám na ten špek neskočím a uveďte mně jediný příklad mého údajného antisemitismu. Posedlý antisemitismem jste Vy.

V. Klepetko 12.9.2016 0:25

Re: Antisemitismus je fuj.

Coudenhove - Kalegriho nijak nehájím ani neomlouvám, pokud jde o jeho rasové představy. Z mého pohledu je ale jeho i Vaše logika uvažování, pokud jde o tyto otázky, velmi podobná. Je to jako spor mezi Putnou a Zemanem: mají více společného než se zdá. Ani jeden z nich nezdědí Království nebeské :-)))

Antisemitismem nejsem nijak posedlý. Úplně stejně mně vadí osočování Němců, Rusů nebo cyklistů :-))) Dobrou noc.

V. Klepetko 12.9.2016 0:31

Re: Antisemitismus je fuj.

P.S. Srovnávám opravdu jen "logiku myšlení". Nikoliv samy názory nebi myšlenky.

J. Škodák 13.9.2016 9:33

Re: Antisemitismus je fuj.

Pane Klepetko máte dobré postřehy a to srovnání mezi Putnou a Zemanem by bylo na diskuzi. Problém tkví spíš v tom s kterým z nich jsme schopni se identifikovat a to už není jen záležitostí logiky.V každém případě mám problém se identifikovat se Zemanem,protože nás zastupuje na venek,ale u Putny je mně to v podstatě putna,jak se u nás na Moravě říká. Jenom nevím,kde berete tu jistotu,že ani jeden z nich Království nebezké nezíská.

J. Škodák 13.9.2016 10:07

Re: Antisemitismus je fuj.

Agent nejsem,tedy mně za to nikdo neplatí. V určitém smyslu provokatér jsem,protože mne provokují mnohé příspěvky,které podávají lživé historické skutečnosti a s nimi svévolně manipulují! Moje babička,byla to ta,která ztratila v Rusku na konci revoluce manžela a bratra mně nečetla pohádky,ale příběhy z historie. Na půdě ve starém kufru jsem našel noviny a časopisy ještě z Rakouska a všechno jsem to přečetl v době,kldyž jsme ve škole měli dějepis. Babička mně nepřenechala ne jen noviny,časopisy a knihy,ale hlavně živé vzpomínky na dobu dávnou a tak jsou moje znalosti obohaceny časově do minulostí. Rád jsem chodil s babičkou na návštěvy zajímavých lidí a naslouchal jejich diskuzím. A tak např.došlo v hodině dějepisu k tomu,že jsem soudruhovi učitelovi kladl nepříjemné otázky a jednou jsem řekl:„A co soudruhu učiteli taková Katyň! To vám nic neříká? Není prostor na to,abych to dovyprávěl,ale babička mně řekla:„Kdo má hubu dostane do ní,nebo po ní",ale s takovou budeš patřit ty mezi ty,keří dostanou po ní! Moudrá toť žena. Také z titulu vzdělání mne mnohé provokuje a tak adekvátně reagují,toť vše! Co je to BISSP? Nepodařilos se mně to vygůglovat.

M. Pivoda 10.9.2016 18:27

Kalergi řešil budoucnost v předstihu. To se vám nedaří.

" ... Kalergi ... založil s pomocí Otty von Habsburka v roce 1922 Panevropskou unii a stal se jejím prezidentem. O rok později uveřejnil manifest Panevropa."

Dnes, bohužel, diskutujete věci dlouhodobě nepodstatné. Na světě existují totiž mnohem silnější vlivy, které jsou již na cestě, a kterých si ani autor ani diskutující ještě nestačili všimnout.

Nevím, zda kolem roku 2045 již dospěje svět do Pansvětové unie (a bude se, mimochodem, vzpomínat na Angelu Merkekovou jako prozíravou ale zneuznanou političku), ale při stávajícím tempu technologického vývoje přijde kolem roku 2045 na svět nová specie, tj. umělá inteligence, výkon jejíhož mozku přesáhne intelektuální kapacitu všech mozků na zeměkouli. Abych to řekl srozumitelněji ve vašich pojmech, objeví se zde nová "panská rasa". A jestli ta lidská rasa v Evropě bude tou dobou bílá nebo mírně přičmoudlá bude již naprosto nepodstatné.

M. Prokop 10.9.2016 21:02

" Na světě existují totiž mnohem silnější vlivy, které jsou

Kozomrdi?

V. Klepetko 11.9.2016 13:20

Re: " Na světě existují totiž mnohem silnější vlivy, které jsou

Spíše kverulanti:-)))))

Ona totiž ta umělá inteligence díky bastardizaci a kreolizaci vlastně vzejde z inteligence alternativní. Vzpoura deprivantů dokoná dílo skázy. Náhlá kozlí mutace následně vyvolá jejich emancipaci a nastane věk Planety Kozlů: těsně před dosažením bodu Omega budou po celé Evropě nahánět a j.bát bývalé kozojeby.

A že je to všechno nesmysl? Dobrá přiznávám že ano. Ale stejným nesmyslem jsou i spekulace pana Pivody, antisemitské teorie pana Škodáka nebo glorifikační pokusy paní Netzer. Ta má pravdu snad jen v tom, že blbost některých kritiků Coudenhove - Kalergiho by snad opravdu mohla nadnášet, je srovnatelná jen s hloupostí jeho nekritických zastánců.

M. Pivoda 11.9.2016 20:45

Upřesnění pro Vladimíra Klepetko

Moje spekulace tam jsou. ale až jako dokreslení převzatého základu pro podrobnější spekulace. A ten základ pro podrobnější spekulace (o exponenciálně vyvíjejících se IT technologiích) jsem převzal od člověka, který byl hlavním řečníkem při příležitosti minulého udělování Nobelových cen ve Švédsku (koncem roku 2015). Toho zařadíte také mezi "kozomrdy"?

Exponenciální způsob uvažování se vzpouzí zažitému lineárnímu způsobu uvažování. Takže vás chápu (vaše rozrušení), zejména když jste v Česku dosud nedostali příležitost být v tomto tématu pařičně doškoleni. To ale není reálné, pokud bude do českého školství hovořit Jiří Zlatuška. Ano, ten v dnešním ANO, který kdysi pohřbil naděje na získání konkurenční výhody pro českou ekonomiku právě v oblasti umělé inteligence. Ano, ten poslanec který teď doporučuje zákon o eutanázii. Hm. Po nedůstojném životě usiluje o své důstojné úmrtí.

M. Prokop 11.9.2016 21:31

Jo,

"Exponenciální způsob uvažování se vzpouzí zažitému lineárnímu způsobu uvažování. "

Že jste ale s tou exponenciálou zatím vždy padl na hubu ....

Možná jste přeškolen.

V. Klepetko 11.9.2016 23:11

Erasmus Rotterdamský

netušil, že právě to co tak chválil jako zdroj pokroku, poroste exponenciálně jako první :-)))))

P. Selinger 10.9.2016 16:17

Baťa uvažoval o přesunu národa do Jižní Ameriky,

aby se vyhnul neustálým konfrontacím s Němci. Jestlipak je v Gran Čaku ještě trochu místa, kam bychom mohli po totální islamizaci odejít ?

V. Klepetko 10.9.2016 16:11

Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

nějaký text spočívá v tom, že si vyhledáte co nejméně důvěryhodný zdroj, například Sputnik, nebo ještě lépe nějakého Hitlera, kteří o věcech v textu uváděných tvrdí něco podobného jako autor. Může to být třeba tvrzení, že Země je kulatá. Na tomto základě pak označíte za Hitlera i samotného autora. Přitom ve skutečnosti není podstatné, který hňup a jak se o nějaké věci vyjadřuje, podstatná je věc sama! V našem případě to znamená, že by bylo nejlepší aby si každý sám přečetl publikace Coudenhove - Kalergiho, přeložené mimochodem do češtiny. Ne každý má na to ale čas. Proto uvádím dva relevantní zdroje:

1. Zde je realistický pohled na našeho hrdinu z pozice prointegrační skupiny s dobrou morální integritou. Coudenhove - Kalergi je prezentován jako kontroverzní osobnost:

http://www.my-europe.org/articles/richard-nikolaus-count-coudenhove-kalergi/

2. A zde je pohled českých katolíků: http://www.tedeum.cz/1_2011/euro_vyprazdnovani_012011.htm

Obrázek ať si každý udělá sám. Obávám se ze věci, které tak znechutily pana Šejnu, jsou integrální součástí díla Coudenhove - Kalergiho, a nikoliv výmyslem autora... :-(((

S. Netzer 10.9.2016 16:47

Re: Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

Kde je v těch Vašich "relevantních zdrojích" řeč o "dlouhodobém plánu genocidy evropských národů", který mu stejně jako rakouský neonacista Honsik, podsouvá autor?

Znamená snad výrok "Pro Panevropu si přeji euroasijsko-negroidní rasu budoucnosti, a tak lidské osobnosti zajistit různorodost" zmíněnou genocidu?

"Panská rasa chránící svoje výjimečné postavení pěstěním dle zákonů eugeniky" jakoby vypadla z Protokolů sionských mudrců. Nebo z http://1url.cz/ltw0k :-(((

H. Lukešová 10.9.2016 17:03

Re: Obvyklý nepoctivý způsob, jak zdiskreditovat

Nejste to samé, co autor, když vy jste rasistická ke Slovanům. Když označujete pana Haška jako "bratra Slovana"? Není tohle váš nacismus. Rozhořčujete se, že autor píše o afro-asijsko-negroidní rase, ale přitom vy sama používáte rasistické stereotypy vůči Slovanům. Od vás je to nanejvýš pokrytecké.